[ Jagnjeca brigada @ 17.01.2010. 15:31 ] @
Početkom 2010. nastavlja se useljavanje u komplekes Miškovićevog Belvill-a (14 stambenih objekata, 1858 stanova) - od velikog gradilišta i šupljih betonskih konstrukcija, koje su propuštale zrake zalazećeg sunca, nije ostalo ni traga; gradnja je završena. Međutim, ukoliko se ovih dana slučajno nađete u novobeogradskom bloku 67 (tom “soliterskom raju“, koji bi trebalo da nam u što skorije vreme otkrije šta je to “viši“ oblik stanovanja) iznenadićete se kada shvatite da zgrade, lokali, dva poslovna objekta, podzemne garaže i parking mesta izgledaju prilično napušteno. Iako je, prema navodima medija, 80% stambene površine useljeno, sa ulice se stiče utisak da je malo njih ušlo u svoje nove apartmane; poneko upaljeno svetlo može se videti noću na par zgrada i to je sve. Još dok se završavalo sa izgradnjom Belvilla, procurela je informacija da je za kupovinu stana neophodno imati neku “vezu“ usled velike potražnje. Na prvi pogled u tome nema ničeg čudnog, svako bi se složio da to nije ništa novo u Srbiji, gde i sa mesarom na pijaci morate da budete u dobrim odnosima ako mislite da preživite. Ali, tu se priča ne završava.



ostatak teksta na:

http://www.e-novine.com/drustv...le-kompleks-vie-vrednosti.html
[ Jagnjeca brigada @ 18.01.2010. 19:40 ] @
Najnovija informacija:

Nesretnike koji su kupili stanu vozaju jer imaju zizak u parketu!


[ cozmo_im @ 19.01.2010. 06:40 ] @
Poznajem pravnika koji je radio ugovore (kreditne) i finansijske za Bellvile (dobar nam je prijatelj). Tu je prodato brat bratu oko 30% stanova. Inace, stvarno je bilo oko 80% zainteresovanih, ali je prodato samo 30%... od lokala - nista. Kaze da ce zakucati cenu na 1500e za m2 jer niko ne zeli tamo.

Inace, full cena u proizvodnji stana tamo je bila 700e a prodajna 1900 + porez. Mislili su da ce debelo da zarade ali nije bas narod toliko glup, pogotovo oni koji imaju novac za stan.

Los kvalitet stanova.
[ pitikovski @ 19.01.2010. 11:39 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Najnovija informacija:

Nesretnike koji su kupili stanu vozaju jer imaju zizak u parketu!


U tim stanovima je laminat, a ne parket.
[ Java Beograd @ 19.01.2010. 11:48 ] @
Citat:
pitikovski: U tim stanovima je laminat, a ne parket.

Nije valjda ? Za 2 soma evra - laminat ?
[ Jagnjeca brigada @ 19.01.2010. 12:09 ] @
Imas bambusov parket, imas hrastov.... verovatno ljudi misle sto je parket redjan na "kvadrat" nacin da je to laminat :)


http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=8&p=59


pogledajte link, sta kazu oni koji su u Bellvilu!
[ cozmo_im @ 19.01.2010. 12:48 ] @
Takodje, 4 i 5-sobne stanove ne useljavaju - pregradjuju ih!!! Niko nije kupio cak ni troiposobne, svi traze max dvosobne, oni prodali sve te male stanove i sad pregradjuju vece u manje! I to - gipsanim plocama! Ima da cujes kad prdne neko...

P.S. Zbog toga ljudi cekaju 6 meseci van roka useljenja!!!
[ Java Beograd @ 19.01.2010. 13:36 ] @
Citat:
cozmo_im: ... i sad pregradjuju vece u manje! I to - gipsanim plocama! Ima da cujes kad prdne neko...

Čekaj, ovo sigurno znaš, ili se "priča po gradu".

Jel neko nekom odgovara za toliko kašnjenje ?
[ cozmo_im @ 19.01.2010. 13:49 ] @
Znam licno slucaj, cak je i pokrenuta tuzba jer osobi ne nadoknadjuju troskove privremenog smestaja.
[ Java Beograd @ 19.01.2010. 13:52 ] @
Ali gipsane ploče između stanova !? Zona sumraka !
[ deerbeer @ 19.01.2010. 14:00 ] @
Ceo belvil je fuserajski gradjen, sto nista nije cudno s obzirom koja je prvobitna namena bila - univerzijada.
Ono sto je neverovatno je da postoje ovce koje sisaju za 1950E/kvm .

[ djoka_l @ 19.01.2010. 15:41 ] @
Neverovatno je kako se o belvilu piše sa toliko zlobe.

Ja sam kupio četvorosobni stan i dobio ključeve. Jedan od retkih primera kako je kod nas nešto sagrađeno na vreme, u okviru standarda koji su ugovoreni i po ceni koja je ugovorena. Kvadrat je 1850 EUR + 8% PDV, što znači 1998 EUR po kvadratu bruto. Parket je hrastov (nije laminat i nama žižkova). Kada sam treba da popunim zapisnik o primedbama, praktično nisam imao na šta da se požalim (farba na jednom okviru od prozora je malo zagrebana).

Cela zgrada je izuzetno lepo urađena, kako fasada, tako i enterijer. Ima nekih sitnica gde se stvarno vidi kako su se potrudili - recimo sva unutršnja drvenarija ima ukrasnu vertikalnu liniju, a čak i staklena vrata (peskirana) imaju istu takvu ukrasnu liniju od nepeskiranog stakla. Čak su i kvake birali sa ukusom, tako da stan ni u kom elementu ne odaje fušeraj (kvalitetno krečenje, glatki i ravni zidovi, nema fušeraja na fugnama u kupatilima i kuhinji).

Postoje nedostaci koji su bili vidljivi i na samom projektu, pa su takvi ostali i na kraju (smešno male kuhinje, koje su istih dimenzija i u jednosbnom i u četvorosobnom stanu).

Vodili su računa i o takvim stvarima da su, na primer, terase zastakljene, tako da niko neće svojim zastakljivanjem narušiti fasadu, kao i ukrasni metalni elementi na fasadi koji sakrivaju spoljne jedinice klime.

Neki dan sam brojao, ovo je dvanaesti stan u koji sam se uselio, a od svih u kojima sam živeo deluje mi najbolje.
[ cozmo_im @ 19.01.2010. 16:35 ] @
Objasni to ljudima kojima je rok probijen za 6 meseci koji su uzeli jednoiposoban stan - cekaju da se pregrade ti cetvorosobni i troiposobni.

Konktetno, od cetvorosobnog dobijaju:

- 1 jednoiposoban
- 2 garsonjere

Takodje, mali stanovi su loseg kvaliteta. Ne znam sta smatras za dobar kvalitet? Kako mozes to proceniti, u odnosu na drugu novogradnju?
[ djoka_l @ 19.01.2010. 16:42 ] @
U belvilu ne postoje petosobni stanovi. Nisam čuo da se nešto pregrađuje, ali ne mora da znači da to nije tačno.

Pre ovoga sam se poslednji put uselio u novogradnju 2000. godine i ovo što sam sad dobio je daleko bolje od svih novogradnji u kojima sam ili živeo ili bio na useljenju kod drugih. Konkretno, završni radovi, tipa krečenje, stolarija, prozori, parket, visina plafona, armatura, sanitarije, je uglavnom bolje ili isto kao u najboljim novogradnjama koje sam ja video. Naravno, nije kao kad se budući vlasnik pita u toku radova da li želi neke izmene.

