[ luaay @ 13.01.2010. 02:56 ] @
muckam mozak vredi li instalirati ovaj novi windows,dobijam mesovite signale,neki kazu treba neki da ne treba,inace imam sve sto mi treba na xp sta vi mislite?
[ Sasa Vukanovic @ 13.01.2010. 08:24 ] @
Poceo sam da koristim , na rezervnom racunaru, W7 jos u fazi Beta verzije posto nisam vjerovao da ce nesto da bude, iako logikom stvari tako velika firma kao sto je Microsoft nije mogla sebi da dozvoli jos jedan promasaj kao sto je bila Vista.Pri toj instalaciji sam vidio da su konacno se probudili i napravili nesto dobro - brza instalacija , bez gnjavaze , svi drajveri bez problema ... i radi .. i to brzo i lako.

Posto sam prilicno konzervativan (sto sam stariji - valjda to ide s godinama :) ) nisam se tako lako oslobadjao XP-a , ali na kraju sam ipak odlucio da predjem na W7.
Moj razlog je bio taj sto sistem je novi ( i relativno dobar) i znaci da ce se odrzavati i unapredjivati a XP je ipak prilicno star OS kome i vrijeme da ode u istoriju.
U nekoliko aplikacija , starijih , sam morao da ukljucim XP mode, ali mislim , bar u mene ce i to vremenom nestati (cak i svoje male programske "skrabotine" cu vremenom prebaciti , ako ne budu radile , nekako da mi rade u W7).

Preporucujem W7 umjesto XP - mozda prvo na rezervnom PC-ju da se pregledaju sve aplikacije koje se koriste i ispita se uticaj na njih ...

[ bobiska @ 13.01.2010. 08:43 ] @
Citat:
Sasa Vukanovic:
Preporucujem W7 umjesto XP - mozda prvo na rezervnom PC-ju da se pregledaju sve aplikacije koje se koriste i ispita se uticaj na njih ...

Lepo si sve izneo, samo bih ovde dodao da istu stvar može da ispita brže i lakše, švrljajući malo po netu.
[ wux @ 13.01.2010. 16:56 ] @
Na postarijoj konfiguraciji na kojoj mi je obrada videa (kućna varijanta, ništa profi) u XP funkcionisala besprekorno, na Windows 7 x64 procesor "zapuca" na 100% i bilo kakav rad je praktično nemoguć. Da li je do grafičke (ATI 1300pro) koja nema zvanične drajvere za 7?
Ne igram igrice, pa nemam potrebe za novom grafičkom, ali ako će rešiti problem kupiću neku 56xx kada se pojave, ali bez veze mi je da kupujem novu grafičku, ako neće rešiti problem. Any hints?


edit: da ne bude nejasno, probao sam nekoliko programa, svuda je isto
[ calexx @ 13.01.2010. 19:34 ] @
Možda ne bi bilo loše da se vratite na temu ako tu još ima šta da se kaže pošto je o ovome pisano bezbroj puta. Ili da prebacimo temu u advocacy pa se tamo raspravljajte.
[ crews_adder @ 14.01.2010. 16:29 ] @
Posto sam instalirao legalan Win 7 prosle nedelje i mogu da kazem da nisam odusevljen. Citajuci i slusajuci o njemu, ocekivao sam mnogo vise. Zato, ako ce te prelazak na Win 7 kostati, nije vredan para.
[ zoom-bn @ 14.01.2010. 16:44 ] @
Citat:
crews_adder: Posto sam instalirao legalan Win 7 prosle nedelje i mogu da kazem da nisam odusevljen. Citajuci i slusajuci o njemu, ocekivao sam mnogo vise. Zato, ako ce te prelazak na Win 7 kostati, nije vredan para.



Tako su mnogi mislili kad su prelazli sa WIN 98 na XP, pa je ipak XP napravio revoluciju u operativnim sistemima.
[ missortr @ 14.01.2010. 17:31 ] @
Posle otprilike godinu dana druzenja sa Win 7, ako izostavimo neke od Beta verzija mislim da je Win 7 sasvim ok OS i koji po meni moze da zamjeni Xp. Sto se tice programcica ili drivera nikad nisam imao problema, sve radi....
Moj glas za Windows 7
L.P.
[ crews_adder @ 14.01.2010. 19:30 ] @
Citat:
zoom-bn: Tako su mnogi mislili kad su prelazli sa WIN 98 na XP, pa je ipak XP napravio revoluciju u operativnim sistemima.


Sto i nije neki razlog da predje sa XP na 7, jer 7 nije napravila nikakvu revoluciju.

Kod mene je 7 Professional gotovo identican sa Vistom Business, na koju, kao ni na 7, nemam ozbiljnijih zamerki (stavise, 7 mi se 2x zakucala u dva dana, sto nije bio slucaj sa Vistom, sto opet ne mora nista da znaci).

