[ pl4stik @ 18.01.2010. 09:55 ] @
Pozdrav,

Imam grid kontrolu samo malo "oplemenjenu" tj. u njoj su jos neke kontrole i neke od njih kao i ta prva se pune on page load. Tu nastaje problem jer u njoj su CollapsiblePanelExtenderi i pri on page load svi su poispadali, vidi se sve i svasta ali samo za delic sekunde i onda se sve postavi kako treba. Kako da resim taj delic sekunde, ja bi nesto da ga sakrijem pa pokazem (visible) mada moze i drugacije nebitno ...
[ w3bl0rd @ 18.01.2010. 10:29 ] @
stavi property
grid.visible=false;
Application.DoEvents();
//kod za punjenje grida
grid.visible=true;

naravno to ide u proceduru u kojoj radiš punjenje grida
[ pl4stik @ 19.01.2010. 11:56 ] @
Izgleda da ovde nije problem u bindanju vec u renderovanju kontrole/a. Probao sam sa

Code:

        GridViewMaster.Visible = False
        GridViewMaster.DataSource = sdsMaster
        GridViewMaster.DataBind()
        System.Threading.Thread.Sleep(3000)' 1000 je sekunda 
        GridViewMaster.Visible = True


Sve se ucita pa se onda AJAX "namesti" kako je pravljen da se namesti... pitanje bi znaci bilo kako sakriti ceo grid na sekundu (mada mi to lici na divljacko resenje) ili da ubacujem Timer mada ne umem da ga zaustavim...
[ w3bl0rd @ 19.01.2010. 12:27 ] @
ma ne sorry :D nisam gledao opće kategoriju i pretpostavio sam da je riječ o windows aplikaciji :))
ovdje to ide malo drukčije...
grid kontrola je u početku skrivena
znači na Page_Load()

GridViewMaster.Visible = False

ovo što si ti probao nije dobro jer u istoj proceduri i skrivaš, i prikazuješ natrag, drugim riječima ništa, jer procedura se cijela izvrši pa se stanje kakvo je šalje...

znači na Page_Load bi trebalo sakriti grid, i onda vjerojatno postoji na gridu neki javascript event di bi opet prikazao taj grid, ne znam o kakvom gridu se radi, nisam radio s kontrolama nešt,tak da to bi trebao sam odgonetnut...
[ deerbeer @ 19.01.2010. 12:54 ] @
Probaj sa RowDataBound eventom .
Kad se pozove DataBind() grid view kontrole , ovaj event se okida na svako renderovanje jednog reda (row)
Kraj renderovanja grida mozes ustanoviti sa DataControlRowType.Footer enumeracijom jer se on uglavnom rendereuje na kraju :
Code:

 protected void GridViewMaster_RowDataBound(object sender, GridViewRowEventArgs e)
  { 
      if (e.Row.RowType == DataControlRowType.Footer) 
      { 
          // ovde postavi grid na visible .... 
      }


[ pl4stik @ 19.01.2010. 17:00 ] @
@deerbeer

Bas je obecavalo al nece, jel si probao to negde i radi a ja ne umem ili ti se javilo pa si napisao?
u svakom slucaju hvala za odgovor..

Resio sam problem AJAX Timer-om i to posle 1000tog dela sekunde!! pa nek ide zivot, a sad kako cu da zaustavim timer neam pojma, videcemo
[ w3bl0rd @ 20.01.2010. 06:17 ] @
Daj proučite malo request i response... Odnosno trajanje istog, više funkcija se izvršava za jedan response, a u tom jednom responsu nemožeš i sakrit i prikazat grid odjednom...
ovo je za clientside, nemožeš to na serveru uradit, možeš jedino već na serveru taj grid sakrit i da se ne prikazuje znači div, tabela neki html element će imati display:none ili visibility:hidden (oviswi o kontroli) kad znaš da je sve učitano, ako se grid puni ajaxom znači da postoji clientside kod koji dohvaća podatke, i kod koji puni, znaći nakon koda koji puni grid treba postaviti opet taj div table il što već da se prikazuje...

