[ X Files @ 18.01.2010. 08:23 ] @
Koliko GB protoka je bilo na kartici tokom 2008/2009 za paket "Prepaid mobilni net"?


Sredinom decembra 2009, u Požarevcu, kupio sam paket "Prepaid mobilni Net" (modem, SIM kartica). Aktivirao sam ga početkom januara 2010.

Rečeno mi je da na kartici imam 4GB za Internet saobraćaj i 60 dana da to iskoristim.

Sve to radi. Ali, kada pošaljem poruku "STANJE" na "777", iz povratne poruke stičem utisak da je odbrojavanje raspoloživog saobraćaja krenulo od 2GB a ne od 4GB. Na stranu to što se u povratnom tekstu poruke pominje neki davno prošli 1 septembar 2009, do kada treba paket iskoristiti.


Zanima me da li je moguće da sam nekim slučajem dobio neki "stariji" paket, ili je to sve plod moje imaginacije (zbog toga ovo pitanje i nisam dodao u temu o "Greškama u obračunu...", nego ovde).

Inače, godinama koristim SBB prepaid pakete i vrlo dobro znam koliko je to 2 ili 4 GB podataka sa mojim stilom surfovanja, ovo mi ne se uklapa ni približno.
[ X Files @ 22.01.2010. 11:52 ] @
Prošlo je evo četiri dana otkako sam se obratio korisničkom servisu (i to na dva načina: emailom i popunjavanjem on-line formulara) i još mi niko ništa u vezi ovog problema nije odgovorio.

Svakog dana Internet koristim praktično na isti način (forum, vesti, google pretraga) i dnevna potrošnja je ravnomerno izražena. Jednog dana je recimo preostalo: 1.94GB, drugog dana 1.88GB, treceg 1.86GB, zatim 1.84GB.

Samo je pitanje gde u startu nestadoše cela 2GB, kada je rečeno da imam na raspolaganju 4GB :) ... i kome se obratiti kad ovi iz korisničkog centra neće da odgovore?
[ Dragan Krstevski @ 22.01.2010. 11:57 ] @
Idi u poslovnici,na Tabackoj Carsiji 14,08-19,ili Stari Korzo 36 08-19.pozdrav!
[ X Files @ 22.01.2010. 19:37 ] @
Mislim da sam razrešio misteriju.

Bio sam malopre u jednoj od poslovnica u Požarevcu, gde sam kupio pomenuti paket. Objasnio sam o čemu se radi, razumeli su me. Ipak, nisu mogli ni na koji način da mi pomognu (ne postoji nikakav njima dostupan LOG u kome bi se video istorijat pristupa/potrošnje) sem da pišu dopis u centralu u Beogradu, uz sumnju da će se bilo šta rešiti u moju korist.

Sa drugog šaltera je bilo dobacivanja kako sam ja ta 2GB potrošio. Bilo je čak i ubeđivanja da se svako konektovanje/diskonektovanje skupo 'naplaćuje' (verovatno su mislili na onu minimalnu obračunsku jedinicu od 10 ili 100 KB, ne sećam se tačno kolika je) i da je svako otvaranje Internet stranica vrlo zahtevno, pa je verovatno to razlog. Klasičan srpski korisnički centar ;)


U jednom trenutku, neko je pomenuo da se pogleda nekim programom, nešto kao Chrono.

Tu je u jednom sumarnom polju bilo zabeleženo 4024234 KB. E to je za mene bio vrlo konkretan podatak, iako na licu mesta nisu umeli da mi objasne šta on predstavlja. Čak su se začudili kako imam i više od 4GB, al' to je već bilo neukusno da objašnjavam na licu mesta :) U međuvremenu sam im dao i SIM karticu odakle su SMS porukom "STANJE" na 777 proverili ono što sam konstatovao o potrošnji (u mom prethodnom postu).

Ostalo je kao da se javim u ponedeljak tokom radnog vremena i porazgovaram o tome s nekim ko je bolje upućen.



Ipak, nisam bio miran i iščačkao sam srervis:
#105* (poziv)
"Imate 4024234 KBajta na vasem racunu za prenos podataka."
... koji vraća upravo taj podataka koji daje i Chrono.

Onda sam malo surfovao tim paketom, tek da vidim da li se brojač umanjuje. Sledeći poziv je vraćao 4022204 KB. Izračunao sam 4*10243, umanjio za preostali saobraćaj i račun se slaže s onime što sam i očekivao.



Drugim rečima, izgleda da zaista imam 4GB podataka na kartici, ali je evidentno da SMS servis 777 "STANJE" ne radi kako treba. Niti beleži pravu vrednost preostalog kredita, niti ume da kaže do kada je paket validan.

Ostaje da se vidi šta je starije u smislu "zaključavanja" paketa, baza podataka koju čita Chrono ili baza koju koristi SMS servis. Nadam se ovo prvo.

[ X Files @ 09.02.2010. 10:05 ] @
Citat:

Drugim rečima, izgleda da zaista imam 4GB podataka na kartici, ali je evidentno da SMS servis 777 "STANJE" ne radi kako treba. Niti beleži pravu vrednost preostalog kredita, niti ume da kaže do kada je paket validan.

SMS servis 777:STANJE odjednom radi! Sada pokazuje tacnu potrosnju. Doduse, i dalje ne pokazuje tacan preostali vremenski rok validnosti kredita, ali i ovo je nesto.