Zato, ako ce luulay da kupi legalan 7, onda mislim da nepotrebno baca novac. Ako ce da instalira 7 bez kupovine, onda mu je svejedno.
[ Catch 22 @ 14.01.2010. 20:52 ] @
Citat:
luaay: muckam mozak vredi li instalirati ovaj novi windows,dobijam mesovite signale,neki kazu treba neki da ne treba,inace imam sve sto mi treba na xp sta vi mislite?

Da li si očekivao da ovde dobiješ jednoznačan unisoni odgovor?
Vidim da se pojedinci trude da isti stav iznesu i više puta... (da bi bili ubedljiviji, šta li?)

Jedna od IT blagodeti zadnjih godina je i relativno jednostavna realizacija ideje sa više različitih operativnih sistema na istom računaru.

To ti pruža mogućnost da sam isprobaš šta najbolje odgovara tvojim potrebama.

Koja je onda svrha od papagajskog prenošenja "urbanih legendi i ostalih narodnih predanja" kao razloga "za" ili "protiv" - u šta se ovakve teme po pravilu inače pretvaraju?

PS
Ova tema je definitivno za Advocacy forum, ako već ne postoji neka slična tamo!?
[ musicman @ 15.01.2010. 00:54 ] @
Shvatite da je prelazak na Win 7 neminovan i skoro obavezujuca stvar.
Xp je vec istorija i siguran sam da uskoro necete imati za install nijedan program koji ce raditi na istom.
Konkretno mislim na Win 7-64.bit.
Naravno tu je u pitanju i "teorija zavere" u smislu vece prodaje hardvera koji moze potpuno podrzati nadolazece zahtevne programe i aplikacije za 64.bit-a.
[ Milos911 @ 15.01.2010. 01:46 ] @
Citat:
musicman: Shvatite da je prelazak na Win 7 neminovan i skoro obavezujuca stvar.
Xp je vec istorija i siguran sam da uskoro necete imati za install nijedan program koji ce raditi na istom.
Konkretno mislim na Win 7-64.bit.
Naravno tu je u pitanju i "teorija zavere" u smislu vece prodaje hardvera koji moze potpuno podrzati nadolazece zahtevne programe i aplikacije za 64.bit-a.
Prva recenica je tacna, drugi deo druge je apsolutno netacan. To da je xp istorija je tacno... To za 64bit-ne aplikacije ne znam bas koliko je tacno...
[ Jovan 1988 @ 15.01.2010. 02:15 ] @
luaay nerazumem svrahu ove teme.Da ti ljudi kazu da je Win7 uzasno spora i da se non stop restartuje sama od sebe?Ti instaliras i kod tebe sve radi savrseno.
Podeli hard na 2 particije stavi na jednu XP na drugu Win7 pa testiraj,istrazuj koji je OS bolji.
pozz
[ KLLIKER @ 15.01.2010. 05:15 ] @
Kada neko postavi ovakvu temu mislim da mu uopste i nije u cilju da dobije odgovor vec eto, toliko da je nesto napisao. Sad komentarisati sta je bolje, ne znam. Ja mislim da poprilicno imam znanja po pitanju kompjuterske vestine ali bih u odnosu na sebe uvek dao prednost Microsoftovoj laboratoriji i tamosnjim mozgovima. I kada citam OVDE nekoga ko kaze da su ti mozgovi unazadili ono sto su napravili pre 10 i vise godina, ne verujem mu. A interesantno je da ima mozgova koji jos uvek koriste 98 - cu i tvrde da je bolja od sadasnje tehnologije. Da koristim i ostanem na XP sistemu, pa ja jedva cekam da se pojavi ono sto dolazi posle sedmice.
[ luaay @ 15.01.2010. 07:01 ] @
Citat:
KLLIKER: Kada neko postavi ovakvu temu mislim da mu uopste i nije u cilju da dobije odgovor vec eto, toliko da je nesto napisao. Sad komentarisati sta je bolje, ne znam. Ja mislim da poprilicno imam znanja po pitanju kompjuterske vestine ali bih u odnosu na sebe uvek dao prednost Microsoftovoj laboratoriji i tamosnjim mozgovima. I kada citam OVDE nekoga ko kaze da su ti mozgovi unazadili ono sto su napravili pre 10 i vise godina, ne verujem mu. A interesantno je da ima mozgova koji jos uvek koriste 98 - cu i tvrde da je bolja od sadasnje tehnologije. Da koristim i ostanem na XP sistemu, pa ja jedva cekam da se pojavi ono sto dolazi posle sedmice.


potpuno si u krivu.zaista mi je nedoumica.uostalom imam samo 512mb sdram ddr2 moracu da kupim jos jedan komad da bih imao dovoljno za sedmicu jer je minimum 1gb ne?
isto tako jos trazim server gde mogu skinuti ilegalnu verziju ne znam jer moze na bit torrent
[ gpedja_70 @ 15.01.2010. 07:46 ] @
Ja mislim da je pitanje tj dilema sasvim na mestu.

