[ DON_steXo @ 10.01.2010. 09:38 ] @
vec duze vrijeme pokusavam da instaliram drajvere od 9550 na ubuntu 9.10...probao sam drajvere sa ati sajta ali bez uspjeha..envy takodje ne daje rezultate...a sam ubuntu ne nudi nikakve drajvere...posto sam slabo upucen a primijetio sam da je moguce instalirati opent source drajvere sa nekim izmjenama ako mozete da mi date neki tutorial...

btw. probao sam vec onaj sa ubuntu sajta - ne ide :(
[ combuster @ 10.01.2010. 11:08 ] @
xserver-xorg-video-ati bi trebalo da ti zavrsi posao, instaliraj ga samo iz synaptica. Ako nece okaci ovde /var/log/Xorg.0.log
[ DON_steXo @ 10.01.2010. 19:20 ] @
xserver-xorg-video-ati je vec instaliran :S

sry ne mogu da nadjem kako ide upload evo na sendspace log.


Link
[ combuster @ 10.01.2010. 21:06 ] @
Kad postujes poruku imaces opciju ispod post-a "upload uz poruku".

Sta tebe tacno muci ovde? Nemas 3D, rezolucija losa? Trenutno se ucitava opensource drajver (uz manje probleme sa glx drajverom).
[ DON_steXo @ 10.01.2010. 22:17 ] @
compiz ne radi a ne mogu cak ni normal visual effect da postavim...na prethodnoj verziji je sve fino radilo
[ combuster @ 10.01.2010. 22:47 ] @
Pazi, moguce da je neki trenutni bug sa drajverom, tu ne mozes mnogo toga sam da uradis. ATI ne podrzava vise matore kartice tipa 9550 zato i ne pokusavaj da instaliras preko ati-jevih proprietary drajvera, opensource bi trebalo da ti sljaka (i to cim instaliras ubuntu). Probaj da boot-ujes preko live cd-a pa da ukljucis efekte (posto si brljao vec sa ati proprietary drajverima), ako opet nece mozes da probas da prosledis nomodeset parametar kernelu (na kraju kernel linije u grub.conf samo dodaj nomodeset) ili pritisni taster E na Ubuntu kada ti se pojavi grub pa onda dodaj nomodeset - pametnija ti je opcija posto vazi samo za jedan boot.
[ DON_steXo @ 10.01.2010. 23:17 ] @
pokusacu jos to da odradim...javicu rezultate...
[ nino1987 @ 17.01.2010. 14:11 ] @
mozda nije problem u drajverima probaj rucno unet u terminal sudo compiz --replace to bi ti trebalo rijesit problem