[ ZeljkoF1 @ 16.01.2010. 08:00 ] @
Opterećenja v.1.1.0.0 - freeware ;)
Program za računanje vanjskih djelovanja na konstrukcije po normi HRN ili HRN EN + TPDK za objekte na području Republike Hrvatske.

Download, opis, screenshotovi ...:
http://sites.google.com/site/erefhome/programi/opterecenja
Moj mali doprinos inženjerima...
Ako nađete bugove, imate kritiku ili imate neki prijedlog za unaprijediti Opterecenja javite mi u ovoj temi ili na mail...

Željko
[ ZeljkoF1 @ 15.02.2010. 12:51 ] @
Na sajtu se nalazi nova verzija Opterecenja v.1.1.1.0 sa bitnom korekcijom glede računanja površina ploha vjetra pri djelovanju na zidove po ENV normi...

Preuzimanje, screenshotovi, opis aplikacije i dr.

Pozdrav,
Željko
[ ZeljkoF1 @ 16.03.2010. 09:32 ] @
Na web siteu se nalazi nova verzija...
Opterecenja v.1.1.2.0
...sa riješenim bug-ovima koji su bili preduvjet za izradu sekundaraca po vrsti materijala i profilima (čelik/drvo/beton). Kako bi ugradnja navedene mogućnosti prošla sa što manje naknadnih trzavica molim sve korisnike da skinu ovu verziju i isprobavaju razne opcije, a osobito Q-detalje: dodavanje/uklanjanje materijala, upis sekundaraca, snimanje u datoteku opt...
...i naravno da mi u slučaju pojave neke greške pošalju dobiveni 'Izvještaj o greški' uz možda neki kratki opis kako se ista desila...

Preuzimanje Opterecenja, povijest razvoja...

Pozdrav,
Željko
[ ZeljkoF1 @ 25.03.2010. 19:24 ] @
Imam jedno pitanje/molbu za sve korisnike Opterecenja koje mislim da je najbolje postaviti na forumu.

Vidim da ste si stvarno dali truda i šaljete mi Izvješća o grešci ukoliko se neka dogodila i moram Vam reći da se sve one ovih dana ispravljaju jer se dodaje dosta novih stvari, vjetar se korigira po normi ENV 1991-2-4 i još puno drugih izmjena koje ste tražili...

Ali, neki korisnici mi stalno iznova šalju grešku koja se desi prilikom otvaranja Q-detalja : odabira nekog pokrova - zatvaranja Q-detalja - ponovnog otvaranja Q-detalja. Nažalost ta sistemska greška ruši program i morate ga ponovno otvarati, dakle praktično Vam onemogućava rad u programu. Ta greška me mučila već duže vrijeme jer je nikada nisam uspio točno takvu reproducirati na svom kompjuteru da bih danas slučajno došao u posjed jednog računala koje je izbacivalo istu takvu grešku! I na moje čuđenje ona je vezana uz microsoftovu verziju .net frameworka koja je instalirana na računalu.
Da se izbjegne rušenje programa Opterecenja prilikom rada s nekim njegovim dijelovima (kao npr: Q-detalji) potrebno je imati instaliran najnoviji update za .NET Framework, a to je .NET Framework 3.5 sp1. Ne moram ni reći da je taj update besplatan i da ga bez problema možete i zasebno skinuti sa sljedećeg linka.

Ukoliko niste sigurni da li imate .NET Framework instaliran "up-to-date" pokrenite gornji download i on će vam skinuti sa neta samo ono što vam na kompjuteru nedostaje!!! Dakle ako netko ima samo .net 2 skidati će se: 2sp2,3sp1,3.5sp1. Dok ako netko ima do .net 3.5 skidati će se samo 3.5sp1...

Toplo preporučam instalaciju navedenog updatea jer bi vam mogao potencijalno riješiti i neke probleme u radu s drugim programima.

Pozdrav do nove verzije Opterecenja
Željko
[ ZeljkoF1 @ 21.04.2010. 07:49 ] @
Opterecenja v.1.2.0.0

Za sve one koji još nisu dobili informaciju putem 'Provjeri za novu verziju' opcije u programu, na web stranicama se nalazi nova verzija Opterećenja.
Kao najvažniju korekciju mogu izdvojiti izrađen vjetar po normi ENV 1991-2-4.
Od ostaloga u ovoj verziji mogu samo reći da sam jako puno vremena posvetio dodavanju novih i ispravljanju starih mogućnosti koje ste Vi (korisnici) predložili tako da se nadam da ste zadovoljni izvedenim. Kao što će neki primijetiti, nisu baš sve tražene opcije ukomponirane, ali i to će biti u relativno kratkom periodu (ovakva verzija je puštena van iz razloga jer je vjetar bitno korigiran u odnosu na starije verzije pa stoga je i bitno da se što brže izvrše sve nadogradnje na ovu verziju radi ujednačenosti rezultata).

Preuzimanje, popis bitnih izmjena, izgled...