Ja znam da mogu instalirati Win7 pored XP na novu particiju
isto tako znam i da mogu instalirati na test masinu, pa onda stavljati sve programe koje inace koristim i tako saznati sta vec hocu.

Ali ja jednostavno nemam vremena za taj experimenat. A ni zivaca iskreno da kazem
Sto neko rece to mozda dolazi sa godinama

Nekada sam i ja jedva cekao da se pojavi novi Windows (3.11!)
Ali sada vise volim samo da upalim racunar i da mi sve radi tu sada odma!

Zato bih i ja voleo da cujem razloge i iskustva za i protiv.
Upravo da bih sebi sacuvao vreme kada odlucim da predjem na Win7.

Zato bih Vas zamolio da slobodno iznosite svoja iskustva i nemojte se prepirati ako je to ikako moguce
Onaj ko cita ce vec za sebe izdvojiti sta smatra za korisno.



Veliki pozdrav celoj ekipi!
[ zoran_dojkic @ 15.01.2010. 12:57 ] @
Evo šta kažu na Microsoftovom sajtu http://windows.microsoft.com/s...ows7/products/compare?T1=tab20
[ markodon @ 15.01.2010. 16:13 ] @
Ako nemaš vreme za prelazak na w7, pritom ti svi drajveri rade, završava ti posao, ne moraš da pređeš na w7, ostani na xp. Ali sigurno, w7 je mnogo uspešniji nego xp, skoro sve drajvere koje rade na xp rade pod w7, ako slučajno dođe do nekog problema sa drajverima, skini sa zvaničnog sajta proizvođača. Konkretno ja sam imao problem samo sa tv karticom, ali nije bilo sa drajverima, nego sa programom pvr plus. Našao na netu najnoviju verziju tog programa, i gle čuda radi. Podrška za xp uskoro prestaje sa radom, tako da ako nećeš danas sigurno ćeš sutra preći na w7.
[ crews_adder @ 15.01.2010. 18:10 ] @
Citat:
luaay:isto tako jos trazim server gde mogu skinuti ilegalnu verziju ne znam jer moze na bit torrent


Onda ti se isplati da predjes na 7.
[ dr3amwarr1or @ 15.01.2010. 18:36 ] @
Definitivno prelazak na sedmicu... Koristim 64-bitni Win7 Ultimate Edition i nevjerovatan je. Jednostavno, operativni juri! Preporuka u svakom slucaju!


[Ovu poruku je menjao flighter_022 dana 26.05.2011. u 22:52 GMT+1]
[ _goThic_ @ 15.01.2010. 18:38 ] @
Ako ti trenutni XP radi sve sto trazis od njega... Prelazak na sledeci nivo je gubljenje vremena i para.
Jednostvno, ne menjaj stvar koja radi.
[ Medulla Hosting @ 15.01.2010. 21:28 ] @
Mislim da je bolje još malo sačekati da se detaljnije testira Windows 7 pa onda ako je sve OK preći sa XP-a.
Može kao što su neki to već uradili, na drugom kompu instaliraš pa ako si zadovoljan, što da ne ali na osnovnom - ne.

Setimo se Viste.
[ BinaryRuler @ 15.01.2010. 21:58 ] @
Naravno kod Microsofta je uvek najbolj sacekati Service Pack 1 pa onda tek preci na neku novotariju :) .
Za mog ljutog Semprona XP je savrsen (sto bi bio slicaj sa sedmicom).

Video sam kako radi win7 i nisam zadovoljan bez nekog multi core-a i jedno 4GB RAM-a slaba vajda.