Da sam ja bio konsultovan, uzeo bih drugačije pločice, drugačije bih isplanirao kuhinju, kupatilo i WC. Ali znao sam šta dobijam i na to sam pristao. Pre nego što sam potpisao ugovor, bio sam u "demo" stanu koji su izgradili u okviru prodajnog salona i ono što sam tamo video to sam i dobio.

Edit: Nisi ni napisao da se pregrađuju petosobni stanovi - moja greška u čitanju.
[ ventura @ 19.01.2010. 17:08 ] @
U poslednje vreme sam se prilično dobro upoznao sa (ne)kvalitetom gradnje po Beogradu u poslednje vreme, pa da i ja prozborim koju...

Ono za šta kod nas ljudi kažu da je kvalitetno i čime se hvale, ja ne bi imao obraza da spomenem... Npr. feature stana je laminat! Ali to nije laminat već tarket! Excuse, me, nisam te prepoznao... Ono, tarket je najobičniji laminat... Dalje uđem u kupatilo u kome ne možeš da prdneš a da se ne ugušiš, pri čemu prodavac još napominje kako je kupatilo prostrano, a kad sedneš na wc šolju i gledaš onaj bojler koji onako preteći ti visi iznad glave, sve ti presedne... Pa onda kod Arene čuveno hvaljenje o kvalitetu zgrada, a ono instalacije kao da sam ih ja levom rukom i žmureći postavljao, ofucana lamperija u ulazima zgrada, ploče na ulazima popucale od zime i leda kao da su 30 godina stare a ne 3 godine...

Generalno gledano problem Belvila nije u kvalitetu gradnje... Kvalitet nije neki, zadovoljava standarde i to je to... Taj kompleks je i pravljen sa namerom da bude što jeftiniji, a ne da bude što kvalitetniji, uzimajući u obzir ciljani profil kupaca... Cena kvadrata u Belvilu nikako ne odgovara kvalitetu gradnje, lokaciji i okruženju, jer je sada koliko znam 2100 evra sa porezom (raspitivao sam se letos, možda je od tada menjana cena), ali ja objektivno tu ne bi platio kvadrat više od 1000 evra... To sad sve izgleda još u lepo jer je novo.. Za 10 godnia to će biti najobičniji prljavi blokovi, 10 puta gori od onih kaskadnih zgrada u jurija gagarina... Plus ekstremno bitna činjenica koju svi zaboravljaju, a to je da će kroz nekoliko godina autobuska i želežnička stanica biti preseljene upravo pored Belvila... Ne znam kako kupci stanova u Belvilu razmišljaju, ali meni glavna autobuska stanica ispod prozora ne deluje baš primamljivo...

Ako ne računamo male zgradice sa 4-10 stanova, najbolje što sam video do sada su GTC Park Aparmani u bloku 19a... Iako i tamo ima gomila (sitnih) mana, nakon što obiđete navedene 'ekskluzivne' zgrade oko Arene i na vračaru, kada uđete u GTC zgradu/stan izgleda kao da nije građeno u Srbiji već negde u zapadnoj evropi...
[ cozmo_im @ 19.01.2010. 17:13 ] @
Citat:
djoka_l: U belvilu ne postoje petosobni stanovi. Nisam čuo da se nešto pregrađuje, ali ne mora da znači da to nije tačno.


Ja sam u prvom postu napisao petosobni, moja greska.

Inace u pitanju je koleginica, preko Hypo Leasinga ide prica... jednoiposobni su valjda rasprodati, koliko sam upucen prodali su vise nego sto imaju, dok veliki stanovi su neprodati. Pregradjuju vece da bi dobili odredjenu kolicinu manjih koji im fale.

Ne znam kakav je tvoj ugovor, mislim da nema te klauzule za troskove izdrzavanja ako probiju rok, ali mislim da postoji generalno neki zakonski rokovi koji ako se ne postuju duzni su da to plate.

Mom kumu su recimo platili 6 meseci po 150e mesecno privremeni smestaj (morao je sam da nadje za tu cenu) - u pitanju je novogradnja na Zvezdari (nije dobila zgrada dozvolu pa se produzilo).
[ Jagnjeca brigada @ 19.01.2010. 19:18 ] @
Citat:
: djoka_lParket je hrastov (nije laminat i nama žižkova).



Ne znam u kojoj zi zgradi ali za sada je sada već nije (javna) tajna da je u šeboju (a možda i u nekim drugim zgradama) u parketu nađen žižak!


http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=67769




[ cozmo_im @ 19.01.2010. 19:35 ] @
Eto tamo je i potvrdjena moj info da se pregradjuju stanovi (plus los kvaltiet istih).
[ 101010 @ 19.01.2010. 21:44 ] @
"Belvile, grad duhova" upravo sam ovo vise puta ponovio dok sam pre neki dan nocu prolazio kroz belvil, takav utisak odaje.

Sto se tice kvaliteta gradnje, moje iskustvo je isto kao i venturino. Cak sam neke od novogradjevinskih "genijalnosti" slikao telefonom, tipa ulazna vrata koja zbog prostora moraju na spolja da se otvaraju, WC od 1m^2 sa custom vratima sirine 50cm, zazidani prozori...

Kako je izgradjen belvil, ne znam, ali kada se uprlja bela fasada, nece mnogo odskakti od blokovske geometrije.
[ Bata @ 20.01.2010. 01:08 ] @
Citat:
djoka_l: ...Ja sam kupio četvorosobni stan i dobio ključeve...
...Neki dan sam brojao, ovo je dvanaesti stan u koji sam se uselio...


ovaj, ...khm, khm, ... a cime se bavite cenjeni gospodine? nije da sam bezobrazan,
nego u svojoj mediokritetskoj svakodnevici gotovo da nikada i nisam imao prilike da
razmenim koju rec sa nekim ko, kao vi, rekao bih, ima takve sanse u zivotu,
pa ovu priliku ne bih da propustim.

recite nesto o svojim zivotnim ili profesionalnim putevima, mozda ovom humanoidu date
i neku inspiraciju.


inace, ja sam jedan od onih koji se voze autobusom, svoj automobil cu moci da kupim
u cetrdeset i nekoj (i to jeftin) , a stan - posle tri reinkarnacije. a cak i nemam porodicu, niti racunam na to.
(bez namere da vas opterecujem svojom gorcinom, samo se predstavljam)
[ djoka_l @ 20.01.2010. 10:48 ] @
Citat:
ovaj, ...khm, khm, ... a cime se bavite cenjeni gospodine? nije da sam bezobrazan,
nego u svojoj mediokritetskoj svakodnevici gotovo da nikada i nisam imao prilike da
razmenim koju rec sa nekim ko, kao vi, rekao bih, ima takve sanse u zivotu,
pa ovu priliku ne bih da propustim.


Nije 12. koji sam kupio (nego prvi) ali je 12. u koji sam se uselio (otac vojno lice, svakih nekoliko godina drugi grad...)

Citat:
Ne znam u kojoj zi zgradi ali za sada je sada već nije (javna) tajna da je u šeboju (a možda i u nekim drugim zgradama) u parketu nađen žižak!


Uzgred, u pitanju je Krin...
[ websurfer @ 20.01.2010. 12:31 ] @
Citat:
ventura: To sad sve izgleda još u lepo jer je novo.. Za 10 godnia to će biti najobičniji prljavi blokovi, 10 puta gori od onih kaskadnih zgrada u jurija gagarina... Plus ekstremno bitna činjenica koju svi zaboravljaju, a to je da će kroz nekoliko godina autobuska i želežnička stanica biti preseljene upravo pored Belvila... Ne znam kako kupci stanova u Belvilu razmišljaju, ali meni glavna autobuska stanica ispod prozora ne deluje baš primamljivo...