Ako imate još neki prijedlog, slobodno pošaljite mail ili menu Pomoć-Pošalji grešku pa u prozoru koji se otvori napišite ukratko prijedlog.
Još jednom hvala svima na poslanim kritikama i prijedlozima. Bile su i više nego korisne.
Pozdrav,
Željko
[ ZeljkoF1 @ 24.04.2010. 18:05 ] @
Eto još malo novosti vezano uz Opterecenja. Kako se sama aplikacija razvijala trebalo je uvijek pratiti i sa pripadajućim materijalima kao što je Pomoć. Ta ista pomoć, do danas pohvaljena od strane nekolicine korisnika je u verziji Opterecenja v.1.2.1.0 u potpunosti prebačena na web stranice.
Za dodavanje ove mogućnosti i budućeg razvoja sustava Pomoći sam se dugo premišljao da li i kako da to implementiram, a ujedno i da si olakšam buduće nadogradnje. Na kraju, kao što vidite, odlučio sam se za ukidanje offline verzije i premještanje sustava Pomoći na web stranice. Mišljenja sam da se jednom mora krenuti dalje bez "šlepanja zaostataka", a paralelno održavanje dva sustava pomoći bi definitivno bio "overkill".

Zašto? Iz jednostavnog razloga njenog konstantnog nadograđivanja i usklađivanja s novim mogućnostima programa.
Postalo je malo previše posla da se pri izlasku svake nove verzije Pomoć mora uskladiti s istom, a i instalacijska datoteka se je počela znatno povećavati (pomoć je već zauzimala >50% instalacije!). Sada kada je pomoć postavljena online može se nadograđivati na dnevnoj bazi neovisno o verziji Opterecenja koju imate instaliranu i što je još važnije ukoliko vidim da neka pitanja vode stalno u istom smjeru vrlo lako mogu nadograditi web pomoć pa da i vi "već sutradan" imate novu verziju pred sobom. Nadalje, preuzimanje (download) će sada biti brže jer je pomoć izbačena iz instalacijske procedure. Nažalost ovo će negativno utjecati na korisnike bez internet veze, ali pretpostavljam da u današnje doba takvih nema puno.

Upotreba i dalje ostaje ista: brzu pomoć možete vidjeti u donjoj traci lijevo prilikom rada s programom, a za detaljniju pomoć pritisnite tipku 'F1' kada se nalazite u "nejasnom polju".

Pozdrav,
Željko
[ ZeljkoF1 @ 12.06.2010. 07:46 ] @
Opterecenja v.1.3.0.0 - Nova verzija!
sa ugrađenom bazom sekundarnih nosača (beton, čelik i drvo).
Pišite mi na mail ako smatrate da bi se još neki profil mogao ubaciti.

Preuzimanje i povijest razvoja | Novosti | Pomoć

Pozdrav,
Željko
[ ZeljkoF1 @ 23.06.2010. 09:44 ] @
Što želite vidjeti u sljedećim Opterećenjima?
Imate ideju kako poboljšati Opterećenja? Želite glasati za neku već postojeću ideju?


Dok čekate izlazak nove verzije Opterećenja na stranici Prijedlozi dajte svoj glas(ove) za neku mogućnost ili predložite neku novu mogućnost koja bi Vas osobno najviše interesirala.
U startu imate omogućeno desetak glasova - potrošite ih!

Da malo objasnim sistem stranice Prijedlozi i kako to funkcionira: U principu to je sistem koji omogućava vama da predložite nove ideje i da glasate za njih. Na taj način mogu ja relativno brzo vidjeti koje mogućnosti Vi stvarno želite vidjeti u Opterećenjima, a koje su tek u povojima za neke buduće daleke verzije...

Objašnjenje | Prijedlozi

Željko
[ ZeljkoF1 @ 10.08.2010. 15:17 ] @
Pozdrav
Pomalo ugrađujem vaše prijedloge u Opterećenja (prioritetom broja glasova), korigiram par sitnica, optimiziram ;), ali i dalje mi svako malo doleti pitanje tipa:
Na koji način Opterećenja to računaju (formule…)?

Eto da skratim razne mail odgovore, a da bi opet svi imali koristi od toga natipkao sam par interesantnih postova. Nadam se da će nekima ovo pružiti dobar početak.
Postovi pokrivaju područje normativa koje govori o: vlastitoj težini, snijegu i vjetru. Za sada su tu stavljene samo osnovne stvari o normi EN(V) 1991, ali svakako ću s vremenom to proširivati i polako razjasniti ovu podužu temu.
Željko
[ ZeljkoF1 @ 12.09.2010. 09:29 ] @
Opterećenja v.1.3.5.0

U ovu verziju je ugrađeno je nekoliko vaših želja sa liste prijedloga, ali i puno drugih novosti:
• Poboljšana analiza opterećenja sa selektivnim prikazom i ispisom
• Opcija unos nagiba krovnih ploha u postocima
• Popis pokrova izveden sa generičkim nazivima
• Brojne druge izmjene i korekcije o kojima više na donjem linku[/list]

Preuzimanje i popis svih novostiLista prijedloga za buduće verzije

Željko
[ ZeljkoF1 @ 19.12.2010. 08:47 ] @
Opterecenja v.1.3.6.0 se nalaze na web siteu

U ovoj verziji nisam htio ulaziti u neke velike novosti iz razloga dolazećih nam praznika te u zadnje vrijeme vrlo aktivnog rada na još jednom projektu pa ne bih ni imao vremena za poliranje većih novosti.
Ono sto sam zato konačno mogao napraviti i što već neko vrijeme čeka na red je ispravak starih i novih grešaka (bugova). Ne računajući duplikate bilo je dvadesetak različitih vrsta grešaka, što većih što manjih. Popis nekih bitnijih ispravaka možete vidjeti na web stranici.