Jedna stvar je sigurno MS ce da napumpa win7 cak i ako nevalja (ne kazem da nevalja) jer nesme da dozvoli da xp ponovo uzvrati udarac kao sto je bio slucaj sa vistom.
[ darkonsm @ 15.01.2010. 23:10 ] @
Za opusten rad u win 7 32bit treba 2gb rama (radice i sa 512mb) ali da ne mislis potrebno je 2 gb za 64bit 4gb rama
Dual core 1.6GHZ .
256MB Grafike ko ima to- win 7 ce mu raditi ko xp i moze odmah.
Za slabije konfiguracije radi ce win 7 uz optimizaciju mozda i dobro ali je rulet i preporucujem ostanak na xp ili dual boot neko vreme
[ luaay @ 16.01.2010. 00:22 ] @
mozda je stvrno bolje sacekati finalni service pack
MS je sklon da pravi multiverzije istog proizvoda.ni mlekara ne proizvodi toliko vrsta mleka koliko Bil operativnih sistema
DA/MN
[ darkonsm @ 16.01.2010. 00:44 ] @
Broj korisnika win 7 i viste su sad jednaki u srbiji .U svetu win zaostaje za vistom i sad u januaru iznosi oko pola korisnika viste .
Vista i win 7 imaju oko 25% svih korisnika na svetu u januaru 2010
Da win 7 tako brzo napreduje ipak govori o njemu .
Na novoj masini problemi su extremno retki na starijm uvek postoji rulet.
Po meni jedino ko ima staru masinu ne treba da predje na win 7 ili neki poseban program koji nije mainstream.
Sp1 sumnjam da ce resavati probleme na starijem hardveru od 3 god.
Ps xp ce biti podrzan do 2014 god pa nema zurbe .Bolje na slabijem kom zadrzati xp i kupiti nov kad se ukaze prilika nego raditi spartanske poduhvate kao win 7 na 512mb



[ AntOnOff @ 16.01.2010. 01:53 ] @
Ja sam uvek za varijantu da se koristi OS koji je dobijen uz racunar, tako imam i XP na Bartonu, vista na quadu,
Win7 na novom laptop-u, and beleve it or not win98 se na Toshiba laptopu iz 99. god. koji jos uvek radi...
i nikada nije reinstaliran.Open Office i internet, odlicna mashina :)
U tom smislu ne bih mnogo mistifikovao ovo pitanje, ako ste kupili racunar sa OS koji je pravljen za njega, i
kupili ga sa njim, mislim da bi sledeci OS trebalo sacekati sa novim hardverom...tako sam ja radio, i radim, i ne
lupam glavu. I cuvam stare kompjutere, od viska ne boli glava...
[ Jovan 1988 @ 16.01.2010. 02:12 ] @
Neznam kako ide Win7 na 512rama.Ali ranije kad sam imao 512 i dodao jos 512,Xp je radio brze.To se nevidi odmah ali kod nekih zahtevnijih procesa vidi se razlika.Tako da ili Xp na 512 ili Win7 na minimum 1gb rama.
Opet neverujem da ce se neko veliko cudi desiti kad izadje Win7 SP1.Bar je tako bilo na Visti,ja nisam primetio neku veliku razliku.
[ ksrele @ 16.01.2010. 17:18 ] @
Ja imam Windows 7 na sledecoj mashini:
AMD Athlon 2400+ (2.1GHz)
512MB DDR
ATI Radeon 3450HD (AGP)

Sa malim Tweakom Windows 7 radi cak i sa Aerom. Brzina je slicna kao na WinXP-u ali ima stvari koje me strasno nerviraju:
Kada nista ne radim sa kompom Windows pocne sam da drlja po disku... niko ziv ne zna sta radi i zasto. Ako te ovo nervira, kao sto mene nervira, onda moras ici da ugasis Indexing servis i nadas se da ce to glupo drljanje diska prestati kad ono jos uvek isti problem...
A kada zelis da pokrenes neku novu aplikaciju OPA kad ono neki PopUp prozorcic i moras da potvrdis da li zelis da se aplikacija pokrene... ufff smor, onda moras tragati gde se gasi to cudo od "pogodnosti" ili "zastitie" sta li je...
Pa kada to iskljucis onda skontas da ti fali ona klasicna ikonica sa dva monitorcica u SysTray-u (pored sata) koja ti pokazuje da ti radi mreza... a kako li se menja IP adresa ovde??? Glava da te zaboli...
A fontovi? Na sve strane mi sve mutno... bzv... onda tragaj zasto, pa onda gasi TrueType podrsku... kome to jos treba u zivotu???
Pa onda hoces da ukljucs snimanje mikrofona ili (jos gore) line_in ili AUX ulaza u muzicku karticu... Hmmm gde se to radi???
OK, sada od svih budalestina zelis da sednes i da se opustis gledajuci neki film, na TV-u naravno koji je povezan na graficku, i opa, opet komplikacija... kako se ukljucuje glupi Dual Screen... Pa skines nove drajvere za graficku (za Win_Vista&7 [kako kaze ATI]) i ta instalacija pukne, jednostavno nece... pa onda skines instalaciju za WinXP koja, ZAMISLITE, prodje bez problema (uz podesavanje kompatiblinosti)...

Da li je dovoljno ovo?

Ali, sve je individualno... treba probati pa videti, ali ako se ne poseduje dovoljno jak harder onda nema potrebe za prelaskom...

