[ bttp @ 08.01.2010. 04:37 ] @
Na SB Live 5.1 sam imao ovu opciju, znači da mi u bilo kom sound recorderu snima ono što trenutno čujem na zvučnicima.

Ne znam da li je to moguće nekako izvesti na laptopu sa glupom Realtek HD Audio. Te opcije nema kao takve, ali da li mogu da "nateram" recimo Sound Forge da mi snima ono što ide na izlaz, ali ne preko mikrofona. Znači jednostavno da snima izlaz. Ne bih baš kablom da premošćavam, tj da ubodem line-out u line-in nego bih to nekako softverski ako može. Probao sam da menjam Audio devices i nema ništa od toga. U Recording Devices ima samo mikrofon i line-in.

U SF ima Microsoft Sound Mapper, i još neka dva ali nijedno nije to što ja hoću.

Jel ima neko ideju?
[ bobiska @ 08.01.2010. 11:06 ] @
Ne znam da li te shvatam...pa imaš gomilu programa koji to rade, npr Totalrecorder koji se kod mene super pokazao.
[ Nenad Vranjanac @ 08.01.2010. 12:30 ] @
bilo bi dobro da si naveo o kom realteku se radi, to može da se vidi u specifikacijama laptopa. na realteku je ta opcija pod input i obicno se zove stereo downmix. sve ostale ulaze mutiraj, i eq isključi, da ne dobiješ distorziju.

ove opcije (ako već nemaš realtekov contorl panel) nalaze se u control panel- sound&audio- device volume, advanced
kad se otvori volume control u opcijama izabereš adjust volume for recording.
[ bttp @ 08.01.2010. 15:09 ] @
Evo slika





Ne znam šta da podesim da bi mi snimao output sa zvučnika.

Nigde ne nalazim stereo downmix. Takođe sam skinuo neki Record Smart 1.0 koji bi kao trebalo da radi to što ja hoću međutim kad stisnem REC ništa, opet snima samo mikrofon.
[ Nenad Vranjanac @ 08.01.2010. 15:56 ] @
hm, ne znam napamet gde se to nalazi u novim windowsima, znam da je slično ali dovoljno drugačije.
pa ili malo ceprkaj ili sačekaj da se javi neko drugi sa odgovarajućim os. evo kako to izgleda na mom lapu koji ima intelovu zvučnu (ovde se zove rec playback i to treba da se čekira):