Ali je za lokal odlicno ako je blizu autobuska stanica. Plus zeleznicka stanica.
[ ventura @ 20.01.2010. 12:50 ] @
Citat:
websurfer: Ali je za lokal odlicno ako je blizu autobuska stanica. Plus zeleznicka stanica.

Kako za šta... Lokal koji cilja na low budget korisnike jeste super lokacija... Ali kad se uzme u obzir cena, da par godina tamo neće biti života, plus da že stanica da se prebaci tek za koju godinu, investicija baš i nije neka...
[ websurfer @ 20.01.2010. 12:59 ] @
Citat:
ventura: Kako za šta... Lokal koji cilja na low budget korisnike jeste super lokacija...


Pa to sam i mislio. I na, kako kazes, low budget korisnicima se prilicno zaradjuje.
[ ventura @ 20.01.2010. 13:02 ] @
Citat:
websurfer: Pa to sam i mislio. I na, kako kazes, low budget korisnicima se prilicno zaradjuje.

Super zarađuješ, ali kad su ti ulaganja proporcionalna tome... Šta može da radi oko autobuske, neki bife, pljeskoteka, slot klub i sl... Šta misliš da li pljeskoteka može dobro raditi a da plaća 1500-2000 evra kirije u toj zgradi?
[ websurfer @ 20.01.2010. 13:06 ] @
Pa sve zavisi od mnogo faktora, moze i da se isplati.
[ Jagnjeca brigada @ 20.01.2010. 19:07 ] @
Citat:
101010: "Belvile, grad duhova"
Kako je izgradjen belvil, ne znam, ali kada se uprlja bela fasada, nece mnogo odskakti od blokovske geometrije.



One resetke oko Miskovilla, daju poseban smek. Tako da me podseca na: geto, "kinesku" cetvrt ili rezervat za indiance :). Nije mi jasno sta ce resetke oko zavrsenih i useljenih zgrada?

[ oporavak u banji @ 20.01.2010. 19:12 ] @
Citat:
ventura: Šta može da radi oko autobuske, neki bife, pljeskoteka, slot klub i sl...
...stajga.
i renta nece biti problem.
[ Bata @ 21.01.2010. 12:12 ] @
super je ova informacija da će tu da bude autobuska stanica, nisam znao. to znači da će sa jedne tačke neposredno blizu mostova
da je premeste na drugu tačku (malko manje) blizu mostova, ali to je neka druga tema.

želim da se priključim pomenutoj sumnji da će za par godina taj blok, belvil, bar spolja - fasade, da izgleda ko i svi ostali - ofucano.

najbolji primer su blokovi u ulici Bul. Zorana Đinđića , na potezu od arene prema Sava Centru.

one su sagrađene pre arene, i pre ovih blokova bližih areni. spolja su izgledale lepo oko dve godine (dva leta, jedna zima...)
a onda su njihove pastelne bojice počele da se ispiraju sa tragovima kiše koji su ostavljali muljave tragove na sve širim
brazdama koje su nastajale na spojevima betonskih tabli.

i ove zgrade u belvilu su tako kremasto bele, osećam da će do 2012 da budu slične boji onog naselja na čijem su mestu sazidane.
ali nema veze, kažu da će tada smak sveta.
[ websurfer @ 21.01.2010. 12:46 ] @
Citat:
Bata: osećam da će do 2012 da budu slične boji onog naselja na čijem su mestu sazidane.
ali nema veze, kažu da će tada smak sveta.


Ne, smak sveta nece biti tad.
[ žutokljunac @ 21.01.2010. 20:06 ] @
Dve hiljade evra kvadrat na Novom Beogradu... i to sada, u ovakvoj krizi... pa treba da su srećni da uopšte izvuku pare, tj tih 800€. Da čovek ne poveruje. Evo imam ja jedan lokal u strogom centru, na ehtra lokaciji, blizu Trga, sve ukljiženo, sve renovirano, za 1100€/m2. Lokal je u suterenu, ali ima poseban ulaz. U pitanju je jedna od najjačih ulica u gradu i nije nikakva zabačena ulica u centru. Mislim, kad vidim na šta ljudi daju tolike pare, da dam oglas. Ne bih da držim pridiku ali vremena su jako zeznuta i sada se to koristi.
Neka bar neko iskoristi ovu krizu. Javite se na pvt.

@ ventura
To sam i ja primetio kod novogradnje. Sve to što si pričao, mali wc, loši materijali, ali najgori je raspored prostorija. U hodnike ode 20% stana.



[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 21.01.2010. u 21:17 GMT+1]
[ deerbeer @ 22.01.2010. 09:02 ] @
Citat:

To sam i ja primetio kod novogradnje. Sve to što si pričao, mali wc, loši materijali, ali najgori je raspored prostorija. U hodnike ode 20% stana.

Takodje .Rasporedi su uglavnom losi .
Vidjao sam kupatila koja su kao hodnik , pa kad izlazis iz kade moras da vodis racuna da ne ugazis u wc solju :)
Dugacke a uske terase prakticno neupotrebljive osim za ves.
Stanovi koji su deklarisani na "x" kvm u potkrovlju a u sobama kosina od krova .

[ Yoba @ 24.01.2010. 17:05 ] @
na sve te troskove ide +50 e (mislim da je to cifra) i ugovor za odrzavanje kompleksa ;-)


moze da potvrdi/korektuje ovaj sto je kupio stan :-)
[ Jagnjeca brigada @ 24.01.2010. 21:25 ] @
plus infostan :)
[ Yoba @ 24.01.2010. 22:31 ] @
^to se podrazumeva :))

znas ti koja je to _lova_ fijuuuuuuuuuuu xD
[ peka @ 25.01.2010. 02:50 ] @
Citat:
a to je da će kroz nekoliko godina autobuska i želežnička stanica biti preseljene upravo pored Belvila


Kako? A Prokop?
[ Jagnjeca brigada @ 25.01.2010. 20:33 ] @
Imaju i ETTH uticnice!





[ Au197/79 @ 25.01.2010. 23:15 ] @
Citat:
peka: Kako? A Prokop?


Po starim planovoma Beograd kao glavni grad naše samouptavne socijalističke domovine morao je da ima nekoliko stanica. Glavna (najveća) železnička je trebalo da bude Beograd Jug tj. Prokop. Beograd Sever je trebalo da bude kod Pančevačkog mosta i Beograd Zapad na mestu oko Buvljaka. Primeti da su sva ta mesta čuvana i da su pusta (neizgrađena, zapuštena, sa nekim privremenim sklepotonama poput Buvljaka).

Uz to potrebne su i autobuske stanice. Begorad Jug je trebala biti kod one utrine na Autokomandi uz autoput, a Beograd Zapad na prostoru Buvljaka odmah uz železničku.

E to je sve trebalo biti, ali... Drug Miško i Drug Pera kao pravi kauboj kapitalisti zgrabiše prostor oko Autokomande koji je decenijama čuvan tako da od najveće beogradske autobuske stanice nema ništa. Zato su se prvo bojažljivo a potom sve više poturale vesti da će glavna autobuska stanica biti Beograd Zapad. To nikakve logike nema jer naveći broj autobusa dolazi sa juga auto putem i ibarskom pa će oni ići do NBG. Čak i ako ti busevi dođu unutrašnjim ili spoljnim prstenom (da izbegnu centar i gazelu) opet će većina putnika morati da se vrati preko Save, praviće se gužva...

