[ Stamat034 @ 15.01.2010. 23:53 ] @
Pozdrav, treba mi pomoc oko galerije. Nabavio sam jedan flash template (full xml web site v3) koji je jako lep sa fenomenalnom galerijom. Ona se sastoji iz .fla, .swf, i .xml fajla i jako je lako promeniti fotografije i naslove i text za iste u xml fajlu. E sad dolazi do problema kada hocu da dupliram istu galeriju( tj. hocu istu galeriju na dva mesta ali da mi vuku fotografije iz dva razlicita foldera) nastaje kurslus. Sve sredim u xml fajlu i navedem na drugi swf fajl i novi folder sa slikama i sve bi trebalo da radi, kad ni pod tackom razno nece da povuce slike na koje su navedene putanjom, nego opet vuce iz originalne galerije( swf fajla i foldera). Sta god da uradim i koliko god da dupliram galeriju, svaki duplikat opet vuce slike i originalnog foldera galerije.Pitam se dali postoji neka skripta u samom .fla fajlu galerije i gde je mogu naci da ispravim gresku?U svakom slucaju sve sto sam ja znao da odradim , nije uspelo Zato mi jako treba pomoc, uzmite u obzir da sam tek poceo da se bavim flash-om, i svaki savet mi je zlata vredan ...

Hvala unapred
[ madcama @ 16.01.2010. 00:55 ] @
Odgovor za tebe je da treba da se pozabavis sa ActionScriptom
[ StarCraft @ 16.01.2010. 09:13 ] @
Pa okači negde fla pa da vidimo.

Logično je da će uvek da vuće iste fajlove zato što je ta galerija programirana da uvek vuče podatke iz XML fajla koji se nalazi na nekoj određenoj lokaciji. Ti možeš da napraviš kolko hoćeš kopija ili XML fajlova, sve te galerije će i dalje učitavati jedan te isti XML fajl. Zato i dobijaš uvek iste slike na ekranu.

Ako imaš fla onda bi to moglo lako da se prepravi. Samo nađi gde je ispisana putanja ka tom XML fajlu, i promeni je i kompajliraj za svaku galeriju posebno.
[ Stamat034 @ 16.01.2010. 11:45 ] @
Uspeo sam, eto samo mala smernica i gotovo :)
Uleteo sam u fla skriptu i nasao problem, sada sve radi kao sat :)
Hvala