[ intorqueo @ 06.01.2010. 18:28 ] @
Pozdrav svima!
Pre svega izvinjavam se ako je ovo pogresna sekcija za ovu temu ali sam nov na ovom forumu i narocito jako ocajan ...

Ovako..
Imam problem kao sto naslov navodi s Dreambox-om i Wireless internetom.

Korisnik sam providera ZONA.BA, i imam 2.4Ghz opremu.
Uzeo sam sebi Dreambox, ali nakon pokusavanja raznih opcija ... konektovanja i spajanja , ne mogu da uspem da namestim moju wireless konekciju da uvek bude KONEKTOVANA.

Pokusavao sam da prebacim u WISP mode, i da tamo podesim, medjutim, tad nije ni konektovan niti ne mogu nista raditi, moram nazad da prebacim u CLIENT mode, i da nastavim s radom, a nikako da onda namestim Dreambox.

Znaci moj glavni problem je KAKO PODESITI " ALWAYS CONNECTED " na ZONA.BA wireless internetu, s obzirom da sa WISP mode-om nista nisam uspeo ...

Sve sto mi je potrebno jeste da namestim da mi je veza non-stop connect-ovana, kako bi onda Dreambox proradio ...

Zahvaljujem se unapred...
[ vkoja @ 06.01.2010. 20:35 ] @
Slusaj ovako druze.Samo uzmi ruter razdeli konekciju i resena stvar.A ako vec imas ruter,a ne radi ti net na drimu onda nisi lepo podesio.To mora da radi bez obzira da li je wirales ili adsl,isto radi dream i sa jedniom i sa drugim.
[ Miladinovic @ 07.01.2010. 13:05 ] @
Pojedini Access pointi mogu da rade u WISP modu tj. kao ruteri, međutim jako loše.... Pitanje je kakvu konekciju imaš sa provajderom, PPPoE, Hot-Spot ili čisto neka zaštita kao WPA, MAC filtering i slično?
Napiši za početak koju opremu imaš, kako je sve povezano?