[ miroslavgojic @ 19.01.2010. 19:16 ] @
Procitah dosta stvari na forumu ali ostadose pitanje.

Danas sam dobio IPTV nakon 1.5 godina cekanja / zahtjev podnesoh davne 2008 u oktobru /
Dobio sam STB Amino A125 / 5 V napajanje, ulaz za mrezu, USB 2.0 SPDIF Digital out, Audio Visual out, RF in i RF out
Spajanje je jednostavno napajanje sa daptere, mreza sa rutera na STB i sa Audio Visual outa na Scart / Telekom daje AVO Scart kabl /
Ima i daljinski i dosta dobro radi, ima malo suma ali zanemarljivo, kvalitet slike je OK

Ono sto me interesuje je
Ja trenutno imam Laptop
i razmisljao sam da gledatm TV preko laptopa ali mi na kraju malo glupo da mi laptop reprodukuje TV na svom ekranu
i radi samiih konverzija a i radi komplikacija / da bi se to puslilo na laptop ili desktop treba TV kartica ili nesto za strimovanje analognog videa u digitalni /
i tako racunar radi video - kome to treba Ok - meni za gledanje TVa previse zauzeca resursa

I na kraju sam odlucio da uzmem monitor 24'' da li pustio signal sa STB na monitor, kako je ovo najbolje uraditi, i koji monitora da uzmnem, mislim na koje ulaze da ima
da li da ima dva VGA pa da sa SCART idem na VGA, ili da iskoristim SPDIF

pomoc bi mi dobro dosla da odlucim

Hvala unapred
[ miroslavgojic @ 20.01.2010. 18:45 ] @
Da li neko mozda zna gdje se moze nabaviti konvertor SCAR na HDMI to je za sadopcija koja je najizvjesnija
[ satelitpozarevacki @ 15.02.2010. 14:17 ] @
Ne mogu da verujem sta mi se desilo danas,zvao sam telefonom telekomovog operatera da ga pitam cemu sluzi usb prikljucak na Amino A125 tv boxu,on mi je odgovorio da sluzi za povezivanje usb putem na racunar ili laptop? Mislim se da nije to rizicno jer sam onako provere radi ,ukljucio USB wireless dongle pa je njegova kontrolna lampica bila aktivna mada doduse nista nije emitovao bezicnim putem pa se pitam da li je to rizicno da ga prikacim na laptop pomocu usb jer ocigledno da daje napon?
Da ,i da napomenem,telekomov operater mi rekao da USB prikljuckom je moguce da gledam iptv na laptopu,da li je to izvodljivo?
[ miroslavgojic @ 15.02.2010. 14:54 ] @
Nazalost preko USBa trenutno nije moguce gledati TV na kompu, kad bi to bilo to ja bi bio mnogo srecan

inace je USB za bezicni internet USB kartica s antenom

Podesavanje STBa se vrsi kad se rasklopi i ima konektor koji se moze lako napraviti ili kupiti i preko RS232 se vrsi programiranje

Inace na njemu ima Linux neki - ali nije bas pametno ga cackati

Zato je bolje cekati ili nove STB ili ce se mozda moci kupiti STB uredjaji i sa drugacijim izlazima
recimo da stave VGA ili HDMI na STB bilo bi vise nego dovoljno
[ satelitpozarevacki @ 15.02.2010. 15:18 ] @
Hvala na odgovoru,mozda i postoji kasnije mogucnost da to proradi kasnije sa najnovijim update-om od strane telekoma,moguce su verovatno vise varijante,gledanje tv uz usb,bezicno emitovanje wireless-om a mozda i prikljucak za eksterni hard disk da se tako snima ili pak bezicnim da se vrsi sharing sa kompjuterom ili laptopom.
[ eloiza @ 13.05.2010. 17:34 ] @
Sad sam od TELEKOMA SRBIJA dobio IPTV AMINO A 125.

Pošto imam TV star 25 godina, a ima samo antenski 75 oma priključak i AUDIO/VIDEO priključak.

Zanima me kako da povežem AMINO A 125 sa TV odn. kako da sa RF konektorom STABILNO I ČVRSTO da drži koaksialni 75 omski kabl?


