[ moja-sesija @ 11.01.2010. 03:10 ] @
Moj sajt bi trebo da izgleda ovako:



Napravio sam sve kako treba, osim sto mi ova Lstrana i D strana zajedno sa footerom nije fixirana za dno,kada smanjim ili povecam velicinu stranice sve se pomeri, kako da napravim da to bude, i kad nema nista u sadrzaju i sidebaru da oni budu fiksirani za dno.
[ Stranger2 @ 11.01.2010. 13:06 ] @
Ne znam da li imas jedan DIV koji obuhvaca sve ove elemente. Mislim da bi trebao da bude.

Kod CSS propertia za L i D elemente pogledaj sve sto se odnosi na heigth.
[ moja-sesija @ 12.01.2010. 23:22 ] @
Imam DIV container koji sadrzi sve ove ostale divove, ali ne znam, kako kad idem resize stranice da mi automatski footer i ove pruge sa strane idu do dna, bez obzira bilo sadrzaja ili ne.,...
[ klingonWarrior @ 12.01.2010. 23:26 ] @


Ako sam dobro razumjela u cemu je problem, rjesenje je sticky footer - znaci da footer ostane u dnu ekrana cak i kada nema sadrzaja koji bi ga inace 'pogurao' na dno stranice.

Pogledaj ovdje http://ryanfait.com/sticky-footer/
[ moja-sesija @ 13.01.2010. 17:13 ] @
Super to je to, jos trebam pogledat kako i implementirati to sve, hvala.
[ moja-sesija @ 13.01.2010. 17:44 ] @
Ipak to nije to, ovde se izdvaja footer od sadrzaja celog sajta, a ja imam ove dve pruge sa strane i one zajedno sa footerom moraju ici do dna..
[ valjan @ 14.01.2010. 07:45 ] @
To se lako resava sa malo Javascripta. Postavis za footer u CSS-u da je position:absolute (ako sam dobro shvatio njegova visina je fixna), a zatim u body tag dodas pozivanje onresize i onLoad eventa:

Code:
<body onLoad="zalepiZaDno();" onresize="zalepiZaDno();">


i onda negde u head delu HTML koda ubacis sledece:

Code:

<script language="JavaScript" type="text/JavaScript">
<!--
function zalepiZaDno(){
    var visina=window.document.body.clientWidth;
    var polozajFootera=window.document.body.clientWidth-document.getElementById("Footer").style.height;
    document.getElementById("Lstrana").style.height=visina;
    document.getElementById("Dstrana").style.height=visina;
    document.getElementById("Footer").style.top=polozajFootera;
}
//-->
</script>


Umesto "Lstrana", "Dstrana" i "Footer" kod getElementById() upisi ono sto si upisao kao ID kod odgovarajucih DIV-ova.