A ja se licno lepse osecam u Windows XP-u i sada tragam za nacinom kako da pokrenem (ako je ikako moguce) Aero za WinXP, vec sam nasao Win+Tab za WinXP i tako... volim te graficke pogodnosti i lepsi izgled Windows 7 ali mi funkcionalno nikako ne odgovara...
[ Stefan Markic @ 16.01.2010. 22:02 ] @
Windows 7: The fastest selling operating system in history
[ component @ 16.01.2010. 22:19 ] @
@ksrele
Meni se čini da ti ne znaš da radiš u Windowsu 7. Sve opcije su lepo osmišljene i služe svojoj svrsi, samo si ti navikao na XP koji koristiš godinama.

[ ksrele @ 17.01.2010. 00:09 ] @
@component
Znam ja da koristim Windows7 ali neke opcije su zaista zapetljane. Ajde mi samo objasni kako da snimim nesto sa AUX ulaza? Imam Sound Blaster Live Value! karticu (4.0).
I ajde mi objasni zasto je po defaultu ukljucen True Type font i cemu to sluzi upste? Ja koristim LCD-TFT monitor (a valjda je za to i napravljena ta opcija) i MNOGO mi je bolja slika bez te opcije, ali mi se cini da je nikako ne mogu u potpunosti iskljuciti jer su mi uvek fontovi nekako mutni. Koristim DVI konekciju i radim na nativnoj rezoluciji.
[ Take 5 @ 17.01.2010. 00:25 ] @
Kada se uzme u obzir podrška za aktuelni hardver (i ne samo "najaktuelniji") onda kompletna dilema iz naslova teme uopšte ne postoji.
Eventualno može da se razmišlja u tom pravcu ako u računaru još uvek nemate SATA HDD i PCI-E grafiku (makar i integrisanu).

Neko je već ranije napisao da treba instalirati onaj O.S. koji je napravljen kada i hardver kojim raspolažemo.
I tu ne bi imalo ništa više da se doda ili oduzme!

Nasilno instaliranje bajatog O.S.-a uz isključivanje naprednih opcija u BIOS-u, kao i kompletnu degradaciju teoretskih performansi hardvera ne može ničim da se opravda!
Danas je moguće kupiti nov "entry level" računar* za 200-ak evra, koji će sasvim lepo da radi pod Windows 7, tako da tu bilo kakva dalja argumentacija gubi svaki smisao.
*u tih 200-ak evra ne ulazi i monitor!


PS
"Meni se ne sviđa..." ne spada u validne argumente, jer nije reč o odevnom predmetu ili nečem sličnom... zapravo je uvek u pitanju jedna te ista stvar "mrzi me da ponovo učim nešto novo!"
[ luaay @ 17.01.2010. 07:56 ] @
Citat:
ksrele: Ja imam Windows 7 na sledecoj mashini:
AMD Athlon 2400+ (2.1GHz)
512MB DDR
ATI Radeon 3450HD (AGP)

Sa malim Tweakom Windows 7 radi cak i sa Aerom. .


tweak-aero
wth?
[ ksrele @ 17.01.2010. 11:02 ] @
Pa nece da se ukljuci kada imas manje od 1GB memorije, tada se u Registry bazi izmeni (ili doda) neka stavka i onda ga mozes "nasilno" ukljuciti. Ali, ja sam zaboravio sta se to menja... A i nisam najsigurniji da li mi je to pomoglo ili promena drajvera. Sa defaultnim drajverima Aero je bio totalno mrtav. Sve u svemu imao sam problema sa grafikom u Windows 7 iako imam noviju graficku koju bi trebao Windows 7 dobro da podrzava. Ali, kao sto sam rekao drajveri sa ATI sajta (zvanicni) i to oni za Windows 7 i Vistu (to je jedan isti paket) nisu hteli da se instaliraju normalnim putem, pa sam onda pokusao drajvere od WinXP-a koji su prosli pa sam onda nekako rucno "naterao" Windows 7 da nadje .sys i .inf fajlove i da koristi te drajvere (WDM za Vistu i 7-cu) i odma posle restarta sistema dobio sam ukljucen Aero...
Bzv...
Mozda se ovo desavalo zbog mog hardvera, mada mislim da mi graficka i nije tako jako star model... ipad podrzava DirectX 10.1 i pise da je namenjena za Windows Vista.

