[ miroslavL @ 15.01.2010. 14:41 ] @
Ovo mi se stalno dešava, i nekad taj link neće da otvori jer ne zna šta treba umesto njih da stoji. Takođe se to dešava i kad hoću u [code] nešto da stavim - evo primera iz ove teme u kom moram ispod da napišem šta treba da stoji umesto tih tačkica, evo screenshot:



Evo i primer sa ovog mog posta - tu onaj prvi link sto sam postavio za 'GTK2 theme i icon theme' neće normalno da stavi kao i druge.. a ako ga stavim bez [url] onda neće tu stranicu da otvori :( a ovako se bar može prekopirati ta adresa u address bar (copy/paste), evo screenshota:



Hvala unapred!

P.S. Koristim blue theme, pa ako i Vi koristite istu boju onda se teško raspoznaju screenshot-ovi.
[ Srđan Pavlović @ 15.01.2010. 17:05 ] @
Da, definitivno postoji problem pri losem formatiranju nekih linkova.
[ calexx @ 15.01.2010. 18:01 ] @
Te tačke se javljaju kada se link skraćuje da bi bio prikazan u jednom redu ali je potpuno upotrebljivo ako se ide na copy link location ili na direktan klik. Ako se uradi samo copy, onda tačke ostaju u linku i on je neupotrebljiv. Evo recimo jedan link
ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/s...onNet_Full_Win_enu_130_163.exe a isti posle običnog copy prebacivanja izgleda ovako
ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/s...onNet_Full_Win_enu_130_163.exe što naravno uopšte nije isto.

Onaj drugi primer (iz prve poruke u temi) ima problem sa smajlijem u linku, mislim da zagrada zbuni tagovanje.
[ miroslavL @ 15.01.2010. 18:28 ] @
Znači u tome je caka (copy link location), ali to ne važi i za code. Sad sam probao neki link sa Code: da kopiram i ima samo copy, a nema i copy link location (što je i logično), nema ni direkt klik (ni ne treba tu da ima), a skrati ga i stavi te tri tackice :( - trebalo bi to skraćivanje linkova onda isključiti samo koji idu u code ako može naravno.

[Ovu poruku je menjao miroslavL dana 15.01.2010. u 20:03 GMT+1]
[ calexx @ 15.01.2010. 19:59 ] @
Izgleda da jeste tako ali nisam siguran zašto bi link ubacivao pod Code tagom.
[ miroslavL @ 15.01.2010. 21:20 ] @
Link u code tag ubacujem samo kad nešto treba na linuxu da se instalira (verovatno da možda i drugi za nešto ubacuju link u code) - kao na prvom screenshotu iz prvog posta u ovoj temi za wget, koji se kopira u terminal zajedno sa linkom za preuzimanje nekog programa koji treba da se instalira, a znaš i sam, ne treba da objašnjavam.. i ti si učestvovao u toj temi (IE na Ubuntu) ;)