[Ovu poruku je menjao eloiza dana 13.05.2010. u 18:48 GMT+1]
[ satelitpozarevacki @ 13.05.2010. 17:51 ] @
Mozes bez problema koristiti AUDIO/VIDEO priključak.
[ eloiza @ 13.05.2010. 17:55 ] @
Kako??!!
[ satelitpozarevacki @ 13.05.2010. 18:03 ] @
Imate li na TV audio i video prikljucak sa chinchevima?
[ calexx @ 13.05.2010. 18:04 ] @
Nisam baš razumeo pitanje, šta je problem da se koristi koaksijalni 75 omski kabl i RF konektor? Pa ta kombinacije se i inače koristi. A ni korišćenje AUDIO/VIDEO kombinacije nije komplikovano, STB ima audio/video izlaz a TV ima A/V ulaz ... gde je problem?
[ eloiza @ 13.05.2010. 18:07 ] @
Citat:
satelitpozarevacki: .....chinchevima?


?!?! Nisam razumeo šta znači ta reč. Ako sam razumeo, na TV imam dva ženska female AUDIO/VIDEO priključak.

Uz IPTV AMINO A 125 sam dobio samo AV izlaz sa SCART priključkom.

Objasnite mi kako i čime da pričvrstim RF konektor za 75 omski koaksijalni kabl da ne ispada lako čim ga malo pomeriš?



[Ovu poruku je menjao eloiza dana 13.05.2010. u 19:22 GMT+1]
[ satelitpozarevacki @ 13.05.2010. 18:18 ] @
Taj kabal koji si dobio u paketu sa tim tv box-om ima skart prikljucak i to se moze lako prepraviti u nekom tv servisu da bi imala audio i video cinceve sa muskim takozvanim prikljuchcima.To bi ti bila najbolja solucija da tako uradis jer dobijas kvalitetnu sliku na TV-u.Sto se tice RF konektora kako da pritegnes,pretpostavljam da je labav,mogao bi sa shpic kljestima da malo skupis da ima uzan ulaz i tako ne bi doslo do ispadanja konektora.
[ eloiza @ 13.05.2010. 18:24 ] @
A da li smem tako nešto da sečem SCART s obzirom da imam probni period od mesec dana i šta ako nisam zadovoljan pa moram da sve to neoštećeno vratim TELEKOM SRBIJA?

shpic kljestima?! Kako to izgleda?

Ovakav F konektor imam na dole priloženoj slici.
[ satelitpozarevacki @ 13.05.2010. 18:34 ] @
Nisi poslao sliku,prilozi u jpg formatu i uvidecemo sta je problem.Shpic kljesta izgledaju ovako na prilozenoj slici.
[ eloiza @ 13.05.2010. 18:45 ] @
Evo kako izgleda

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 13.05.2010. u 19:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 14.05.2010. u 05:54 GMT+1]
[ satelitpozarevacki @ 13.05.2010. 19:09 ] @
Evo kako izgleda kod mene,fotografisao sam.


[ eloiza @ 13.05.2010. 19:20 ] @
I kakav sam izveo zaključak na osnovu slika?

Nikakav!

Vidim da imaš AV priključak za ne znam šta, a još i pored toga imaš i F priključke za opet ne znam šta niti mogu da vidim kako si pričvrstio kabl za F konektor niti umem kako klještima da pritisnem na kom delu konektora jer to nikad u životu nisam radio mada se u elektroniku i elektriku veoma dobro razumem

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 13.05.2010. u 20:35 GMT+1]
[ satelitpozarevacki @ 13.05.2010. 19:21 ] @
Evo gde je antenski prikljucak od 75 oma.Prikljucuje se na OUT
[ eloiza @ 13.05.2010. 19:33 ] @
Samo tu?! A mislio sam da treba i IN od antene radi paralelnog praćenja običnih zemaljskih programa

E sad za mene ostaje problem FIKSIRANJE kabla za F konektor. To još nisam skapirao.



