[ Andrej Vidovic @ 15.01.2010. 18:40 ] @
NIje bas kao kolega sa 100 000 ali je i dalje prilicno strasno

Pre par dana sam dobio racun za koriscenje MTS 3G interneta za 19 731 dinar. Ja sam navodno potrosio skoro 8 giga iznad granice besplatnog prometa kao sto gospoda iz MTS-a tvrde. Moj besplatni promet je 15 giga, na kraju meseca mi je pisalo 15.4 giga sa tim sto je barem jedan gig potrosen u zadnjem danu proslog meseca, i posto se nisam disconnectovao dva dana ostavio sam i taj entry pa mi se sabralo na 15.4 giga. Jesam imao dva, tri pogresno procenjena prometa na zbirci koriscenja prometa (0 KB, tipa kad mi se diskonektuje) ali sav glavni promet sam pratio i nema teorije da sam prevazisao gornju granicu za vise od mozda 2, 2.5 giga. Moj modem bi trebao da napravi gresku od 8 giga i vise da bi oni bili u pravu a to se u preko godinu dana koliko sam njihov korisnik nije desilo!!

Trazio sam da mi otstampaju listing. Oni su mi otstampali prvi deo listinga, ostatak su mi dali na flash-u, i pise da su mi oni kao obracunsku jedinicu racunali ne 100 KB, nego 1100 KB!!!!! TAJ LISTING NEMA VEZE SA MOZGOM!! Ako su upravu, zasto treba da mi daju lazni listing?????????????!!!

Ja sam im poslao prvo onu shatro reklamazu sto mi oni napisu i ja samo potpisem i nemam cak ni kopiju da dokazem da sam je poslao, i nakon toga, po savetima iz pravnog fakulteta, pravu reklamazu koju sam ja napisao. Sta jos ja mogu da uradim??? Ja sam korisnik MTS usluga vec duze (koristim njihovu prepaid karticu vec duze od 3 goinde, u novembru sam se prebacio na postpaid, nakon cega mi je dosao racun na 1600 din zbog nekih VAS SMS-ova koje uopste ne znam sta su, ali to je druga prica) i planirao sam da budem jos dosta, ali sve ce to zavisiti od toga kako se ova situacija razvije. Jel iko ima ikakvih sugestija?? Svaki savet bio bi zlata vredan!
[ component @ 15.01.2010. 19:53 ] @
VAS SMS mi pada na pamet da je toliko puno ako plaćaš nešto SMS-om (možda parking). A što se tiče listinga, mislim da imaju puno problema kod toga. Kladim se da ako po listingu sabereš potrošnju, neće biti ista kao i ona koju su ti naplatili. Tu možeš da ih cimaš. Naravno obavezno pitaj šta se dešava sa obračunskom jedinicom. Mora da bude 100KB. Ako ti u listingu piše da je jedna konekcija 1100KB to ne znači da je to i obračunska jedinica, nego da si jednostavno potrošio nešto više od 1MB pa zbog obračunavanja na 100KB dobio si 1100KB. Ali ko zna? Najbolje da ti u poslovnici MTS to lepo razjasne.