A sto se tice operativnih sistema, ja volim da menjam... Tj to mi ne predstavlja neki preveliki problem. Kao sto neko rece, ja samo napravim novu particiju i na njoj prvo malo testiram sistem u DualBoot-u (kao sto mi je i sada slucaj) pa se onda nakon nekog vremena ili neke vece greske na Main sistemu preorijentisem na najnoviji OS.
Ali me nerviraju stvari kao sto su nepotrebne komplikacije sa nekim zavucenim opcijama. Kao da su u Microsoftu mislili da ako istu opciju kao u Windwos XP-u ne nadjemo na nekom uobicajenom mestu (a ona isto postoji u Windows 7) da cemo pomisliti da su stvarno napravili mnogo drugaciji OS. Ako vec koriste istu opciju i vamo i tamo neka ostane (brate) na istom mestu gde se oduvek nalazila (od Windows 95 :-D ). A i nervira me to sto su neke nove opcije po defaultu ukljucene, a sta ako ih ja ne zelim koristiti cim se sistem instalira? Onda moram da ih iskljucujem... Recimo, zasto me Windows 7 nije obavestio na pocetku (tokom isnstalacije) koje su to nove opcije koje postoje i kako da ih ukljucim a da po defaultu budu iskljucene.

Necu vise da samram, moj zakljucak je da je Windows 7 relativno OK sistem kada se covek navikne na njega i kada provede zaista mnogo vremena podesavajuci ga da radi kako treba, dok se kod Win XP-a zahteva mnogo manje prckanja po sistemu jer je i onakav kakav je po defaultu sasvim OK.
[ darkonsm @ 18.01.2010. 01:11 ] @
@ksrele Naravno da ti moras svasta iskljuciti kad imas 512mb sto je duplo manje od minimuma predvidjenog za win 7.Drugo drajveri koje si hteo koristitis su za vistu a ne za win 7 zato ti u kompabiliti mode drajveri rade ONI OD XP a ovi ne .Trebao si Vistine staviti kompabiliti mode sa vistom.
Nemas za win 7 zato sto je ati otkazao podrsku za ranije od 2000 serije .A on nude drajver koji su vistini za win 7 ako korisnik odluci da ih koristi.
U sustini microsoft se potrdio da hardver pravljen za vistu dobro radi na win 7(Ne onaj koji je radio na visti) (To naravno i nije tesko jer win 7 i vista imaju gotovo isti core) a prati ga prizvodjaci hardvera .
Dozvoljeno je i da raniji hardver radi na win 7 i ima uslovnu podrsku sad kako ce to raditi je uvek pitanje.
Prosto necu da se ponavljam ako imate kompjuter kupljen zadnje dve god win 7 bi trebao da radi savrseno za ranije verovatno ce raditi ako je postovan sistemski minimum ok.
Ko ima kompjuter koji je relativno nov moze ako hoce preci u win 7 kome je kompjuter stariji neka ostane na xp najbolje ali moze ako hoce da pokusa i mozda mu bude radilo sve ok.



[ ChanMaster @ 18.01.2010. 16:37 ] @
Oprostio sam se totalno "teska srca" od xp-a, pre par meseci.

Pre toga sam dugo testirao 7-micu...

Zadovoljan sam i odusevio sam se kad sam stari skener koji nema podrsku za 7-micu instalirao pomocu drivera za xp...

Ovi u Microsoftu su se debelo potrudili...
[ BinaryRuler @ 23.01.2010. 16:44 ] @
I naravno necemo dugo cekati na prvi SP.
http://www.pclaunches.com/software/windows_7_sp1_coming_this_summer.php
[ Take 5 @ 23.01.2010. 20:15 ] @
^ Ma da o tome se piše već duže vreme, mada ništa neobično da se godinu dan posle izlaska RTM verzije pojavi SP1.
Pošto se, takođe nezvanično, pominje i "Windows 8", koji bi trebalo (prema predviđanjima) da ugleda svetlo dana negde 2012., onda bi bilo logično da se najkasnije 2011. pojavi i SP2 za Sedmicu... sve po uobičajenom redu vožnje.
[ kozbi @ 23.01.2010. 23:47 ] @
Windows 7 ALI SAMO 32bitna verzija.

64 bitna nije jos uvek to sto treba biti.

dosta drajvera nije htelo raditi mi na 64 bitnom windows 7.

Takodje dosta je spor u radu za 32 bitnim aplikacijama i programima.

Opterecenje procesora kada startujem bilo koji browser tipa firefox,i explorer,opera je preko 60% i to masina dual core 2x2.4ghz

Kada sam vratio 32bitni windows 7 opterecenje procesora jedva nekih 2%.


Razlog tome je sto windows 7 64 bita mora prevesti sve aplikacije koje nisu 64 bita u duplo.

Inace windows 7 32 bita mi dosada nijednom nije krahirao,a koristim ga dobrih 7-10 sati dnevno u zadnja 3-4 meseca.

Sve pohvale za novu"sedmicu" ali samo za 32bitnu verziju.

64 bitnu verziju ne stavljam vise i da mi plate za to.

Daleko vise utice i na produktivnost zbog svojih aero i ostalih cuda.

Nekako "full klasa".