[Ovu poruku je menjao eloiza dana 13.05.2010. u 20:43 GMT+1]
[ satelitpozarevacki @ 13.05.2010. 19:41 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=caLcqZ8cJsQ evo ti linka za uputstvo na youtube koji je nesto slicno i prikljucujes samo na OUT.
[ eloiza @ 13.05.2010. 19:51 ] @
E pa sad.....

Sad još treba imati i specijana klešta za pritiskanje konektora. Znači da sad ne mogu ništa uraditi.
[ calexx @ 13.05.2010. 19:54 ] @
Nisam gledao ovo uputstvo ali samo okreni konektor kontra od onoga kako ti stoji na slici i lepo ga našrafi na kabl. Srednju žicu provuci pa iseci da ne viri i to je to. Dobro ušrafiš i ne mrda. :)

Bolja varijanta je da ti neko napravi adapter koji će sa jedne strane da ima ženski scart a sa druge dva cinch konektora (ako su ti oni A/V na televizoru) jer ćeš u slučaju da odustaneš morati da vratiš u ispravnom stanju sve što si dobio od njih.
[ eloiza @ 13.05.2010. 21:14 ] @
Citat:
calexx: Nisam gledao ovo uputstvo ali samo okreni konektor kontra od onoga kako ti stoji na slici i lepo ga našrafi na kabl. Srednju žicu provuci pa iseci da ne viri i to je to. Dobro ušrafiš i ne mrda. :)


Ma znam. Uradio sam kako treba, ali neće lepo da našrafi na kabl zbog još jedne dodatne debljine opletenih žica. Na brzaka sam slikao i nisam vodio računa o položaju konektora.

Citat:
calexx: Bolja varijanta je da ti neko napravi adapter koji će sa jedne strane da ima ženski scart a sa druge dva cinch konektora (ako su ti oni A/V na televizoru) jer ćeš u slučaju da odustaneš morati da vratiš u ispravnom stanju sve što si dobio od njih.


Slažem se s time ali koji bre ženski scart kad ga čak ni ITC elektronik nije imao za prodaju u lokalnom mestu. Pa čak i tvrdim da nema ko to da napravi adapter u malom mestu....... Jedno je ovo malo mesto, a drugo je Niš, Beograd,.... Treba da trčim samo zbog toga čak do Beograda.....

I plus ne znam koliko žica ima unutra niti gde sve i šta koja žica, a da ga ne oštetim radi eventualnog vraćanja TELEKOM-u, ide na izvode onog kako se zove muškog dela što se uglavljuje u onaj ženski deo A/V izlaza AMINO A 125 da bi se znalo gde spojiti pojedine žice na izvode ženskog scarta sa dva činč muška dela koji se spoje sa AUDIO/VIDEO ženskim delom na starom televizoru.

Malo sutra da to mogu proveriti preko UNIMERA uz pomoć provodnosti kada je veoma teško fiksirati sondu na malene izvode, a isti izvodi su veoma blizu jedni drugima na onom kako se zove muškom delu što se uglavljuje u onaj ženski deo A/V izlaza AMINO A 125

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 13.05.2010. u 23:54 GMT+1]
[ calexx @ 13.05.2010. 23:28 ] @
Za izvode na ženskom scart konektoru ne moraš da znaš kako je tu povezano nego standardan raspored a to je bar lako. Ako ne možeš da nađeš konektor, onda nema veze. Možda neko šalje pouzećem.
Onako usput, budi vrlo pažljiv sa onim malim okruglim konektorom koji ide u STB jer je strašno osetljiv. Svaki put kada ga uključuješ to uradi pažljivo.

Da ne tražiš, na SCART konektoru je tebi bitno da je desni audio out na pinu 1, levi na 3 a njihova masa na pinu 4. Kompozitni video out je na pinu 19 sa masom na 17.
[ eloiza @ 14.05.2010. 04:49 ] @
Aha, znači, potrebno je uzeti kabl sa 6 žica, proizvoljne dužine i plus 3 komada činč muškog priključka (2 kom za AUDIO i 1 kom za VIDEO)

Samo nije mi jasno za desni i levi AUDIO OUT budući da na televizoru nemam stereo zvučnik, a na zadnjoj strani ima samo jedan ženski priključak AUDIO i samo jedan ženski priključak VIDEO.

