[ sasakg @ 08.01.2010. 09:10 ] @
Dragi moji, godinama sam uz vas i mnoge probleme resih citajuci postove. Sad mi treba mala pomoc. Naime, u stanu sam imao SBB net, prodao stan, kupio kucu za slicne novce i prijavio se pre par dana za ADSL kod Telekoma. Interesuje me, ukoliko se izborim da mi daju wireless ruter, da li ce mi USB kartica zavrsiti posao, ne bih da busim zid i vucem kablove po kuci, izmedju desktopa i rutera bi razdaljina bila 10-ak metara i jedan zid. Da li se jacina signala menja u odnosu na kabl i je li drasticna ? I jos jedno pitanje, da li bi USB mogao jednostavno da izvadim iz dektopa i ubodem u lap top i imam net?

Sve postove sam prvo iscitao i ne nadjoh resenje za moje nedoumice. Sve ostalo sam naucio, setovanja, zastita i sl., a ovo osnovno.....
Hvala vam unapred !
[ bobiska @ 08.01.2010. 10:59 ] @
Opušteno usb adapter, 10m i jedan zid neće bitno da oseti.
Ukoliko nemaš wireless u laptopu, znači da je lt star, ali naravno da možeš i na njemu da instaliraš taj usb adapter, mada ti je pametnije da kupiš za desktop PCI wireless karticu (12-15€), a za LT da koristiš taj usb, da ne bi stalno premeštao (pojaviće se sigurno potreba da sa oba kompa istovremeno ideš na net). I ako se ne izboriš da dobiješ od njih wifi router, možeš da dokupiš neki jeftin AP i rešiš problem.
[ sasakg @ 08.01.2010. 11:29 ] @
Prijatelju, hvala puno, neces verovati, ali dok ovo kuckam, stize poruka iz Telekoma da dodjem i potpisem ugovor, a prijavio sam se oko 25.12. Mislio sam da nece do leta gospodnjeg.....

Jos jednom, hvala na informaciji.
[ Markoxxx @ 13.01.2010. 23:40 ] @
U kuci ce ti USB zavrsiti posao, samo, da sam ja na tvom mestu jedan racunar, verovatno destop bih vezao lan cablom, mnogo je pametnije, a i brze
[ sasakg @ 17.01.2010. 22:32 ] @
Markoxxx, hvala na komentaru, trenutno mi je desktop na lan kablu, a pitao sam iz razloga premestanja desktopa. Trenutno mi je u trepezariji, a planiram da ga na leto prebacim u decju sobu. Ukoliko resim grejanje ove godine, ostace tamo, a ako ne, onda moram da ga vratim u trepezariju. Pa da ne bi busio po kuci, zato sam pitao. Reci mi samo, molim te, zasto je pametnije preko lana?