COvek dobije novu dimenziju rada i osecaja,kao kada promenite kompletan inventar u svojoj kancelariji koji je preko 7-8 godina star i dodje kamion sa novim svezim neraspakovanim namestajem.

[ luaay @ 24.01.2010. 08:42 ] @
Citat:
kozbi: Windows 7 ALI SAMO 32bitna verzija.

64 bitna nije jos uvek to sto treba biti.

dosta drajvera nije htelo raditi mi na 64 bitnom windows 7.

Takodje dosta je spor u radu za 32 bitnim aplikacijama i programima.

Opterecenje procesora kada startujem bilo koji browser tipa firefox,i explorer,opera je preko 60% i to masina dual core 2x2.4ghz

Kada sam vratio 32bitni windows 7 opterecenje procesora jedva nekih 2%.


Razlog tome je sto windows 7 64 bita mora prevesti sve aplikacije koje nisu 64 bita u duplo.

Inace windows 7 32 bita mi dosada nijednom nije krahirao,a koristim ga dobrih 7-10 sati dnevno u zadnja 3-4 meseca.

Sve pohvale za novu"sedmicu" ali samo za 32bitnu verziju.

64 bitnu verziju ne stavljam vise i da mi plate za to.

Daleko vise utice i na produktivnost zbog svojih aero i ostalih cuda.

Nekako "full klasa".

COvek dobije novu dimenziju rada i osecaja,kao kada promenite kompletan inventar u svojoj kancelariji koji je preko 7-8 godina star i dodje kamion sa novim svezim neraspakovanim namestajem.


ovi nisu normalni iz MS ako ce napraviti osmicu vec sad sledece godine.a koja je razlika izmedju 32 bit i 64?
[ acabujanovac @ 30.01.2010. 21:54 ] @
Da opovrgnem kozbija
WINDOW 7 ali samo 64bit verzuja !!!

Naravno samo za ozbiljne korisnike i odgovarajuci hardwer.
Koristim ga vec 9 meseci (64 Ultimate) uz stalne prelaske na 7 Ultimate 32bit i XP radi komparacije, znaci tripl boot system totalno ista konfiguracija softwera i uredjaja na svim systemima.

7/64 je ubedljivo najbrzi dugorocno gledano, bez gasenja po 10 dana, najstabilniji u svim uslovima, pogotovo kada se radi multitasking.
Inace bavim se video montazom dosta ozbiljno pa maltretiram masinu samo tako, tako da znam o cemu pricam.
Masina je:
AMD Phenom x4 9550
4GB rama
7 (sedam) HDD-a ukupnog kapaciteta nesto preko 3TB
2 (dva) PSU (napajanja) Chieftec 650W

Prvi system koji moze da me isprati u potpunosti a da nezabrlja nesto.
Na primer ukljucene su sledece aplikacije:
firefox, bar 4 prozora sa po minimum 3 taba
jdownloader sa listom od bar 15 linkova
utorent,skida se jedan fajl bar dva seeduju
winamp, ide neka muzika
adobe premier, bar 3 linije u timelineu sa ukupno 3 sata DV materijala nesto slikica, malo Hollywood efekata
i to je to masina radi samo tako bez zastajkivanja i onih cuvenih pescanih satova (kruzica), nema pucanja programa itd.
Isto ovo u XP-u nema sanse da radi, masina zakuca posle tri povlacenja timelinea u premieru i mora restart,
win 7 32bit je malo bolji od XP-a on zakuca posle 10-tak povlacenja timelinea ):

Sad kad vam kazem da na sve ovo win7/64 stigne da ugasi neki hard ukoliko se isti ne koristi, sve bi trebalo da vam je jasno jer sa XP-om ovaj moj monstrum u idle modu trosi 700W struje na sat a kad ga opteretim i maximalnih 1,2kW, dok je sa obe sedmice situacija drasticno drugacija, posto su podesavanja takva (kod mene naravno) 5 min nakon ukljucivanja racunara masina u idle modu trosi neverovatnih 240W dok maksimalna potrosnja ume da ode u onih 1,2KW ali veoma retko i to na momente.

Sto se Viste tice mogu samo da kazem ukoliko isti OS niste probali i nemojte.

Moja topla preporuka za win7/64, naravno sa odgovarajucim hardwerom sto ne mora da bude nesto extra ukoliko niste zahtevan korisnik (npr:AMD x2 2,2GHZ, 1GB ram, bilo koja 128 bitna graficka bez obzira na kolicinu memorije same kartice), tu ne podrazumevam gejmere naravno.

Naravno ovo je samo moje misljenje.

[ dejan_mitrovic @ 08.02.2010. 18:23 ] @
Ja sam za XP mislim da je trenutno u "zreloj" fazi ima sve potrebne SP i dobro radi .... i sugurno ce raditi jos par god. a dotle ce se pojaviti SP za windows 7 .... a verovatno i Windows 8 ili ko zna sta ....