Promijenio sam i par algoritama kako bi izvedba programa u nekim dijelovima bila brza no oni koji me znaju, znaju da to ionako radim konstantno :)

Zahvaljujem se svim korisnicima koji su mi slali izvještaje o grešci te tim putem pomogli unaprijediti Opterecenja.
Također se zahvaljujem i svim korisnicima koji su mi slali razne prijedloge i komentare na mail i slično vezano na tu temu.

Svima koji ovo čitaju želim Sretan Božić i sve najbolje u Novoj godini.

Pozdrav, Željko
[ ZeljkoF1 @ 17.08.2011. 18:41 ] @
Kratka obavijest korisnicima mojih aplikacija.
Upravo sam izbacio najnoviji paket aplikacija osvježen za ispravke bugova prijavljenih u proteklom periodu s uključivo još par sitnijih korekcija koje ste predložili.

Korigirane aplikacije su trenutno u sljedećim verzijama:

Opterecenja v.1.3.6.5 http://sites.google.com/site/erefhome/programi/opterecenja
doc2docx v.1.3.5.5 http://sites.google.com/site/erefhome/programi/doc2docx
CN Companion v.1.2.3.1 http://sites.google.com/site/erefhome/programi/cn-companion
[ ZeljkoF1 @ 19.02.2012. 14:24 ] @
Dugo se nisam javljao sa novostima jer sam uglavnom izbacivao "bug release" verzije i neke sitnije korekcije.

Upravo pakiram potpuno novu verziju Opterecenja v.1.4.0.0 - od novosti ima svega no ona najvažnija je da sam iznova napisao kompletan kod za snimanje i otvaranje datoteka (Ufff). To je bilo već duuuuugo na to-do listi no nekako sam se držao onoga: ne diraj ako radi. E pa radilo je skoro(?!) kako treba. Jedan dio vas mi je tu i tamo slao izvješća o grešci koja su vezana uz otvaranje/snimanje .opt datoteka iz programa Opterecenja i slične problematike.
S ovom novom verzijom procedura otvaranja je znatno ubrzana (bila je i prije brza, ali sad je još nekih 30% brza), omogućeno je lakše izoliranje greške ukoliko se ista desi te cak i u nekim manje kritičnim slučajevima moguće je i otvoriti datoteku koja ima oštećenja te raditi sa preostalim skupom podataka (prije to nažalost nije bilo moguće - otvorio se ili kompletan ili nikakav).

Naravno da je i dalje ostala mogućnost otvaranja datoteke .opt snimljene starijim verzijama programa (no u tom kontekstu ovaj novi sistem ne funkcionira). Neko naredno vrijeme ću ostaviti i prethodnu verziju Opterecenja na download stranici tek tako da se nađe dok ne budem popuno siguran da novi sistem funkcionira besprijekorno, a to mogu biti tek onda kada većina Vas ipak počne koristiti aplikaciju (različiti kompjutori, različite instalacije, postavke...) - tako je to sa freeware programima :) .

Ono sto bi mene ovaj puta zanimalo je da obavezno probate snimiti neki file i u slučaju nekakve greške/nejasnoća da mi pošaljete izvješće o grešci (možda i sami file) koje ce vam se prikazati u slučaju greške (ili kroz meni Pomoć možete uputiti prijedlog).

Također ima još nekih drugih izmjena, no to ostavljam vama korisnicima...
Pozdrav...

http://sites.google.com/site/erefhome/programi/opterecenja
[ ZeljkoF1 @ 22.07.2012. 16:26 ] @
Konačno je s nama i nova verzija!

Opterećenja v.2.0.0.0

Od ove verzije izračun strogo po normi EN 1991 !
Uz novi izračun također su izvršena i brojna poboljšanja u sistemu 'Undo/Redu'. Kompletan kod je revidiran te su uvedene brojen optimizacije i izmjene u načinu djelovanja...

Pozdrav,
Željko
[ ZeljkoF1 @ 27.01.2013. 11:04 ] @
Nova verzija Opterećenja v.2.0.5.0
na novoj stranici http://www.er-ef.net
[ ZeljkoF1 @ 15.07.2013. 18:40 ] @
Uskoro će biti gotova nova verzija Opterećenja koja uključuje prikaz, ispis i spremanje grafičkih shema - jednu od najtraženijih mogućnosti od strane vas, korisnika, prema glasovima na stranici Prijedlozi i mailovima!
Više na http://www.er-ef.net/news.html