Glavna greška asp.NET-a je ta što ljudima prividno daju stanje da ne moraju znati kako radi web uopće (http), da je to stateless, i da netrebaju znati html...
a bez većeg znanja, opće neću pomisliti na što te asp.net stranice izgledaju
[ pl4stik @ 20.01.2010. 09:38 ] @
Khm, ovaj jesi cuo ti za partial page update...

Delovi web strane salju web request/response nezavisno i/ili zavisno (kontrolisano samo mora da bude) od ostalih objekata na strani pa i same strane.
Drugo trenutno radim to u grid kontroli u kojoj su mi u templated filds user controle i na njima trenutno dve (prakticno) strane i brdo kontrola sto AJAX sto obicnih i rade crud

Citat:
w3bl0rd: Daj proučite malo request i response... Odnosno trajanje istog, više funkcija se izvršava za jedan response, a u tom jednom responsu nemožeš i sakrit i prikazat grid odjednom...
ovo je za clientside, nemožeš to na serveru uradit, možeš jedino već na serveru taj grid sakrit i da se ne prikazuje znači div, tabela neki html element će imati display:none ili visibility:hidden (oviswi o kontroli) kad znaš da je sve učitano, ako se grid puni ajaxom znači da postoji clientside kod koji dohvaća podatke, i kod koji puni, znaći nakon koda koji puni grid treba postaviti opet taj div table il što već da se prikazuje...

Glavna greška asp.NET-a je ta što ljudima prividno daju stanje da ne moraju znati kako radi web uopće (http), da je to stateless, i da netrebaju znati html...
a bez većeg znanja, opće neću pomisliti na što te asp.net stranice izgledaju


))))))): i ne mozes, higher state of consciousness, brate
[ deerbeer @ 20.01.2010. 09:52 ] @
Citat:
pl4stik: @deerbeer
Bas je obecavalo al nece, jel si probao to negde i radi a ja ne umem ili ti se javilo pa si napisao?

Javilo mi se :)
Hmm .. mozda da probas RowCreated event jer se poziva pre RowdataBound-a .
Kako dodajes te template user kontrole - deklarativno ili kroz code-behind tj. dinamicki?

[ pl4stik @ 20.01.2010. 10:08 ] @
U GridView template field dodajem WebUserControl.ascx (kao modalpopup) na kojima je radnja... sve deklarativno za sad.
[ deerbeer @ 20.01.2010. 11:05 ] @
Probaj dinamicki da dodajes template kontrole pa ih sakri u inicijalnom delu ,
a kad se grid napuni onda im setuj visibility na true .

Cini mi se da pravis neku egzotiku od gridview kontrole ,
tako da ces mozda morati da nasledis GridView i customizujes njegovo bindovanje i renderovanje .



[ pl4stik @ 20.01.2010. 11:30 ] @
Citat:
deerbeer:
...Cini mi se da pravis neku egzotiku od gridview kontrole ,...


Da da ooo da , jos su sa druge strane takvi ko ... i sad posle prve verzije nista vise ne pitaju i sve moze samo ako mogu malo brze sto naravno jedino nije moguce

Citat:
deerbeer:....tako da ces mozda morati da nasledis GridView i customizujes njegovo bindovanje i renderovanje .


Ne znam kako bi ovo mogo da iskoristim (neki predlog, link,...), a i timer je tu (zaljubih se na upoznavanju vec) da ga okine s client straneeee, cool. Naso sam i kako da zaustavim damn thing

http://mattberseth.com/blog/20...ash_enablingdisabling_the.html
[ deerbeer @ 20.01.2010. 11:42 ] @
Citat:

Ne znam kako bi ovo mogo da iskoristim (neki predlog, link,...)

http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc163612.aspx