[ bttp @ 14.01.2010. 01:32 ] @
Pozdrav,


Dosad sam bookmarke u bookmark toolbar smeštao pojedinačno, što znači da je bilo mesta za nekih 7-8-9 bookmarka u zavisnosti od veličine prozora.

E sad kako sam rešio da racionalnije iskoristim taj prostor, odlučio sam da u Bookmark Toolbar postavim foldere koji bi sadržali više bookmarkova određenog tipa za koje želim da su mi uvek pri ruci i pred očima, jer kako se Bookmarks meni puni, tako sve ređe zalazim u njega jer jednostavno više ne znam gde je šta i zamorno mi je da pregledam sve te silne bookmarks. Najčešče mi je lakše/brže da nešto nađem pomoću Google nego u sopstvenim bookmarksima.

Zbog toga sam odlučio da najbitnije oblasti razvrstam po folderima i stavim ih u toolbar kako bi mi uvek bile pred očima i dostupne. Znači npr. umesto bookmarka za Gmail, imam boomark folder eMail koji sadrži bookmarke za sve email servise koje koristim itd.

Mana toga je što kada koristim pojedinačne bookmarke, imam specifičnu bookmark ikonu tog sajta, dok su ikone foldera sve iste. Nisam naišao na mogućnost da se u okviru Firefoxa menjaju ikone BookMark Foldera. Da li postoji neki Add-On za to ili neka druga mogućnost, kako bih još efikasnije i uočljivije razvrstao te bookmarke?


Hvala
[ Zoran Rodic @ 14.01.2010. 12:11 ] @
Već smo pričali na tu temu: [FF] Kako promeniti izgled foldera u Bookmarks

Generalno, ne postoji takav addon, ja ga barem nisam našao.
Izgled foldera se menja jedino kada staviš neku drugu temu, a to opet nije to.


E sad, imaš i ovo ... odgledaj .... pa ako ti odgovara ....