[ notaboo @ 04.01.2004. 16:43 ] @
Imam sledeci problem. Kada se nakacim na Internet tada mi je fiksni telefon zauzet i ko god me zove poludi sto ne moze da me dobije.Centrala mi je digitalna.Zaima me sta treba da obavim u Telekomu (ako treba da se nesto uradi) i koji program da skinem sa neta da bi ja na racunaru mogao da dobijem obavestenje kada me neko zove dok sam na netu kao i podatak ko me zove (da vidim broj). Ako ne postoji takav program bar mi recite neki koji moze samo da me obavesti kada me neko zove i da ja onda prebacim vezu na njega a da se veza na Internetu ne prekida.Imam onaj obican telefon sa brojcanikom od pre 29 godina.Hvala svima joju budu dali neke korisne informacije.
[ djricky @ 05.01.2004. 15:05 ] @
kod mene to funkcionise ovako:
1. odes u telekom i trazis da ti ukljuce poziv na cekanju
2. posle nekog (duzeg) vremena (verovatno) ce ti javiti da je usluga omogucena
3. u toku razgovora bi trebalo da cujes odredjeni ton (tzv. beep, ali malo dublji :)
4. pritisnes flash, ili u slucaju telefona sa brojcanikom od pre 29 godina ono gde prekidas vezu ("viljusku") i pritisnes ili okrenes 2 (dvojku)
5. kad hoces da se vratis prvom sagovorniku (koji inace svo vreme slusa neprekidni ton koji zvuci kad da telefon zvoni, odradis istu operaciju
6. to je to! :))


ps. sve to ovako radi na Siemens EWSD centrali u Obrenovcu, pretpostavljam da je i sa ovim Alcatelovim centralama slicno, ili isto


ricky
[ Nemanja Jakovljevic @ 05.01.2004. 21:42 ] @
aj nije sve tako crno...

1. Dan

Podnet zahtev

2. Dan

Pusteno u rad


isto tako bilo i za CallerID uvodjenje, iako ti oni kazu nazovite nas za 15 dana da vidimo da li je pusteno ili tako nesto... uglavnom sto god oni rekli kada da nazovesh, oni ti puste sutra
[ Vidan @ 06.01.2004. 16:26 ] @
U BGD-u, linije na alkatelovoj centrali, poziv na cekanju lepo radi samo u kombinaciji sa internetom ni jedan sotver koji sam instalirao ne radi svoj posao.

Medjutim, ukoliko neko tokom mog surfovanja zove na fiksni, nakon 5 ili 6 zvona veza sa internetom se prekida i fiksni telefon zvoni.

Nekad je to korisno ali nekad i ne, np. kada mi se veza prekine na 99% download-a.