[ clapton @ 09.01.2010. 00:45 ] @
imam preamp



i koristim ga kao zvucnu karticu ali imam problem kad igram neke igrice. javlja se nekakvo pucketanje koje je dosta glasno i iritirajuce. najvise se javlja kad igram FM10
ovo se ranije nije desavalo, dok sam koristio realtek zvucnu karticu.
evo i settings-a za line 6 toneport gx:



sta bih mogao da promijenim?
hvala unaprijed
[ Kovacevic Vladimir @ 09.01.2010. 16:14 ] @
Prekontroliši Driver-e.
Ako imaš više u ponudi, odaberi...pa probaj jedan će odgovarati i imaćeš čist zvuk.

Pozdrav
[ clapton @ 09.01.2010. 17:16 ] @
a dje da nadjem te drajvere?
[ Kovacevic Vladimir @ 09.01.2010. 18:34 ] @
Znači, only ASIO driver.

Ima li promene u pomeranju parametara u tom Audi-MIDI Devices...ASIO Settings-u?
Ili imaš neki bag u samom Line 6 toneportu, što ne bi bio prvi slučaj.

Pozdrav
[ clapton @ 09.01.2010. 20:16 ] @
nema promjena u parametrima, nesto me strah da cackam oko toga. samo sam buffer smanjio, stavio na extra small.
ne znam za sta su ova podesavanja u ASIO Settings-u - "Default Buffer Size" i "Default Bit Depth". ovo prvo ima u ponudi iz padajuceg menija od 128-4096, a drugo od 16-32bit-a
[ Kovacevic Vladimir @ 09.01.2010. 21:15 ] @
Buffer slobodno možeš pomerati.
Optimalno stoji na 256, a može i na 4096, ali će zvuk onda mnogo kasniti.

Probaj na 24 bit-a...zaista, ima dosta (često banalnih) razloga, što ton pucketa.
[ acaradio @ 09.01.2010. 22:22 ] @
Za igrice se nikad ne koristi ASIO driver, vec samo za rad sa muzickim aplikacijama. On je potpuno nebitan u ovoj prici.
Poznato je da neke igrice nece normalno da rade sa ovako specificnim audio interfejsima.
Ostavi opciju da mozes da aktiviras i dosadasnji (integrisani) audio ako ces da koristis igrice.
[ clapton @ 10.01.2010. 00:55 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir: Buffer slobodno možeš pomerati.
Optimalno stoji na 256, a može i na 4096, ali će zvuk onda mnogo kasniti.

Probaj na 24 bit-a...zaista, ima dosta (često banalnih) razloga, što ton pucketa. :(


stavio sam na 24bit-a ali isti problem. probacu jos po nesto...

Citat:
acaradio: Za igrice se nikad ne koristi ASIO driver, vec samo za rad sa muzickim aplikacijama. On je potpuno nebitan u ovoj prici.
Poznato je da neke igrice nece normalno da rade sa ovako specificnim audio interfejsima.
Ostavi opciju da mozes da aktiviras i dosadasnji (integrisani) audio ako ces da koristis igrice.


da mi se nesto ne poremeti dok/ako budem mijenjao default-nu zvucnu kartu u control panelu?
[ acaradio @ 10.01.2010. 02:01 ] @
Citat:
clapton: da mi se nesto ne poremeti dok/ako budem mijenjao default-nu zvucnu kartu u control panelu?

Ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema...samo vratis na Toneport kada budes hteo da ga koristis.
[ clapton @ 10.01.2010. 23:50 ] @
ok, pokusacu. hvala