[ saleaaa @ 18.01.2010. 19:38 ] @
Imam iPod touch 20Gb. Nisam ga koristio neko vreme tako da se baterija skroz ispraznila. Prakticno kada sam hteo da ga ukljucim nije pokazivao nikakve znake. Stavio sam ga na USB preko USb/dock kabla i istog momenta se prikaze na ekranu baterija ali animacija koja treba da radi dok se baterija puni ne pokrece se samo stoji i ponekad trepne, zatim se ipod ukljuci i tada se animacija za punjenje pokrece i prikazuje status punjenja ali baterija nikako da se napuni. Kad ga skinem sa USB porta indikator za bateriju stoji na minimumu kao da je prazna iako se punio 4 sata. Molim za pomoc?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2010. 19:47 ] @
Ne postoji Touch od 20GB. Proveri još jednom o kom se iPodu radi.

Nekad se desi da posle dužeg nekorišćenja, iPod treba probuditi puneći ga preko strujnog adaptera. Može bilo koji iPod/iPhone strujni adapter. Možda mu to pomogne, a možda je i samo baterija otišla, ako je neki stariji iPod.
[ saleaaa @ 18.01.2010. 19:55 ] @
Izvinjavam se u pitanju je iPod classic. Mislim da nije baterija crkla.... Da li moze bilo koji usb adapter sa 5v/300mA ili mora bas originalni od iPod-a zato sto njega nemam...?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2010. 20:09 ] @
Originalni ima 150 mA, tako da pretpostavljam da može i jači. To je baš poenta, razbuditi bateriju. Mada, ovi kojima je takvo oživljavanje polazilo za rukom, su baš imali mrtvu bateriju. Tvoja daje kakve takve znake života.
[ saleaaa @ 18.01.2010. 20:15 ] @
Ali usb port na kompjuteru daje oko 300 mA struju tako da mi je cudno sto ne moze preko njega da se napuni. probao sam na vise kompjutera i stvar je ista. Cak sam i resetovao iPod i opet nista. Cak i u toku punjenja izbaci "no battery power remains please connect to power.....". Ne znam sta da radim.
[ madamov @ 19.01.2010. 07:58 ] @
Samo mala ideja, možda pomogne, probaj da nakačiš iPod na nekog Maca. Doduše, to je pomagalo kod druge vrste problema, ali nije zgoreg da probaš ako imaš mogućnosti.
[ saleaaa @ 19.01.2010. 09:37 ] @
Pa probao bi ali nemam mogucnosti. Da nije problem do samog iPod-a ili do kabla ( kabl nije njegov originalni vec sam ga kupio u radnji elektronske opreme )?
[ madamov @ 19.01.2010. 10:37 ] @
To sa kablom je vrlo moguće, ali da bi bio siguran trebalo bi da imaš drugi iPod da probaš.
[ SladgeHammer @ 20.01.2010. 12:47 ] @
ne znam da li ce biti od koristi ali ne moze da skodi ...
slican problem sam ja imao. bio je kao mrtav, nije hteo iPod touch da se puni. ja sam to otvorio i odlemio bateriju, malo je improvizovano pripunio do 3.7 V ili nesto jace i vratio nazad. onda se normalno punio i radio. naravno kod punjenja treba ograniciti struju punjenja da ne ide recimo preko 500 mA.
moja pretpostavka je bila posto je napon na bateriji bio ispod 3.15 V, da elektronika mu nije dala da se ikako puni. e sad da li je to ispravna logika i da li je to primenljivo kod tebe, ne znam. naravno, ako ovo radis, radis na svoju odgovornost.
[ saleaaa @ 20.01.2010. 13:44 ] @
Pa cisto sumnjam da mu elektronika ne bi dala da se puni ako je napon na bateriji ispod 3.15V... Baterija je kod mene bila skroz mrtva i kad stoji uboden na usb on se napuni malo ali nece da ga drzi ukljucenim ni 2min. Kad se puni ukljucen animacija za status punjenja radi ali kad se puni ugasen prikazan je status punjenja ali animacija se ne pokrece... stavljao sam ga preko usb kabla (samo + i -) direktno na granu 5v od napajanja kompjutera zato sto ta grana daje dosta vecu struju a elektronika u ipod-u ogranicava struju punjenja tako da on povuce struju koliko mu treba. Situacija je potpuno ista. Da li je moguce da je do kabla zato sto nije njegov originalni kabl, vec sam posebno kupio usb/dock kabl???
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.01.2010. 14:50 ] @
Izvadi kabl iz docka, pa probaj onda. Ne bi trebalo da ga zeza to što nije originalna oprema, ali može. Kod mene se problem sa kineskim kablom ispoljavao samo tako što uopšte nije bilo komunikacije između punjača/kompjutera i iPhonea.
[ MacOS @ 20.01.2010. 21:59 ] @
Nemam to cudo al me bas interesuje kako se proverava koliko je ciklusa 'utroseno' i kako se to ispoljava na rad uredjaja kad se dodje do konacnog broja. Apple kaze da je to 400 punjenja sto bas i nije neka cifra ako uzmemo da se puni jednom dnevno.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.01.2010. 22:03 ] @
Ti ga dopunjavaš jednom dnevno, a ne radiš 100% punjenje svaki dan :)
Ako računaš da ti svakog dana istane barem 50% baterije, imaš onda 800 dana fore dok je po deklaraciji ne potrošiš.
[ MacOS @ 21.01.2010. 03:58 ] @
Apple za Classic kaze Video playback time: Up to 6 hours when fully charged. Isto tako za iTouch. Dakle, da ne ulazimo da te nije briga koliko filmova bih gledao na njemu, matematika i logika kazu da 6 ide 4 puta u 24, jel da? :)

Svejedno, implicirao sam da je baterija osluzila svoje al posto nemam to cudo i nisam nasao odgovor na netu postavio sam pitanje kako se to ispoljava. Dakle, mozda je vec bila na limitu pa je ju je duze stajanje samo dokusurilo.
[ najdzel @ 25.01.2010. 15:43 ] @
Mario Hvala na savetu... i ja sam sada oživeo ipod nano za koji sam mislio da je crkla baterija. Stavio sam ga na strujni adapter i oživela je baterija. Ranije dok sam se bavio tim ipodom nisam imao strujni adapter, a posle kada sam kupio iphone, nije mi palo na pamet da probam sa njegovim punjacem da ozivim ipod.

Pozz
[ saleaaa @ 25.01.2010. 18:06 ] @
Da li bi smeo da pokusam da napunim ipod tako sto cu da ga prikljucim na 5V preko usb/dock kabla koristeci samo Vcc i GND a data+ i data- pinove kratko spojim????? trazio sam po google-u i pise da tako moze. Zasto se uopste vrsi kratko-spajanje pinova data+ i data-?????????