[ w3bl0rd @ 10.01.2010. 13:25 ] @
Malo sam gledao silverligh i zanima me dvosmjerna komunikacija između klijenata...
dakle moguće je preko WCF-a polling duplex i socketa... (možda nešt treće ne znam može sugestija)
sad preko WCF-a znam raditi to sam već radio, samo nije baš najbolje još... vidim da bi socketi bili brži, performanse bolje itd...
zanima me sigurnost pošto kako sam ja skužio da jedan od klijenata onda glumi server (isprike ako sam fulao, nisam najbolje upučen u sockete)
sad ja bi išao preko socketa jer smatram da mi to najbolje odgovara za moj problem (nešto tipa kartaške igre) ali me zanima kakva je sigurnost tu pošto se kod klijenta spremaju podaci, dal on ima neku manipulaciju nad njima, kako se zaštiti itd... nadalje ovo je samo teorija... možda bubam gluposti a nisam ni svjestan :)
eto pa mi malo razjasnite upučeniji
[ logic_rabbit @ 10.01.2010. 13:57 ] @
Citat:
dakle moguće je preko WCF-a polling duplex i socketa... (možda nešt treće ne znam može sugestija)

Sad Silverlight 4 beta podrzava i WCF polling duplex preko TCP protokola ali samo u lokalnoj mrezi znaci ne za internet aplikacije nego intranet koji je napravljen on top socketa i performanse su mu dosta bolje nego kod klasicnog polling duplexa.
Vise o tome mozes procitati u mom clanku : http://www.silverlightshow.net/items/WCF-NET.TCP-Protocol-in-Silverlight-4.aspx
Sto se tice sigurnosti problemi su slicni kao i sa Flash odnosno Flex aplikacijama. Kod klijenta su podaci u sandboxu u memoriji znaci teoretski tim podacima niko ne moze pristupiti, naravno najveci je problem kad se podaci salju od klijenta ka WCF servisu...
Trebalo bi vjerovatno implementirati i SSL za autentifikaciju korisnika.
Sto se tice performansi WCF + Silverlight nije bas brzo rijesenje cak ni sa koristenjem Socketa. Ako se dostigne broj preko 5000 korisnika u isto vrijeme mozda i ranije server ce poceti da zestoko stopa, sto bi znacilo da mozes napraviti neki network balancing ili koristiti nove funkcionalnosti Dublina odnosno AppFabrica
znaci napraviti routing WCF servis ispred svega.




[ w3bl0rd @ 11.01.2010. 06:13 ] @
hvala na odgovoru, proučit ću malo, pa ako što nebude jasno pitam :)