[ @ 14.01.2010. 14:56 ] @
Imam vrlo chudnu situaciju, a zheli da povezhem SBB HD tv na moj tv.

U pitanju je prilichno star HiSense LCD TV, koji na sebi ima DVI port, i ni jedan HDMI. Znam da kablovi HDMI -> DVI postoje, ali dodatan problem je shto kada TV povezhem na kompjuter on ponudi samo 4:3 rezolucije tipa 1280x1024.

Preko kompjutera sam problem reshio tako shto sam nabavio program koji forsira rezolucije koje sam podesish. Sada TV radi u svojoj native rezolucij 1280x768, ali me zanima kako ce ova kombinacija da radi sa CISCO HD TV risiverom koji SBB dostavlja uz svoju uslugu D3 HD.

Dodatan problem je shto TV kada je povezan preko DVI od opcija zumiranja i ravlachenja slike ima samo dva moda 4:3 i 16:9.

Ima li neko ideju kakav signal putem HDMI-ja shalje ovaj CISCO risiver, da li ce automatski razvuci sliku na punu 1280x1024 rezoluciju, i koja podeshavanja slike postoje na CISCO-u koja mi mogu pomoci da izadjem na kraj sa aspectima...
[ @ 23.01.2010. 02:19 ] @
Ako nekog zanima, detaljno sam utiske napisao u temi o SBB HD prvim utiscima.

Konkretnije

HDMI->DVI kabl radi, na ovom tvu samo do 576i, nisam bio u mogucnosti da menjam rezolucije, ali slika izgleda dobro, zauzima ceo ekran i sve zajedno funkcionishe sasvim normalno.

Component konekcija radi mnogo bolje (1080i), mogu da menjam rezolucije, ali ovaj TV prepoznaje samo ponudjeno 1080i.