Znajući kakva je elita ne bi me čudilo da po ko zna koji put od mogućih rešenja izaberu najgore po narod a najbolje po sebe :)
[ Jagnjeca brigada @ 30.01.2010. 12:41 ] @


Urbanističkim planom Bloka 67, predviđena je izgradnja osnovne škole i vrtića na, za to posebno izdvojenim parcelama u okviru bloka, tako da će i po tome ovaj kompleks biti jedinstven u okruženju, jer pruža mogućnost rešenja mnogih problema koji prate mlade porodice. Predviđena je i izgradnja Doma za stare.

[ enteksmont @ 18.02.2010. 22:50 ] @
Sve to lepo i nasminkano izgleda kad se zavrsi a samo onaj ko je bio tamo dok je bila izgradnja zna koliko se fusarilo. ja sam radio par dana u Belvilu i dobrih 3 meseca na Gtc apartmanima gde je 1m2 bio i do 3000e. svasta tu ima cega nebi trebalo biti.
[ Black_eyed @ 19.02.2010. 06:23 ] @
Pa kada si vec bio tamo odigraj malo ulogu insajdera i podeli sa nama neke detalje, da se ljudi ne zeznu kada su vec tolike pare u pitanju...
[ Jagnjeca brigada @ 27.02.2010. 22:53 ] @
Parket odlaže ključeve „Belvila”
Nakon što im je rok za useljenje sa 31. decembra pomerio na 28. februar, investitor juče obavestio 280 kupaca stanova da se ulasku u elitno novobeogradsko naselje mogu nadati tek u maju

Ispostavilo se da su oštećenja stanova, koja su ostala iza učesnika Univerzijade, veća nego što se očekivalo
Ni posle dva meseca strpljivog čekanja da se useli u stan koji je kupio u naselju „Belvil” Borivoje Arežina neće dobiti ključeve pre maja. Zbog problema sa parketom u tri zgrade („šeboj”, „iris” i „ciklama”) ovo je treće pomeranje rokova, posle prvobitnog – 31. decembra prošle godine i drugog, koji će biti probijen 28. februara.
„Da li je moguće da im treba šest meseci da promene parket”, pita Arežina.
– Najviše me zabrinjavalo što od investitora danima nisam mogao da dobijem odgovor zašto radovi kasne i kada ću dobiti ključeve. Direktor prodaje do juče nije odgovarao na poruke i pozive. Kada je prvi put useljavanje prolongirano jer nisu uspeli da otklone navodne sitne nedostatke, nisam se bunio. Sada mi nije svejedno, takvo neozbiljno ponašanje više ne može da se toleriše – izričit je Arežina.
On je jedan od oko 280 vlasnika koji su u istom sosu. Mnogi se pitaju kako je moguće da je investitor ispoštovao rokove i otklonio oštećenja u 11 stambenih zgrada koja su napravili prvi stanari „Belvila”, studenti Univerzijade, a u tri nisu uspeli.
– Investitor nas je posredstvom medija neprestano ubeđivao pre prvog roka da oštećenja nisu velika i da će ih brzo otkloniti. Ako je istina da je problem samo u parketu, kako to da mesecima ne mogu da ga srede – kaže jedan od kupaca, koji je želeo da ostane anoniman.
Investitor, kompanija „Blok 67 asošijejts”, kašnjenje opravdava činjenicom da se posle letošnje Univerzijade pokazalo da je obim radova na sređivanju stanova posle boravka sportista bio veći od očekivanih.
–Kašnjenje je izazvao i problem sa jednim od dobavljača parketa, jer je isporučio robu nezadovoljavajućeg kvaliteta. Naša kompanija i njeni nadzorni organi ponašali su se profesionalno –od svih dobavljača zahtevani su i dobijeni svi potrebni sertifikati o kvalitetu materijala. Poteškoće sa parketom pokušali smo da rešimo na najbolji način, a kako ovi napori nisu urodili plodom odlučili smo da kao investitori sporni parket zamenimo o svom trošku, jer će jedino na takav način kupci dobiti stanove u potpuno ispravnom stanju. Nažalost, taj proces traje i zahteva određeno pomeranje rokova – objašnjava Miloš Stanojević, direktor prodaje „Bloka 67 asošijejts”.
Više od 40 vlasnika za to vreme nije sedelo skrštenih ruku. Pomoć su zatražili od advokata. Zahtev za naplatu odštete zbog kašnjenja uputili su investitoru ali odgovor, kaže jedan od vlasnika, još nisu dobili. Ugovorom nisu predviđeni penali u slučaju da investitor obaveze koje je preuzeo ne ispuni na vreme.
– Investitor je probijanjem rokova prekršio ugovor i tražimo nadoknadu štete. Mislim da nama ali i njima više odgovara da problem rešimo vansudskim poravnanjem – objašnjava on.
Da ugovor ne predviđa sankcije za investitora ukoliko pomeri završetak posla, potvrdio je i Stanojević i dodao da su kupcima stanova i lokala koji se na vreme nisu uselili u „Belvil” ponudili „pravične penale za svaki dan kašnjenja od ugovorom predviđenog termina – 0,01 odsto neto vrednosti stana, odnosno 0,02 odsto neto cene lokala.
Primopredaja poslovnog prostora, sada uveravaju iz kompanije „Blok 67 asošijejts”, biće obavljena najkasnije početkom aprila.
D. Mučibabić

[objavljeno: 26/02/2010]

[ 3way @ 28.02.2010. 00:30 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada:Kašnjenje je izazvao i problem sa jednim od dobavljača parketa, jer je isporučio robu nezadovoljavajućeg kvaliteta........Nažalost, taj proces traje i zahteva određeno pomeranje rokova


Hahha :):)
Pa ovi k'o da su narucivali osiromaseni uranijum, pa nije dobrog kvaliteta , i sad nema gde da se kupi :):)
Bilo bi dobro da se svi stanari udruze, pa da ih tuze , pa ovo pa ono...
[ stanovnik @ 28.02.2010. 09:19 ] @
Hajde da to kazem ovako: sve dok ja sedim u svom lepom stanu u Belvilu, ne smeta mi sto toliko pljujete i izmisljate lazi. Ne bih nikako voleo da uloge budu zamenjene. Za one malobrojne zeljne prave infprmacije, sve je ok. Lepo kao sto izgleda. Svi vi drugi ste visoko platezni zlobnici.
[ stanovnik @ 28.02.2010. 09:32 ] @
Parket i lajsne su od hrastovog drveta u mom stanu, drvenarija plus terasa zastakljena prvoklasna, kupatilo potpuno klasicno i prostrano, sve zamerke koje su bile odnosile su se na sitnice koje su uvek tu kada je nov stan u pitanju i odmah su uklonjene (stelovanje prozora na terasi), stan je u celini svetao sa visokim plafonima. U dnevni boravak (bez prostora za trpezariju) mi je stala stilska garnitura i trpez. komoda + sest stolica od punog drveta i to bas lepo. Dugacka malo vise od 6 metara, siroka 3.75 m. Od dela za trpez. napravicu jos jednu sobu. Moj stan je 2 soban, a gotovo svi stanovi imaju slicnu ili istu dnev.sobu. Pozdrav normalnima.
[ stanovnik @ 28.02.2010. 09:44 ] @
A kako ste samo dali masti na volju kada je neko tu spomenuo zel. i autobusku stanicu...prosto ste balavili po toj slici. Sve to je predvidjeno, ako uopste i bude, na mestu danasnjeg buvljaka. Pa koliko je to blizu Belvilu? Citav jedan kvart dalje. Belvil se zavrsava na toj strani sa poslovnom zgradom u staklu, a na drugoj strani sa Delta sitijem. Kakve on dodirne veze ima sa prostorom za eventualno sutra autobusku stanicu. Nikakve. Kada cete vec jednom shvatiti da ste gubitnici i da nista u zivotu necete postici tako sto cete druge poniziti i blatiti. Druge i ono sto imaju.
[ Isak666 @ 28.02.2010. 10:35 ] @
@Stanovnik

Ako su vec informacije koje su iznete, po tvom misljenju, na forumu netacne - nazovi to tako.
Ali nemoj vredjati ucesnike na temi i nazivati ih gubitnicima ili tvrdeci da balave.