U svakom slucaju buducnost je 64bita , jak hardware, brz internet ... ne treba zuriti i trositi resurse bez razloga .... Treba odabrati pravi moment bas kao kad smo prelazili sa 98SE na XP Pro.

Narod kaze ne treba trcati pred rudu ....

Naravno ovo je samo moje misljenje .... neki ce reci konzervativno ....
[ walker68 @ 26.05.2011. 21:07 ] @
ja na laptopu imam windows 7, 32 bitni.
Ja cu da puknem, nikako ne mogu da instaliram neku igru preko daamon tools light...
ako za 10 dana ne uspem, ja ga brisem i vracam se na xp sp 3 tako mi svega ....
jeste da je lep za oko, ali posto me ne slusa i ne radi kako ja hocu....ne gine mu kanta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ flighter_022 @ 26.05.2011. 22:01 ] @
Nadam se da si primetio da odgovaras na temu koja je vise od godinu dana stara.

A zasto nece da se instalira? Sta je konkretno (i sa sto vise detalja opisano) problem?

Koji procesor imas, koliko memorije, koju graficku karticu?
[ walker68 @ 05.06.2011. 22:10 ] @
cao
video sam da je bajata
imam intel 2,9 ghz, Radeon graficku, 4 gb rama, 500 gm HD,
ali sam shvatio da kod win 7 ne radi daemon tools.....pa sam hteo dual boot, ali lik nije uspeo, kaze na xp sp3 nema da se nadju drajveri koji podrzavaju graficku radeona...........i ostah na win 7 da se mucim,
nekako sam resio Quake 3 sa no cd crack....neke aplikacije nece da rade na win 7....
eto .......razocaran ...ali na sve se covek navikne, pa i na to kad mogu na glad i bolesti
rezultat : izgubljeni živci, neispavan 2 dana bio, bensendin, novac, vreme.....i na kraju nista....... na srecu imam ovaj racunar ovde xp sp3 lepo radi, nek je ziv i zdrav
[ flighter_022 @ 06.06.2011. 02:05 ] @
Kod Win7 radi daemon tools, samo ti treba novija verzija :)
[ walker68 @ 06.06.2011. 08:37 ] @
DTLite4402-0131
ovaj sam instalirao nece
pa iso najnoviji , nece
magic iso nece
power iso

ja sam malo sludjen...
[ walker68 @ 06.06.2011. 15:32 ] @
evo opet sam probao jednu igru sa Daemon tools, koja radi na xp a ovde nece.....samo gubim zivce..
[ flighter_022 @ 06.06.2011. 18:11 ] @
Windows 7, 64bit, koristim Daemon Tools 4.40.2.0131, radi sasvim ok. Ali isto tako radi i Virtual Clone Drive 5.4.4.0.
[ walker68 @ 06.06.2011. 21:43 ] @
hteo sam da pokrenem preko Daemona staru igru Quake 3, nece, kao nema diska..probao sam i Serious sam 1 i nece....
da nema te falinke bio bih srecan....hvala ti na savetu, probacuu i na taj nacin...
win 7 jeste brz i stabilan za sada.....malo drugaciji koncept.
[ Goran Mijailovic @ 25.06.2011. 13:57 ] @
Citat:
losm1: Napravi mu tortu sa deset svećica za rođendan, ide Avgust. Nakon toga možeš da razmisliš o upgrade na Win 3.11, to je tek zreo OS :)


Aj kad smo krenuli sa off topicom... U firmi gde sam radio su koristili do pre dve godine win 3.11. Svaki put sam uzivao kad sam sedao za taj kompjuter, istorija uzivo :))
[ PiLe.CaR @ 02.08.2012. 21:59 ] @
Vidim da je ova tema stara,ali samo da kazem!
Ja korisrim Windows 7 Professional x86 i nov sam u tom sistemu!
Mislio sam da se prebacim na x64,ali nemam nijedan driver ili program za tu verziju!

Ako imas slabiji PC i x86 programe i drivere,
Moja preporuka ti je Windows 7 x86!
[ Informacija @ 02.08.2012. 22:25 ] @
Kod mene je i dalje u funkciji XP jer sam se navikao i nemam potrebu da menjam nista.
[ PiLe.CaR @ 03.08.2012. 09:10 ] @
Citat:
Informacija:
Kod mene je i dalje u funkciji XP jer sam se navikao i nemam potrebu da menjam nista.


Ja sam ubacio Windwos 7 zato sto mi se svidja ima i Symantec Antivirus,aero i ostala cuda.
Inace koristio sam Xp Sp3 i bio je dobar!