Ali nema veze.

Od viška činč muškog priključka glava ne boli, dovoljno je priključiti bilo koji desni ili levi činč AUDIO priključak na stari TV.

STB?! Mislite na onaj konektor za napajanje uređaja?

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 14.05.2010. u 06:13 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 14.05.2010. 07:27 ] @
S obzirom da se uopste ne razumes u problematiku i ne mozes da resis problem koji sigurno resava jednaposeta buvljaku, sto lepo ne odes u najblizi TV servis i lepoplatis da ti to sve srede?
[ satelitpozarevacki @ 14.05.2010. 16:06 ] @
Predrag Supurovic gospodine,ja sam njemu rekao da je to najbolja solucija da ode u obliznji tv servis da resi problem,dobio bi kvalitetan video signal ali mu je prepreka ako se nakon mesec dana preuzimanja predomisli i vrati u PTT,odnosno u Telekom.
[ eloiza @ 14.05.2010. 16:36 ] @
@satelitpozarevacki i @Predrag Supurovic,

OK. Ubedili ste me. Pre nego što odem do TV majstora, da li bi mogao da posluži ovakav SCART adaper?
[ satelitpozarevacki @ 14.05.2010. 16:45 ] @
Postavi sliku....i da te pitam nesto jer mi je nekako nelogicno u vezi tvog problema? Kad sam dobio IPTV ,ljudi iz Poste su dosli kod mene i namontirali mi osnovno sta imam tj. u skladu sa mogucnostima.Zshtevao sam da na televizoru imam skart prikljucak i to su mi odradili a drugi prikljucak su izveli na drugi tv pomocu koaksijalnog kabla u drugoj sobi tako da sta gledam na prvom televizoru to i gledam na drugom televizoru.Postavlja se pitanjue kako su to tebi dali u ruke sto se tice tv box-a da ti sam montiras????
[ eloiza @ 14.05.2010. 16:52 ] @
E, pa tako je TELEKOM u Kragujevcu svima delio pakete da se sami brinu kako znaju i umeju oko priključivanja IPTV na TV.

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 14.05.2010. u 18:08 GMT+1]
[ satelitpozarevacki @ 14.05.2010. 17:18 ] @
Majku mu....cim ja zovnem njih...odmah se nacrtaju kod mene da rese problem u vezi adsl interneta i televizije...bilo je toga.... druze,ukoliko zelis zaista da imas pretplatnicki odnos prema njima....moj ti je savet da lepo onaj kabal svedes na to preko nekog TV servisa i da imas te usluge i lepo uzivas u tome.Da si u mojoj blizini,ja sam iz Pozarevca,rado bih ti pomogao i prelemio to da ti osposobim za dzabaka ali ovako kako je ,preporucujem ti da sredis sve to preko tv servisa,samo njima odnesi taj kabal koji na drugom ima scart i reci im da je to od IPTV-a ,obrazlozi im sta zelis da uradis sa tim kablom(audio i video cinc).
[ calexx @ 14.05.2010. 18:45 ] @
Citat:
eloiza: Pre nego što odem do TV majstora, da li bi mogao da posluži ovakav SCART adaper?
Može, nabavi samo još kabl cinch-cinch pa lepo poveži. Scart konektor sa Telekomovog kabla u adapter, tim cinch kablom povežeš žuti konektor na ženski video konektor na TV a jedan od ostala dva na audio. Neće da smeta osim ako neki program nije stereo pa izgubiš jedan kanal. Malo je komplikovano da sada praviš i adapter stereo na mono. ;)
Može da se desi da signal bude malo slabiji pošto ti adapteri, naročito ako su sa bljuvaka i loše napravljeni, unose slabljenje ali su jeftini i nećeš da oštetiš original kabl pa se malo poigraj.
[ satelitpozarevacki @ 14.05.2010. 19:51 ] @
calexx,nemoj tu komplikovati stvari...rece da poznaje elektriku i elektroniku,mi se trudimo da mu objasnimo a on se ne da...sto nezna neka plati kako treba i problema nece imati kad odnese u servis kabal da preprave na audio i video izlaz sa cincevima tako da je suvisno se truditi da mu objasnis sta treba dalje da uradi....pazi fora....ako mu se ne svidi onda misli da ga vrati u ptt nakon mesec dana probnog perioda...pa sta ako....pa sta ko tako..pa sta i kako i koje... pa se misli da glumi elektricara nakon iskaza moga u vezi spicasta kljesta pa jos glumi elektronicara....ne bih da vredjam tog lika koji je u problemu ali uz taj tv box je zagarantovano dobio uputstvo za montazu i detalje kako se to radi....pa rece da je elektronicar....mislim se da je tako onda bi vec uveliko resio problem da ima sta da gleda na televizoru na osnovu tog tv box-a....on je sebe mnogo precenio a nije znao kako da usrafi rf za obican kabal....ko bude procitao neka prati kompletan istorijat dogadjaja na forumu povodom tog dogadjaja sto je on prolupao.
[ eloiza @ 15.05.2010. 02:40 ] @
@satelitpozarevacki,