Jedno je iznositi informacije koje nisu tacne, namerno ili slucajno, a drugo je vredjati nekog ko ucestvuje u raspravi.



I spoj postove u jedan.
[ Jagnjeca brigada @ 28.02.2010. 10:46 ] @
Citat:
stanovnik:Hajde da to kazem ovako: sve dok ja sedim u svom lepom stanu u Belvilu?



Koliko placate odrzavanje stambenog naselja mesecno, tj. koliki su ukupni izdaci za vas stan (odrzavanje, grejanje, voda, smece...)?

?
[ MIRSLO @ 28.02.2010. 11:05 ] @
Ja mislim da bi se za te pare po kvadratu i održavanja moglo naći negde na mirnijem mestu od te košnice.
[ stanovnik @ 28.02.2010. 11:39 ] @
Infostan kao i svi ostali. Ono sto nema kod drugih (ili vecine) je odrzavanje cveca i travnjaka od strane Beovrta i redovno ciscenje ulaza i prostora unutar samog bloka, za sta se placa 0.4 evra po kvadratu stana. Ja placam 24 e. Da li ste videli ovaj blok u vreme Univerzijade, sa cvecem i ostalim?
Da li ste svi vi koji ste ispljuvali moju imovinu mislili na pristojnost dok ste to cinili? Ne dugujem vam birane reci.
I kako cu da napisem nesto sto zelim, takodje je moja stvar. Bitno je da je sve sto sam rekao istinito.
[ Rumpletstilskin @ 28.02.2010. 11:48 ] @
Citat:
stanovnik: Da li ste svi vi koji ste ispljuvali moju imovinu mislili na pristojnost dok ste to cinili? Ne dugujem vam birane reci. I kako cu da napisem nesto sto zelim, takodje je moja stvar. Bitno je da je sve sto sam rekao istinito.
"slobodni novinar" poziva nas da mislimo na pristojnost dok komentarisemo nesto? I ja sad treba da se snebivam da kazem kako za takav stan na toj lokaciji nikad ne bih dao pare koje su trazene da se ti ne bi nasao uvredjenim? oooooo brader! Ovo je u biserima.
[ Isak666 @ 28.02.2010. 11:53 ] @
Citat:
stanovnik

Da li ste svi vi koji ste ispljuvali moju imovinu mislili na pristojnost dok ste to cinili? Ne dugujem vam birane reci.
I kako cu da napisem nesto sto zelim, takodje je moja stvar. Bitno je da je sve sto sam rekao istinito.


Ljudi su ovde iznosili informacije o stambenom objektu, koje mogu i ne moraju biti tacne.
KAo sto to i ti radis.
Zato i sluzi forum da se to utvrdi, ako je moguce.
Mozda si ti neki lik koji zivi u Kurtalovicima, a voli da se predstavlja kao stanovnik Belvilla, ko zna.
Diskusija ce pokazati.

Informacije mogu biti tacne ili netacne i mogu da se nekom svidjaju ili ne.
Ali niko nije vredjao niti ucesnika na forumu ili vlasnika objektam, osim tebe.


I ne mozes da pises kako zelis, jer postoji pravilnik foruma koji to odredjuje.
http://www.elitemadzone.org/t8...ROCITATI-PRE-POSTAVLJANJA-TEME


Uostalom, moderatori neka reaguju, kad su u mogucnosti.
[ Nebojsa Milanovic @ 28.02.2010. 12:03 ] @
stanovnik, nisam stekao utisak da neko hoće da pljuje tvoju imovinu, ali bez obzira na to, hajde da konkretizujemo stvar:

Video sam stanove u Belvilu i meni se recimo nije svideo raspored prostorija, reci nešto o tome.

Evo ti jednog stana u Pančevu, 100 kvm, četvorosoban, ovo je originalni projekat, a u izvedenom stanju je još nešto malo prerađen (malo povećan wc na račun hodnika, ubačen luk, izbačen manji plakar u predsoblju, čini mi se da je to sve).

Po mom mišljenju, ovo je stan koji je daleko bolji od odgovarajućih u Belvilu, čak i 10-15% većih od njega, o ceni da ne pričamo naravno (btw, ovde su apsolutno vrhunski materijali, hrastov parket I klasa, kvalitetna keramika, blindirana vrata, vrhunska aluminijumska stolarija, aluminijumski radijatori, akrilne boje itd..)

[ stanovnik @ 28.02.2010. 12:08 ] @
Da, neka reaguju. Neka me iskljuce s foruma, npr. Ne bih imao nista protiv.

Nesto jeste ili nije istina. JESTE ISTINA ILI NIJE ISTINA. Ne moze biti PO NECIJEM MISLJENJU istina, ili ne.

Da li se radi samo o iznosenju misljenja o "stambenom objektu", neka zakljuce oni koji ovo citaju. Ako imaju zeludac da svare gadosti koje su iznete o "gradu duhova" i njegovim stanovnicima.

[ a1200 @ 28.02.2010. 12:28 ] @
Ma mozda se covek uzbudio jer ovo na forumu ostaje za buducnost... pa samim tim neki buduci, potencijalni kupci njegovog stana, kad i ako ga bude prodavao, nece platiti cenu koju je on zamislio za recimo 10 god (kao elitni stan).

...
Btw. kao novinar bi trebao da znas da istina nikad nije "samo istina". Uvek postoji i subjektivni nacin gledanja na celu stvar, u zavisnosti od naratora, tj. potenciranje odredjenih delova istine i stavjanje u prvi plan, dok se drugi delovi iste te istine jednostavno zaboravljaju.

Kao ono:
Trkali se Medvedev i Obama do prvog drveta, iz zezanja, na travnjaku bele kuce.
Obama je stigao prvi, a Medvedev drugi odmah iza njega, nasmejali se i rukovali, super im bilo :)

Sutra u USA novinama:
U medjunarodnoj trci, organizovanoj pored Bele kuce, predsednik Obama je stigao ubedljivo prvi, dok je ruski predsednik zauzeo poslednje mesto.

Sutra u Ruskim novinama:
U medjunarodnoj trci, organizovanoj pored Bele kuce, predsednik Medvedev je zauzeo odlicnu drugu poziciju, dok je Obama, iako mladji, tek uspeo da stigne pretposlednji. :)

Obe izjave su tacne/istinite... odnosno: svaki ciga svoga konja hvali.


