[ Free_Sex @ 04.01.2004. 20:57 ] @
Dakle pitanje nije bas striktno vezano za perl, ali u menju bih da resim problem.

Potrebno mi je da "proslednim" emailove sa jedne adrese na drugu. Uz pomoc net:pop3 skidam postu uz pomoc sendmaila saljem. Nego pravo je pitanje u vezi attachmenta. Dali jednostavno mogu da uzmem i bukvalno copy paste sadrzaj poruke tako da ne moram da pazim na "razdvajanje" pa ponovo "sastavljanje" istih.

Ocigledno je da bi se jedino menjala polje to: .... ?
[ alex @ 05.01.2004. 10:32 ] @
Uz pomoc Net::POP3 modula poruku dobijas kao niz redova (linija) sa sve header-ima, attachment-ima i ostalim. Net::SMTP modul ti omogucava da isto tako poruke saljes kao niz redova (datasend() funkcija). Sve sto bi ti trebalo da uradis je da (eventualno) izmenis To: stavku headera poruke i prosledis poruku.

Primer (trivijalnog) koda:

Code:

use Net::POP3;
use Net::SMTP;

$pop = Net::POP3->new('pop3mail.server');
$smtp = Net::SMTP->new('mailserver');

$num_messages = $pop->login($user, $pass);
$popmsgs = $pop->list();

foreach $msgnum (keys($popmsgs)) {
  $msg = $pop->get($msgnum);
  $smtp->mail($tvoj_email);
  $smtp->to($kome_prosledjujes);
  $smtp->data();
  foreach $line ($msg) {
    if ($line =~ m/^To:/i) {
      $line = "To: $kome_prosledjujes\n";
    }
    $smtp->datasend($line);
  }
  $smtp->dataend();
}
$pop->quit();
$smtp->quit();


Kod sam napisao iz glave i nisam testirao, tako da moze da bude s greskama, ali se generalno vidi algoritam.

Poz,
alex.
[ Free_Sex @ 06.01.2004. 18:25 ] @
Pa to mi je u principu i trebalo. Da skinem postu sa net::pop3 znam. I koliko sam skapirao celu pricu on ustvari "generise" neki mnogo lood niz karaktrea kako bi sa njim oznacio pocetka odnosno kraj svakog attachmenta. Mozda cak generise vise takvih sa zvaki po jedan valjda.

Dakle samo izmenjam to: i to je to :) Tako sam i mislio.

Inace srecno badnje vece svim vernicima :)