[ drol @ 04.01.2004. 13:18 ] @
Napisati program u javi koji pronalazi prvih n prostih brojeva. Glavna nit kreira n procesa, pri cemu svaki od njih zna samo za sledeci proces. Potom Glavna nit salje prirodne brojeve vece od jedan prvom procesu .Kada neki od procesa primi prvi broj , on ga upamti i ispisuje , sve ostale brojeve koji nisu deljivi sa zapamcenim prosledjuje sledecem procesu , dok one koji su deljivi zanemaruje ( ne prosledjuje ih , niti ih ispisuje). Program zavrsava rad kada poslednji u listi procesa ispise broj. Za sinhronizaciju koristiti brojace dogadjaja.
Da li neko zna kako treba ili ima nesto slicno tome bio bih vrlo zahvalan da mi posalje na mejl [email protected]
[ -zombie- @ 05.01.2004. 01:57 ] @
hm..

baš zanimljiva implementacija eratostenovog sita ;)

nije baš najoptimalnija (utrošak resursa je malo veći nego što je neophodno), ali ipak vrlo zanimljiva.

elem, šta ti tačno želiš? da ti neko reši domaći zadatak i da ti ga pošalje? ako je to, onda imam ti samo jedno reći:

Citat:

Yes, I can. And no, I won't.

Because if I did, you might actually pass your class without knowing how to write trivial programs like these.

And if you pass your class you might get a job as a programmer some day.

And if you get a job as a programmer some day, you might wind up working on a project with me.

And if you wind up working on a project with me as a programmer, and you do not know how to write trivial programs like these, I would have to do you serious bodily harm.