[Ovu poruku je menjao a1200 dana 28.02.2010. u 13:40 GMT+1]
[ SlobaBgd @ 28.02.2010. 12:32 ] @
stanovnik, koji problem ti imaš? Jedine postove na ovom forumu imaš u ovoj temi, i to vrlo nepristojno i bahato sročene. Ne misliš li da je u najmanju ruku odraz lošeg vaspitanja upasti u neki razgovor i početi sa pljuvanjem i vređanjem sagovornika? To što poseduješ stan u naselju koje je ovde tema - ne čini te nimalo boljim od ostalih. Čak suprotno, kako se vidi iz tvog načina pisanja i obraćanja. Ako ne umeš pristojno da razgovaraš, osim moderatora i mnogi članovi foruma vrlo su spremni da ti skrenu pažnju na manire, ali ne ovako kao ja, već mnogo eksplicitnije. Spusti malo loptu, ne treba ti to.
[ stanovnik @ 28.02.2010. 12:49 ] @
U redu Nebojsa, kako se opredeljujes gde ces da kupis stan? Sigurno je da ne organizujes konkurs za naj mesto za stanovanje, odlucujes na osnovu toga gde si do sada ziveo, gde su ti prijatelji i rodjaci, na sta si navikao i sl. Dovoljno je da za tebe nesto bude dovoljno dobro, pa da ga kupis. Zadovoljava vecinu tvojih potreba. Raspored prostorija? Na slicno sam navikao. Kuhinja nema direktan prozor napolje, Boschov aspirator savrseno odradjuje posao. Nije narocitih dimenzija, ali je stalo apsolutno sve. Ukljucujuci veliki LG no frost frizz. Na dve strane je, jedna strana 185, druga 165, prostor izmedju tacno 130 cm.
O ceni...s obzirom na to da su nam drugi ko zna kakvi investitori nudili 2.500 e po kvm i to u temelje.....jasno ti je.
[ stanovnik @ 28.02.2010. 12:52 ] @
Sloba, kako to mislis "eksplicitnije"?
[ SlobaBgd @ 28.02.2010. 13:11 ] @
Citat:
stanovnik: U redu Nebojsa, ...


E, vidiš kako može drugačije!

Kako eksplicitnije?
Pa nekako u ovom duhu:
Citat:

Svi vi drugi ste visoko platezni zlobnici.
...
prosto ste balavili po toj slici.
...
Kada cete vec jednom shvatiti da ste gubitnici i da nista u zivotu necete postici...
...
Ne dugujem vam birane reci.


Poznat ti je autor citiranog?

[ stanovnik @ 28.02.2010. 13:22 ] @
Eto, Sloba racunaj da si me na-pla-si-o! Jer cu da se odjavim i ne citam vas vise.
[ Java Beograd @ 28.02.2010. 13:28 ] @
Ljudi, opušteno, stanovnik troluje. Iskulirajte ga.
[ Nebojsa Milanovic @ 28.02.2010. 13:39 ] @
Stanovnik, pusti nadmudrivanje, evo našao sam projekat izvedenog stanja ovog stana koga sam pomenuo.

Pogledaj da su dnevni i spavaći deo u potpunosti odvojeni, svaka prostorija ima prirodnu ventilaciju, dnevna soba je sa čak četiri prozora, ima velike ugrađene plakare u predsoblju, veliki špajz, dve trpezarije (nazovi ih "radna" i "svečana"), dve terase, dva kompletna kupatila (sa mestom za dve veš mašine, za pranje i sušenje), a podsećam te na još neke parametre, znači hrastov parket I klase, kvalitetna keramika, blindirana vrata, vrhunska aluminijumska stolarija, aluminijumski radijatori, akrilne boje itd..

Pošto imaš stan u Belvilu, verujem da si istraživao i cene i rasporede stanova u Belvilu a i šire, pa ih uporedi sa ovim stanom.



edit:

izbacio sam č iz imena fajla, neki su rekli da ne mogu da ga otvore


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 28.02.2010. u 15:57 GMT+1]
[ Yoba @ 28.02.2010. 14:59 ] @
Pa sada, zamera se Belvilu buduca glavna bus i zeleznicka stanica, sasvim opravdano.


Ali, Pancevo, pa kakvo je tek _tamo_ zagadjenje....mislim daj...prichajte realno.
[ Nebojsa Milanovic @ 28.02.2010. 15:08 ] @
Nije ovde tema lokacija stana, to je i stanovnik primetio (apropo zagađenja, u Beogradu je zagađenje mnogo gde veće nego u Pančevu, ali to je za ovu temu nebitno), ovde se priča o samom kvalitetu stanova.

I meni je malo muka od toga što neki pljuju a neki hvale, pa sam zato želeći to da prekinem naveo jedan realno izveden stan, nebitno što se nalazi u Pančevu i pozivam stanovnika, a i druge, da ga uporede sa onima u Belvilu, a može i negde drugde, pa neka čitaoci sami zaključe o kvalitetu.
[ DrJekyll @ 28.02.2010. 15:13 ] @
Citat:

Nebojsa Milanovic

a podsećam te na još neke parametre, znači hrastov parket I klase, kvalitetna keramika, blindirana vrata, vrhunska aluminijumska stolarija, aluminijumski radijatori, akrilne boje itd..



....i benzena u vazduhu kolko hoces.

Jos su povoljniji stanovi u Majdanpeku al kakve to veze ima sa ovom temom.

[ Nebojsa Milanovic @ 28.02.2010. 15:18 ] @
DrJekyll, kao što gore rekoh, to što si ti napisao nema veze sa temom, kao što bilo šta što si bilo gde na ES-u ikada napisao nema nikakve veze ni sa jednom temom.

Ali sve to što radiš, to jeste tema - ali za administraciju foruma.
[ Yoba @ 28.02.2010. 15:19 ] @
Nema _nikakvog_ smisla uzeti samo _jednu_ komponentu i uporedjivat, ma koja ona bila (kvalitet izgradnje, lokacije, saobracaj...) --vec total.



Jer, mozda ima _odlichnih_ stanova u npr Batajnici, na pocetku Ibarske ali koliko ima vrtica, osnovnih skola, koliko je daleko centar, etc.
[ Horvat @ 28.02.2010. 16:21 ] @
hahaha,stanovnik garant diluje s tim stanovima :D

Citat:
Yoba:  buduca glavna bus i zeleznicka stanica
.

???

sele se iz centra grada stanice? zasto?!?!
[ Yoba @ 28.02.2010. 16:31 ] @
pisali smo o tome na pocetku teme, pogledaj.


ukratko: najavljeno je u futuru da se glav. autob. stanica seli na mesto budze, a tu negde i zeleznicka.


e sada, imajuci u vidi kako se kod nas plani i rokovi postuju, ko ce ti ga znati ;-)
[ Java Beograd @ 01.03.2010. 07:55 ] @
Cenu nekretnine određuje:
1. Lokacija
2. Lokacija
3. Lokacija
[ Nebojsa Milanovic @ 01.03.2010. 10:43 ] @
Jel moguće da se popriča o realnom kvalitetu stanova u Belvilu, i ne samo u tu, nego uopšte u novogradnji u Beogradu, a bez navođenja lokacije?

Lokacija je naravno važan, često najvažniji činilac, ali je to nadasve subjektivna stvar, iz mnogo razloga, što je, rekoh, i stanovnik zapazio još na prošloj strani, da ne ponavljam:

Citat:
U redu Nebojsa, kako se opredeljujes gde ces da kupis stan? Sigurno je da ne organizujes konkurs za naj mesto za stanovanje, odlucujes na osnovu toga gde si do sada ziveo, gde su ti prijatelji i rodjaci, na sta si navikao i sl.


Stan koji sam naveo je u Pančevu, i iako se nalazi na ubedljivo najboljoj lokaciji u tom gradu jasno je da on kao roba nije interesantan većini kupaca iz Beograda, potpuno isto kao što mene recimo ne zanimaju stanovi u Belvilu niti bilo gde u Beogradu.

