[ tordajav @ 08.01.2010. 16:04 ] @
Pozdrav,
imam jedan koncert u dimenzijama 1280x720 ali toliku rezoluciju kao da plejer ne može da izgura i pusti normalno.
Zvuk ide normalno ali slika se pusti svakih nekoliko sekundi po par frejmova.
Imam VLC Player i K-Lite Codec Pack instaliran, grafičku Radeon 9200, rezolucija desktop-a je 1024x768.
Ovo mi se ne dešava prvi put sa klipovima ovako visoke rezolucije.
VLC Player ga automatski otvara u originalnoj rezoluciji.

Može li mi neko pomoći kako se ovaj problem rešava, ili moram da konvertujem video u manju rezoluciju?
[ Stranger2 @ 09.01.2010. 12:55 ] @
Citat:
Ovo mi se ne dešava prvi put sa klipovima ovako visoke rezolucije.

da l ito znaci da drugi video fajlovi u istoj rezoluciji dobro rade?

Citat:
grafičku Radeon 9200, rezolucija desktop-a je 1024x768.

graficka kartica je skoro nevazna u ovom slucaju. Koji procesor imas?
[ tordajav @ 09.01.2010. 14:34 ] @
Ne, uvek sa video klipovima visoke rezolucije imam problema na isti način.
Procesor je Intel Celeron, 2400 MHz
[ Stranger2 @ 10.01.2010. 18:41 ] @
Na znam na pamet koji su minimalni hardverski zahtevi ali moglo bi biti da je dovoljno. instaliraj DivX for Windows i ffdshow. U VLC plejeru je ffdshow vec ugradjen. Probaj jos da pustis te fajlove u DivX Playeru (koji ces dobiti u DivX for Windows) pa vidi da li ce biti nesto bolje.

Isto pokusaj KMPlayer-om. On je slican kao VLC ali u njemu mozes odabrati da ga prilagodis za sporiji kompjuter pa je moguce da ces u njemu biti najzadovoljniji.
[ tordajav @ 15.01.2010. 16:12 ] @
Ne vredi, pokušao sam sa nekoliko plejera i neki od njih puste samo prvih 5-6 sekundi normalno, a onda se slika zamrzava.
Skinuo sam DXVAChecker koji kaže:

ffdshow Video Decoder (avc1 1280x720)
Unsupported

Uradiću prelaz video klipa kroz AutoGK na manju rezoluciju...
[ Stranger2 @ 16.01.2010. 00:30 ] @
Citat:
DXVA

Sad sam se setio.
instaliraj Media Player Clasic Home Cinema i podesi ga da za dekodiranje koristi graficku karticu. Drugi plejeri to ne mogu kao u njemu.
[ igor.g @ 30.01.2010. 06:46 ] @

Na koji način i dali uopšte ima mogućnosti da Media Player Clasic Home Cinema otvori titlove s obzirom da postoji mogućnost biranja veličine,tipa i boje fonta titla.Pokušavao sam ali mi nije pošlo za rukom.Inače ovo je jedini player koji mi je bez ikakvih problema reprodukovao video materijal u gore navedenoj rezoluciji.
[ Stranger2 @ 30.01.2010. 12:14 ] @
Pokusaj najpre taj subtitl fajl prevuci u ekran MediaPlayerClassica pa vidi da li ce se prevod pojaviti.

Citat:
Inače ovo je jedini player koji mi je bez ikakvih problema reprodukovao video materijal u gore navedenoj rezoluciji.

zato sto on jedini koristi DXVA tehnologiju. deo DirectX zaduzen za koriscenje graficke kartice za dekodiranje videa.
[ gbsss @ 12.04.2010. 20:42 ] @
EVO REŠENJA ZA PUŠTANJE FILMOVA VISOKE REZOLUCIJE
na starijim mašinama koje imaju zaista SLABE PROCESORE I nemaju SKUPE GRAFIČKE nego
INTEGRISANE ILI STARIJE modele

Samo skini, instaliraj i prati upustvo

http://www.megaupload.com/?d=KQBM25DD


LOZINKA JE:

HDFILMupdate

UŽIVAJ U HD FILMOVIMA

I SAMO DA KAŽEM DA NE BUDE ZABUNE PROGRAMI RADE NA SVIM WIN. 32 ILI 64 BIT-a


[Ovu poruku je menjao gbsss dana 13.04.2010. u 09:40 GMT+1]
[ tordajav @ 13.04.2010. 00:12 ] @
Hvala gbsss, skinuo sam i video šta je, ali trenutno nemam ni jedan video zapis u velikoj rezoluciji.
Koristiće svakako! Hvala