E sad si ti preterao.

Nikakvo detaljno uputstvo za montažu na srpskom jeziku od TELEKOM-a nisam dobio.

Rekao sam da poznajem u osnovi elektroniku jer sam se u mlađim danima bavio za svoje potrebe lemljenjem i izradom štampanih elemenata i sklopova. A i elektriku takođe znam jer sam mnogo što šta sam popravljao i sređivao instalaciju i kućne uređaje u svojoj kući. Popravljao sam i elektriku u automobilu. Ono što nisam mogao da uradim, pozovem majstore da mi završe posao.

I povremena mi je to amaterska praksa a ne stalna.

Ne mogu baš sve da znam kako se zove ovo ili ono ( u vezi činča ili kako se stručno zove ona klješta, a i znao sam slikovito za njih).

I zašta služi ovaj forum? Radi dobronamerne razmene informacija, pomoći, saveta,.....

".......on je sebe mnogo precenio a nije znao kako da usrafi rf za obican kabal".

Prvi put sam se sretao sa F konektorom i nikad nisam radio sa njim.

I ne stidim se što ne znam baš sve. I niko ne može da zna sve.

@calexx mi je jedini izašao dobronamerno i drugarski na susret, a ti nisi jer si bio ciničan.

Ti pazi šta pričaš i čim si izneo takve stvari, to znači da imaš mnogo nerešenih psiholoških problema sa samim sobom, i moj je savet da odeš kod psihijatra ili psihologa kako bi u mnogim stvarima rasčistio i to za tebe neće biti kratak proces, već višedecenijski s obzirom na tvoj sadašnji ograničeni psihološki profil.

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 15.05.2010. u 05:22 GMT+1]
[ satelitpozarevacki @ 15.05.2010. 10:16 ] @
Izvini onda,nisam znao da si merodavan za psihijatriju!
[ eloiza @ 15.05.2010. 13:10 ] @
@calexx,

Znam da još treba i muški činč-činč kabl, i u međuvremenu sam nabavio sve što je trebalo u KELCO-u (bivši Radio klub "Nikola Tesla"): SCART adapter i muški činč-činč kabl (1 pakovanje 3 komada).

Tako da jedva čekam kad stignem kući da sve to najzad priključim kako treba i nadam se da će sve teći bez problema.

Hvala na dobronamernoj sugestiji.

@satelitpozarevacki,

"Čovek se uči dok je živ, a umre kao glup čovek"

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 15.05.2010. u 14:22 GMT+1]
[ Stranger2 @ 15.05.2010. 16:08 ] @
ja bih vam odmah preporucio takav adapter i pokazao sliku kako on izgleda ali na slikama AMINO A 125 koje ste kacili nisam video da na njemu ima sa SCART konektor...

Inace se spajanje koaksijalnog kabla na F konektor radi jos lakse nego na RF konektor. Meni je bio dovoljan samo noz da ogulim kabl i klesta samo da bi presekao onu centralnu zicu na odgovarajucu duzinu.
[ eloiza @ 15.05.2010. 22:50 ] @
@Stranger2,

Tačno je da na AMINO A 125 nema scart, ali sam u paketu od njih dobio džek priključak za AV izlaz, a sa druge strane žice muški scart.