Želeo bih ako je moguće uporedim kvalitet stanova u Belvilu (o čemu se ispredaju razne kontroverzne priče, u zavisnosti ko ih plasira), i ne samo u Belvilu, sa ovim, realno izvedenim stanom, potpuno je nebitno što je on u Pančevu.
[ djoka_l @ 01.03.2010. 11:11 ] @
Nebojsa, kako da uporedjujemo kvalitet kada ne znamo kvalitete oba tipa stana.
Na primer, sve što si naveo za stan u Pančevu, važi i za Bellvile. Znači, hrastov parket I klase, blindirana vrata, aluminijumska stolarija, aluminijumski radijatori, kvalitetna keramika. Nisu akrilne boje ali zato ima nekih drugih prednosti - visina stanova je nestandardna 2,70m, kao i visina vrata 2,40. Takođe su i prozori viši od standardnih (zbog visokog plafona i niskih radijatora, pored standardnog prozora koji se otvara postoji još jedan "prozor" pola visine normalnog prozora koji se ne otvara). Ovo daje sa manjim brojem prozora bolje osvetljenje nego da su prozori normalne veličine.
Pošto sada radim neke promene u stanu, majstori koji su tu kažu da je stan po kvalitetu bolji od drugih na Novom Beogradu u kojima su radili.
Raspored prostorija teško da ima veze sa kvalitetom radova. Meni je, na primer, smetala veličina kuhinje pa sam uklonio zid koji je delio kuhinju od trpezarije. Smeta mi što nemam ostavu ili podrum (a to opet nema veze sa kvalitetom gradnje).
Ono što su glupo uradili je što nije bilo mesta za mašinu za sušenje veša (mesto za mašinu za pranje veša je ispod bojlera, tako da nije moglo da se stavi jedno na drugo, a nije bilo drugih pogodnih mesta). Zbog toga sam morao da promenim WC da bi tamo stale obe mašine.
Isto mi smeta (što je situacija u većini novogradnji, ali ne i u tvom primeru) što kupatila i kuhinja nemaju prozore - direktno prirodno svetlo i ventilaciju.
[ Nebojsa Milanovic @ 01.03.2010. 12:30 ] @
Kvalitet stanova je moguće porediti ako znaš što više parametara koji taj kvalitet određuju. Naravno, nikada ne možeš da znaš baš sve, ali što više parametara znaš - tim bolji zaključak možeš da doneseš.

I ovaj stan u Pančevu ima visoke plafone 2,75 (jedan blok više od standarda), tako da sudeći po tvojoj priči taj stan u Belvilu je po kvalitetu gradnje nešto ispod ovoga u Pančevu. Osim toga, nije bez značaja i što su u Belvilu visoke zgrade, a ovaj u Pančevu je u zgradi koja ima samo dva sprata + potkrovlje.

Tako sam i pretpostavljao kada sam rekao da mi se ne sviđa raspored kod tih stanova u Belvilu, on je njima najkritičniji parametar, što si ti i pojasnio.

Voleo bih da još neko iznese svoja iskustva, a najbolje da okači raspored prostorija, nije mnogo bitno koja je kvadratura, jer se za bilo koju kvadraturu može posmatrati da li je raspored dobar ili ne.
[ dejanet @ 01.03.2010. 13:00 ] @
Po meni od gradnje iz 70'tih/80'tih u Beogradu, ako izuzmemo lokaciju, okruzenje i socijalnu strukturu, najkvalitniji masovni stanovi su u Visnjickoj Banji(ispod Lesca), zatim u Novom Beogradu blok 70/45 (4-spratnice pored keja).

Takodje blok 70a (zute 7-spratnice,90m2) po meni imaju idealan raspored, 2 ogromne terase, ali kvalitet, malo slabiji, zidano tehnikom lego kocki gde su elementi pravljeni u fabrici.


Ako bi uzeli kriterijume i standarde koji su vazili 80-tih, Belville bi bio malo iznad proseka, a mnogo iznad danasnjih standarda u klasi 1100-1500 evra/m2. Druga velika stvar novo je ipak novo.





[ DrJekyll @ 01.03.2010. 14:52 ] @
Citat:
Java Beograd

Cenu nekretnine određuje:
1. Lokacija
2. Lokacija
3. Lokacija



Dodao bih i:

4. Potraznja
5. Potraznja
6. Potraznja


Naravno da ce se u Beogradu, Nisu i Novom Sadu najmanje misliti o kvalitetu jer je velika potraznja sto zbog zivljenja, sto zbog izdavanja.

A u nepopularnim gradovima poput Panceva i slicnih stanove ce kupiti samo ljudi koji su dobili posao tamo ili imaju rodbinu.

[ Nebojsa Milanovic @ 01.03.2010. 15:04 ] @
DrJekyll, ajmo još malo trola, offtopica i besmislica, nije ovo dovoljno...Samo ti možeš gradove da deliš na popularne i nepopularne, a naročito da to uopštavaš...(?!)... veću besmislicu dugo nisam čuo...

Gradovi se niti tako dele, niti se uopšte dele na sličan način, niti bilo kakva podela gradova ima bilo kakve veze sa ovom temom, niti se u ovoj temi porede gradnje po gradovima, niti je to uopšte moguće uraditi, niti bi imalo nekog smisla, i kao što već gore i mnogo puta ranije rekoh, nit bilo šta što ikada rekao na ES-u ima bilo kakvog smisla, a naročito dodira sa bilo kojom temom. Jedini tvoj razlog bitisanja na ES-u je rušenje i skretanje svake diskusije koje krene ka nekakvom razrešenju...

Zato još jednom apelujem da se govori o kvalitetu stanova u Belvilu i da se porede sa nekim drugim stanovima, za koje neko zna (ako zna) kakvog su kvaliteta.
[ DrJekyll @ 01.03.2010. 15:50 ] @
Citat:
Zato još jednom apelujem da se govori o kvalitetu stanova u Belvilu i da se porede sa nekim drugim stanovima, za koje neko zna (ako zna) kakvog su kvaliteta.



Ne znam zasto se ljutis kad sam odgovorio konkretno u prethodnom postu zasto se negde vise razmislja o kvalitetu a zasto negde manje.

Cinjenica je da svako iz Srbije zeli imati stan u BG NI ili NS, u drugim gradovima kupuju kao sto rekoh ili zbog posla ili rodbine, i to je ona prica o potraznji koja takodje diktira i kvalitet.



[ Nebojsa Milanovic @ 01.03.2010. 16:07 ] @
Jasno da je generalno potražnja najveća u Beogradu, ali to je za ovu temu nevažno, a i cene u Beogradu od strane interesnih grupa su napumapavane godinama i postale potpuno besmislene (mada ja lično i da nisu takve o Beogradu kao mestu stanovanja ne razmišljam uopšte, ali i to je za ovu temu nebitno).

