[ lakii066 @ 08.01.2010. 09:02 ] @
Zainteresovan sam za kupovinu kamere do 400 evra za porodično snimanje. Možete li mi nešto preporučiti?
Hteo bih i da imam mogućnost uređivanja snimljenog materijala a ne samo da snimam direktno na DVD disk.
Hvala unapred svima!
[ Xarios @ 11.01.2010. 19:01 ] @
http://www.sony.ba/product/hdd-avchd-hard-disk-drive/hdr-xr106e

mozda malo jače od 400 evra

ali isplati se!

snimljeno prebaciš na računar za par minuta i onda odmah možeš obrađivat kako želiš!
Radiš kao sa usb stick-om.

ako želiš kameru na kasetice onda zaboravi na brzinu prenosa, lakoću prenosa, bezbrižnost u odnosu na pohranjeni materijal jer kasetice su osjetljive na vlagu i toplinu (za vrijeme ljetnih dana), ...
[ lakii066 @ 12.01.2010. 09:16 ] @
Care ovo je oko 750 eura. Mnogo skupo.
Znaima me kvalitet koji se zapise na HDD! Da li je osiromasen? Koliko znam kod kasetica nema osiromasenog standarnog zapisa, nego je zapis kompletan.
Da li se sa tom kamerom moze snimati standardan zapis ili samo HD? Ako ne moze pretpostavljam da se moze prebaciti u standardni format.
[ srdjanm3 @ 24.01.2010. 21:30 ] @
Da, ovo je odlicna kamera, ali je jako skupa...snima u HD rezoluciji...i u tom avchd formatu i negde sam procitao da je patnja da se prebaci u avi....

Mene zanima ako neko moze da mi kaze, digitalne kamere koje snimaju u standardnoj rezoluciji na HDD...u kom formatu snimaju? Jel to neki mpeg i koji...i da li je odnos snimljenog materijala i prostora koji zauzima na tom HDD-u otprilike ekvivalentan snimku na komp... Znam da otprilike oko 1.5h sa bitrateom 6000 u formatu mpeg2 staje na jedan DVD?

Hvala unapred.

Pozdrav

[ joggurt @ 11.02.2010. 11:42 ] @
Zavisi gde kupujes, u ovim krajevima su cene i dvostruko vece nego u nemackoj

neki kazu da je Canon HF200 odlicna kamera ali to je HD, sa SD karticom ne znam dali ti to odgovara jer snimak nemozes da gleda na obicnom televizoru zbog rezolucije, mada je slika uvek mnogo kvalitetnija kada se preradi na DVD.

Najjednostavnije ti je neka DVD Canon ili Sony kamera , to su standardne DVD kamere sa zadovoljavajucim kvalitetom i cim ih snimis na kameri ubacis disk u player i uzivas u svom snimku.
[ deks007 @ 28.02.2010. 02:37 ] @
Po meni svaka varijanta samo ne na DVD . Za AVCHD ti treba mislim ozbiljnija masina . Pozdrav !