A što se tiče F konektora, imam neke stare koaksijalne kablove kupljene od Rumuna davno na buvljaku koji su po prečniku veći nego što je prečnik otvora na F konektoru, tako da nisam mogao ručno da uvrćem u konektor.
[ eloiza @ 17.05.2010. 21:17 ] @
Konačno sam namestio sve kako treba i mogu reći da je slika na AUDIO/VIDEO priključku mnogo bolja i kvalitetnija u odnosu na loše zemaljske slike sa relativno malo više snega.

Mogu reći da sam prijatno iznenađen sa veoma širokim izborom kanala IPTV u odnosu na veoma ograničeni broj zemaljskih kanala.

Primećujem da kad uporedim isti program IPTV i zemaljski, da slika IPTV malo kasni u odnosu na zemaljski.
[ rdragan79 @ 18.05.2010. 10:54 ] @
Citat:
eloiza: Konačno sam namestio sve kako treba i mogu reći da je slika na AUDIO/VIDEO priključku mnogo bolja i kvalitetnija u odnosu na loše zemaljske slike sa relativno malo više snega.

Mogu reći da sam prijatno iznenađen sa veoma širokim izborom kanala IPTV u odnosu na veoma ograničeni broj zemaljskih kanala.

Primećujem da kad uporedim isti program IPTV i zemaljski, da slika IPTV malo kasni u odnosu na zemaljski.


Ima oko 7 sekundi kasnjenja. Pustio sam CG Atlas preko SS2 (DVBDream) i IPTV (VLC playeru : rtp://232.0.4.11:21044 - atlas) i video da ima kasnjenja. Razliku u slici nisam primetio.

Uzeo sam na probu IPTV. Razmisljam da li da ostavim ili otkazem, zbog gomilu FTA kanala sa Astre i HotBirda. Nije mi jasno zasto skrembluju stream kada IPTV mrezu ne bi trebalo da mogu koristiti oni koji nisu pretplatnici
ili mozda moze bilo ko, ko ima adsl iznad 4 mbita da namesti 8/37 u bridge mode i da iskenira ip opseg i tako gleda?

Atlas, Avala idu za sada gledljivo.

Dok za ostale kanale, slika se samo nazire. Dok zvuka skoro da nema, cuje se neko cvrcanje i na delic sekunde zvuk programa.



Ako bi se smilovali i pustili sve kanale kao sto idu avala i atlas, zadrzao bih, jer bih imao mogucnost snimanja programa izvornog signala/streama direktno na kompjuter naravno besplatno.


[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 18.05.2010. u 12:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 18.05.2010. u 18:41 GMT+1]
[ angelos @ 18.05.2010. 11:24 ] @
Amino ima S-video. Da li kod nas moze da se nadje kabl S-video na VGA. Tako mi pada na pamet kako bi dobio sliku na monitoru. Kakvu rezoluciju treba ocekivati, radi li to tako uopste?
Zvuk moze sa se poveze sa stb (spidif) na digitall in na zvucnoj.
[ FreeCardSharing @ 18.05.2010. 22:23 ] @
Nisam baš razumeo pitanje, šta je problem da se koristi koaksijalni 75 omski kabl i RF konektor? Pa ta kombinacije se i inače koristi. A ni korišćenje AUDIO/VIDEO kombinacije nije komplikovano, STB ima audio/video izlaz a TV ima A/V ulaz ... gde je problem?


edit: Uklonjeni nepotrebni linkovi. Nemoj ostavljati linkove/reklame ovde molim te.

[Ovu poruku je menjao Fac Ut Vivas dana 19.05.2010. u 00:55 GMT+1]
[ selector @ 19.05.2010. 09:18 ] @
da iskoristim priliku:
dali moze telekom-ov IPTV da ide preko drugog net-a odnosno drugog internet provider-a.
pr: koristiti u inostranstvu?
[ eloiza @ 19.05.2010. 15:51 ] @
Citat:
rdragan79: Ima oko 7 sekundi kasnjenja. ........


I ne samo da kasni u odnosu na zemaljski prijem, već i da IPTV veoma često zamrzne sliku i na tome ostaje u nedogled.