Sve to nije tema ovde, ovde pokušavamo da odgonetnemo kakav je zaista kvalitet stanova u tom Belvilu, to je prilično zanimljivo jer se za to naselje vezuju najrazličitije priče, a i upletenost interesnih grupa je tu najveća.
[ etjen @ 03.03.2010. 22:35 ] @
neko je pomenuo visinu plafona kao prednost. Interesantno, ali meni je to mana.
Ne volim visoke plafone nikako. Smatram da prostorije moraju biti veće od proseka da bi vizuelno podnele visok plafon.
Mali stanovi u Belvilu stoga mi izgledaju i manji nego što to zaista jesu (skupa sa visokim vratima što izgleda vrlo bezveze)

Skidam kapu za onaj suludi parking ispod zgrada i za uređenje (kao i rampe) na parkinzima ispred zgrada, ali bih dodao da je cena koja se plaćala za obično parking mesto unutar parkinga (iza rampe) van pameti (kao i za garaže uostalom).
[ Jagnjeca brigada @ 04.03.2010. 05:16 ] @
Useljenje novih vlasnika u naselje Belvil još jednom odloženo zbog dodatnih renoviranja u tri zgrade
Ključevi tek početkom leta

AUTOR: A. MALUŠEV
Nakon višemesečnog odugovlačenja useljenja u tri zgrade u naselju Belvil, kupci stanova i lokala moraće da se strpe bar još tri meseca pre nego im investitor najzad uruči ključeve. Naime, po završetku Univerzijade, pokazalo se da je obim potrebnih radova na renoviranju prostora u kom su učesnici boravili, veći nego što se očekivalo. To je prouzrokovalo promenu termina useljenja.

- Kašnjenje radova izazvao je i problem sa jednim od dobavljača parketa, koji je isporučio robu lošeg kvaliteta. Kompanija „Blok 67 Associates“ i njeni nadzorni organi ponašali su se na najprofesionalniji mogući način. Od svih dobavljača zahtevani su svi potrebni sertifikati o kvalitetu materijala. Uprkos svim preduzetim merama i odgovarajućim atestima, jedan dobavljač isporučio je nekvalitetan parket, koji je ugrađen u određenom broju stanova tri pomenute zgrade. Odlučili smo da kao investitori, sav parket u tri zgrade zamenimo o svom trošku, kako bi kupci dobili stanove u potpuno ispravnom stanju. Ipak, taj proces traje i zahteva pomeranje rokova - kaže za Danas Miloš Stanojević, direktor Belvila.

Primopredaja poslednjih stanova u naselju Belville biće obavljena najkasnije krajem maja ili početkom juna, u zavisnosti o kom objektu je reč. Radi se o 20 odsto prodatih stanova, u tri zgrade, Šeboj, Iris i Ciklama, dok je preostalih 80 procenata, u 11 zgrada (naselje ima ukupno 14) predato stanarima u planiranom roku do kraja 2009. Primopredaja lokala u pomenutim objektima biće obavljena krajem marta ili početkom aprila.

Međutim, kupci nezadovoljni stalnim odlaganjem useljenja, najavili su zahtev za naplatu štete na ime nepoštovanja rokova koji su ugovorom predviđeni. Direktor Belvila ističe da ugovorom nisu utvrđene nikakve kaznene odredbe za slučaj prolongiranja građevinskih radova. Ipak, prema njegovim rečima, u kompaniji „Blok 67 Associates“, svesni su odgovornosti prema krajnjim kupcima i dobrovoljno su im ponudili isplatu penala.

- Krajnjeg kupca ne interesuje naš odnos sa dobavljačima i način na koji smo regulisali međusobne obaveze, kontrolu kvaliteta i slično. Zbog toga smo svim kupcima stanova i lokala koji se nisu na vreme uselili u Belville ponudili pravične nadoknade za svaki dan kašnjenja od ugovorom predviđenog termina useljenja. Penali iznose 0,01 odsto dnevno, od neto vrednosti stana, odnosno 0,02 odsto dnevno od neto vrednosti lokala. Svakako da iznos varira u zavisnosti od veličine stana odnosno lokala - kaže Stanojević. On se ujedno izvinjava što je izvođač probio dogovorene rokove, i time izazvao brojne neprijatnosti kupcima.


http://www.danas.rs/danasrs/sr...m_leta_.39.html?news_id=184945
[ Yoba @ 04.03.2010. 16:55 ] @
>>neko je pomenuo visinu plafona kao prednost. Interesantno, ali meni je to mana.
Ne volim visoke plafone nikako. Smatram da prostorije moraju biti veće od proseka da bi vizuelno podnele visok plafon.
Mali stanovi u Belvilu stoga mi izgledaju i manji nego što to zaista jesu (skupa sa visokim vratima što izgleda vrlo bezveze)


to _nikako_ nije tachno, visok plafon+visoki prozori ->puno svetal sto odaje utisak veceg prostora


pogledaj malo arhitekturu Tokija, oni se furaju na taj zon posto su im gajbe male.
[ micoboj @ 04.03.2010. 19:07 ] @
Mnogima smeta visoka cijena stanova u Belvilu. Ali, pogledajte oglase o prodaji stanova u N. Beogradu, naročito starih. Ako išta valjaju cijena im je skoro 2.000 €. Za 1.500 € se nude stanovi stari 30-40 godina. Meni je nuđen stan od 50 kvm u Gandijevoj, kod OŠ Mladost, izgrađen 2002. godine, za 105.000 €. Vlasnica nije htjela ni da čuje da spusti cijenu. Stanovi na uglu Gandijeve i Jurija Gagarina su 2.000 € po kvm. Pa zar nije bolje platiti 1950 € u Belvilu (ako ima toliko). Dakle, ako neko traži stan u N. Beogradu, ipak je Belvil, što se cijene tiče, povoljan.
"Naselje duhova" (diskusije 19. januara). Imajte u vidu da su prvi ključevi podijeljeni krajem decembra. Ljudi sređuju stanove. Da bi se napravila kuhinja treba čekati 1-2 mjeseca. Uselili su oni kojima se zaista žuri. Onaj ko ima para da plati toliko može da sačeka mjesec-dva kako bi stan kompletno pripremio za useljenje. Zato djeluje pusto.
Pregrađivanje. Neko reče da se u Šeboju četvorosobni stanovi pregrađuju u manje, a Šeboj uopšte nema četvorosobnih, čak ni troiposobnih. I, neka uzme tlocrt bilo kojeg četvorosobnog stana i neka ga prepravi na dvije garsonjere i jedan jedniposoban stan. Skidam kapu.
Ima i kontradiktornih diskusija: kao poznajem pravnika koji je radio ugovore, a ne zna da li ima obeštećenja za kašnjenje. Ima obeštećenja - oko 300 € mjesečno za stan od 50 kvm. Ili, prodato je brat bratu 30% jednosobnih stanova, (čitaj manje od) a onda kaže da su prodati svi manji stanovi. A manjih stanova je bar 50%. Valjda je prodat i neki veći.
I još nešto, sačekajmo da vidimo kako će te zgrade izgledati za 10 godina. Nemojmo (zlobno) negativno prognozirati.
[ cozmo_im @ 08.03.2010. 09:23 ] @
Stanovi se pregradjuju, i to su potvrdili vlasnici stanova koji su to uzivo videli.

I nije tacno da je cena kvadrata toliko visoka. Bez problema se sad moze naci i nov stan za 1500-1600e kvadrat.

U Zemunu cak i za 1350e.

O cemu se radi? To su cene za stanove od recimo 70m2 i navise. Mali stanovi drze cenu (do 50-55m2) izmedju 1700 i 2000e zato sto se najvise traze a najmanje ih ima u ponudi. Zato je bolje traziti veci stan, maltene cena dodje na isto.
[ deerbeer @ 08.03.2010. 09:43 ] @
Citat:

I još nešto, sačekajmo da vidimo kako će te zgrade izgledati za 10 godina.Nemojmo (zlobno) negativno prognozirati

Naravno . Nije sve u rasporedu , kvadraturi , parketu , plocicama, keramici, blindiranim vratima itd .
Ima nesto u i cevima , zidovima , ventilima, izolaciji , instalaciji , liftovima itd .
Ne kaze se dzabe : Spolja gladac iznutra jadac .