[ AC DC @ 14.01.2010. 19:35 ] @
Pozz svima,
Nedavno sam kupio nov PC. Imam graficku karticu nvidia GeForce GT 220 1 GB. Radio je ispravo i imao je OS Vista Home Premium. Nakon nekog vremena pocela je grafika da za... da koci .
evo kratkog opisa:
-kada pokrenem igrice (nebitno koja) pocinje da koci, ali i zvuk zajedno sa njom.
-kada scrollujem stranicu (win explorer, ili firefox nebitno je) i pustim muziku, muzika koci i usporava kako se stranica pomera.
-kada se desi bilo koja veca promena na ekranu isto muzika krci i kao da se malo zamuti.
Ponovo sam instalirao sistem. Sada imam Win 7. Pokusao sam i najnoviji drajver, ali nista.
Licno mislim da je sama graficka kartica u kvaru.
Ako bilo ko ima resenje neka odgovori. Please!
Hvala unapred
[ okram_ca @ 14.01.2010. 23:51 ] @
Navedi kompletnu konfiguraciju pa da vidimo sta je.
[ AC DC @ 16.01.2010. 20:51 ] @
E pa ovako:
-Procesor: Intel Core 2 Duo @ 3Ghz
-Memorija: 4GB
-Graficka: Nvidia GeForce GT 220 1GB
-HDD: WesternDigital 640 GB
-Napajnje: ATX 400
-Maticna: ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI
-Wireless mrezna kartica: TP-Link TL-WN350GD

Napominjem, sa ovom konfiguracijom je radio ispravno i nakon izvesnog vremena je grafika pocela da koci a i zvuk zajedno sa njom.
Molim vas, POMAGAJTE!
[ richa @ 16.01.2010. 22:03 ] @
Jesi li probao procesljati nekim Anti Virusom, pa onda Malwarebytes-om, pa precistiti CCleanerom, pa uraditi defragmentaciju diska...
Licno mislim da je neka stetocina upala.
Uradi ovo gore navedeno pa javi sta se dalje desava...
[ okram_ca @ 17.01.2010. 02:03 ] @
Moguce da ponovnom instalacijom sistema nisi obrisao virus ukoliko nisi formatirao ceo hdd.
Pokusaj da formatiras ceo HDD i vidi sta se onda desava.
[ okram_ca @ 17.01.2010. 09:25 ] @
Instaliraj 3Dmark Vantage i sa njim testiraj grafiku.
Ako puca crkla grafika.
P.S. da li si overklokovao grafiku?
[ Take 5 @ 17.01.2010. 11:11 ] @
Ponekad se ovo dešava i kada postoji nekakav konflikt sa instaliranim drajverima za ostali hardver.
"Štucanje" slike i tona može da ima veze i sa neispravnim drajverom za "IDE ATA/ATAPI Controllers".
Probaj da deinstaliraš celu tu granu iz Device Managera i pusti Windows da pri sledećem restartu automatski instalira potrebne drajvere.
[ AC DC @ 17.01.2010. 20:38 ] @
Citat:
Ponekad se ovo dešava i kada postoji nekakav konflikt sa instaliranim drajverima za ostali hardver.
"Štucanje" slike i tona može da ima veze i sa neispravnim drajverom za "IDE ATA/ATAPI Controllers".
Probaj da deinstaliraš celu tu granu iz Device Managera i pusti Windows da pri sledećem restartu automatski instalira potrebne drajvere.


Pokusao sam i bezuspesno...



Uradio sam i onaj test. Evo rezultata





Probacu i da formatiram ceo HDD, a ako ne uspe, sta onda?
[ banca @ 12.02.2010. 19:03 ] @
Ja imam slicni problema sa doticnom grafickom karticom.
Naime,moja grafika je XFX GT220 i imam sledeci racunar:

AMD ATHLON 64 x2 4200+
3Gb ddr2 (2+1)
3*160Gb hdd-a
500w napajanje (narodno napajanje)


Moj problem je sledeci.
Pre ove grafike imao sam neku mrsavu i resio da se prenovim.
Cim sam ubacio ovu novu grafiku i instalirao drajver njen originalni,komp je radio 30-tak minuta i jednnostavno blokirao,nakon cega mora da usledi restart (na taster).Tada kad sam ubacio novu grafiku imao sam WIN XP,mislio sam da je problem u njemu.Latio se posla i instalirao WIN 7.Ali problem je ostao isti.Probao sam i najnoviji drajver sa oficialnog sajta NVIDIE.

Kada racunar koristim bez drajvera,onako kako ga WIN postavi.Jednostavno sve radi ali ne i igrice.Ne koci niti se restartuje.

Kako da resim ovaj problem?Unapred hvala...