[ Rezac @ 08.01.2010. 21:25 ] @
Ne znam da li je neko primetio?Mislio sam da u sve nokije koje poseduju WLAN imaju isti prijemnik.Ali nije tacno,brat ima n97 ,uvek uhvati vise rutera i uvek ima bolji signal nego ja na 5800
Malopre sam pogledao specifikaciju,pise da imaju isti wlan prijemnik.E tek sada mi nista nije jasno!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2010. 21:32 ] @
Očigledno nemaju iste antene,a to ti je druga polovina priče o wirelessu.
[ daliborrovi @ 04.02.2010. 23:13 ] @
Pa cak i razliciti nokia 5800 telefoni nemaju isti prijem sto se Wlan mreze tice. Mozda je to zavisno od proizvodjaca tj. zamlje iz koje je izasao telefon. Po svemu sudeci i Nokia nije ono sto je bila,radi se bez standarda ili sa niskim standardima.Nisam zadovoljan ni malo ovim telefonom.
Cak i satelite ne nalaze podjednako sa istih lokacija. HTC je zakon
[ 3way @ 04.02.2010. 23:19 ] @
Citat:
daliborrovi:
Cak i satelite ne nalaze podjednako sa istih lokacija. HTC je zakon


S obzirom da je GPS antena unutar telefona, mnogo bolji rezultati se dobijaju kada maknes sake sa telefona...dakle, stavis ga ispred sebe ili tako nesto...
Telefon je odlican, samo sto ovi nasi imaju firmware od pre sto godina....ja trenutno koristim 30.x.x..x, a aktuelan je 40.x.x.x.
[ Obby @ 12.02.2010. 12:09 ] @
@Rezac: Ne znam u cemu je problem sa tvojom 5800. Ja imam taj telefon vec 8 meseci i nikada mi nije pravio problem sa wifi. Na poslu imam Telekomov bezicni ruter, kod kuce takodje. Kada uradim skeniranje mreze, izbaci mi barem 5-6 access pointa sto i nije cudno obzirom da u mom bloku zgrada svaki drugi stan ima wifi. Sa laptopom je ista prica, tj. dobijem otprilike manje-vise isti broj access pointa kada skeniram mrezu.
Inace, koristim firmware V40.0.005 od 29.12.2009. godine.
[ 3way @ 12.02.2010. 12:12 ] @
Kako si dosao do 40.0? Normalnim updateom ili si cackao?
[ Obby @ 12.02.2010. 18:39 ] @
Citat:
3way: Kako si dosao do 40.0? Normalnim updateom ili si cackao?


Uradio sam normalni update preko Application menija, Device updates i naravno preko bezicnog interneta.
Sada mi je telefon u nekim stvarim dosta slican iPhone-u, barem vizuelno. Konkretno, kada zvoni, imam dva scroll bar-a na ekranu kojima se ili javljam na poziv ili otkljucavam ekran.
[ 3way @ 12.02.2010. 18:51 ] @
Ok, hvala.
Pitam zato sto na taj nacin ja mogu da idem samo do 30.x verzije, zbog glupog country code-a...
Naravno, moze to i da se zaobidje, ali tad se gubi garancija, pa mi se to bas nesto i ne radi...
[ Obby @ 13.02.2010. 10:27 ] @
Citat:
3way: Ok, hvala.
Pitam zato sto na taj nacin ja mogu da idem samo do 30.x verzije, zbog glupog country code-a...
Naravno, moze to i da se zaobidje, ali tad se gubi garancija, pa mi se to bas nesto i ne radi...


Ne znam kakav country code ti trazi? Da budem iskren, ja nisam ni planirao da radim bilo kakav update vec sam jednog dana cackao po telefonu i dosao do opcije Device update pa, rekoh, ajde da vidim sta ce da se desi. Kada mi je izbacio poruku da je "update available" samo sam kliknuo na OK i on je odradio sve. Inace, ako je to bitno, registrovan sam na OVI store-u i sa njega skidam aplikacije, igre, teme i sl. Meni nije trazio nikakav kod, samo se telefon restartovao kada je zavrsio sve. Na prvi pogled, nisam nista primetio novo, sve dok nije prvi put zazvonio i kada sam video te vizuelne izmene.
[ 3way @ 13.02.2010. 15:49 ] @
Ne trazi nikakv...taj country code ili product code je upisan u sam telefon, a deli se na osnovu zemalja u kojima se telefon prodaje (bolje reci telefoni sa tim i tim brojem se salju u te zemlje). Pored nas su tu i neke evropske zemlje, ali najvise je Nigerija, Dzibutija i slicnih. Na osnovu tog broja updater pronalazi ili ne najnoviji update...
Ja sam svoj uzeo u Telenoru i eto...30.0 mi je postao dostupan tek od skoro.
[ miki069 @ 17.02.2010. 00:23 ] @
Product code možeš promeniti pomoću programa Nemesis Sevice Suite (NSS) na kod za koji je dostupna verzija 40.xx
NSS možeš skinuti sa: http://www.dl4all.com/search/d...indows+7+driver+bluetooth.html
[ zeka @ 19.02.2010. 17:04 ] @
Znam da ovo nije pitanje za ovu temu vezano ali ipak ima malo i veze sa ovim o cemu pricate.

Ja imam nokiu 5230 koja nema wireless.
Zanima me da li wireless modul kod nokie 5800 je integrisan na ploci ili se vadi iz nekog slota kao gps (ovo za gps modul sam nasao na nekom forumu nemogu da se setim gde).

Odnosno da li nokia 5230 ima mogućnost nadogradnje wireless modula.
Ako ne da li postoji varijanta usb wireless stick-a kao kod recimo pc-a pa da se usteka preko usb ulaza na telefon, instalira se software i sljaka.
Možda je ovo naučna fantastika još ali možda i postoji tako nešto (mada moracete priznati da je danas uz malo programiranja sve moguće)
Ako postoji molio bih link ako nije problem.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.02.2010. 01:22 ] @
Naučna je fantastika, dobro si to rekao.

Nije problem u tome što je neko programiranje nemoguće, ali količina vremena i znanja je obično u obrnutoj suprotnosti. Ako ti treba nešto od hardvera što ti telefon nema, jednostavno kupiš drugi telefon, to je najbezbolnija i najbrža varijanta :)
[ 3way @ 20.02.2010. 12:47 ] @
Citat:
miki069: Product code možeš promeniti pomoću programa Nemesis Sevice Suite (NSS) na kod za koji je dostupna verzija 40.xx
NSS možeš skinuti sa: http://www.dl4all.com/search/d...indows+7+driver+bluetooth.html


Nije problem u menjanju...Problem je u tome sto se tako gubi garancija...
[ mantaka @ 28.02.2010. 20:38 ] @
Imam ovaj telefon vec par nedelja i Wi-Fi radi odlicno, verzija SW-a je 40.0.005, pre njega sam imao Samsung 8000 Jet, obzirom da sam vec stvorio naviku na Symbian 5800 mi jer daleko bolji, to je moje licno misljenje, da ne skrecem sa teme, 5800 recimo nema onaj pokazivac jacine Wi-Fi signala ali kod mene sasvim lepo radi, konekciju ostvaruje gotovo trenutno, sto se Wi-Fi-ja tice ja sam prezadovoljan sa Nokijom 5800 XM.
Novije verzije SW-a nemaju novine po pitanju Wi-Fi-ja recimo ali imaju unapredjenje interfejsa, skrola i sl.