Šta je tome razlog?
[ Stranger2 @ 22.05.2010. 14:00 ] @
Citat:
Amino ima S-video. Da li kod nas moze da se nadje kabl S-video na VGA. Tako mi pada na pamet kako bi dobio sliku na monitoru. Kakvu rezoluciju treba ocekivati, radi li to tako uopste?
Zvuk moze sa se poveze sa stb (spidif) na digitall in na zvucnoj.

jednostavan S-Video to VGA adapter ne postoji. Imas uredjaje koji su neka vrsta konvertera signala i cvorista za kablove ali oni nisu jeftini.

Ako hoces da ti monitor bude i TV onda moras kupiti takav monitor. Imas vec nekoliko modela koji su ujedno i monitori i televiori. (Naravno znacajno su skuplji)
[ satelitpozarevacki @ 22.05.2010. 15:33 ] @
Samo obicna tv kartica koja je predvidjena za kompjuter pa odgovara! Kod mene radi sve besprekorno jer ja na tv gledam open t6v a u drugoj sobi moj klinac gleda na kompu na osnovu tv kartice!
[ Stranger2 @ 23.05.2010. 13:42 ] @
Moze ali Tv karica je mnogo skuplje resenje od kabla. Pitanje je bilo da li postoji takav kabal...
[ Stranger2 @ 21.06.2010. 08:51 ] @
jel moze neko da mi objasni kako da povezem stb na tv karticu?na tv kartici imam samo jedan prikljucak kao za zemaljsku antenu!!!!
[ satelitpozarevacki @ 21.06.2010. 17:51 ] @
Iskoristis od stb obican prikljucak za antenski kabal od 75 oma i prikljucis na tv karticu koja ima prikljucak "kao za zemaljsku antenu" i skeniras kanale sve dok ne naidje na signal od stb-a i memorises.
[ notaboo @ 08.11.2013. 17:49 ] @
Kako da povezem STB koji ima HDMI izlaz sa PC-jem tako da mogu da pratim TV program na PC-u?

STB je Aminet 139-E.

[Ovu poruku je menjao notaboo dana 08.11.2013. u 19:41 GMT+1]
[ calexx @ 08.11.2013. 18:27 ] @
Ubodeš jedan kraj HDMI kabla u STB, drugi u HDMI ulaz na kompu i gledaš. Problem je jedino što se ne sećam da sam skoro negde video HDMI ulaz pa moraš da potražiš neki drugi način. Da li STB ima još neki izlaz? Da li možda monitor ima HDMI ulaz? Ako je u pitanju ovaj novi STB koji daju uz IPTV, ostaje još analogni kabl pa je onda potrebna VIVO ili TV kartica na kompu, pod uslovom da tu vezu ne koristiš za televizor.
[ notaboo @ 08.11.2013. 19:15 ] @
Citat:
calexx: Ubodeš jedan kraj HDMI kabla u STB, drugi u HDMI ulaz na kompu i gledaš. Problem je jedino što se ne sećam da sam skoro negde video HDMI ulaz pa moraš da potražiš neki drugi način. Da li STB ima još neki izlaz? Da li možda monitor ima HDMI ulaz? Ako je u pitanju ovaj novi STB koji daju uz IPTV, ostaje još analogni kabl pa je onda potrebna VIVO ili TV kartica na kompu, pod uslovom da tu vezu ne koristiš za televizor.


Zadnji deo mog STB-a (Aminet 139-E) izgleda kao na ovoj slici:




A/V izlaz sam povezao sa TV-om (na SCART ulaz) preko kabla koji se dobija uz STB.
Kao sto se vidi na slici jedini preostali izlaz je HDMI.

Zelim da pratim TV program na racunaru. Direktno povezivanje monitora i STB-a mi ne znaci nista.

Do pre neki dan sam imao Aminet 125 koji je imao koaksijali izlaz i sa lakocom sam mogao da povezm STB sa racunarom preko USB TV kartice koja ima koaksijali ulaz. Kako je Aminet 125 otkazao morao sam da predjem na Aminet 139-E.
[ calexx @ 08.11.2013. 21:29 ] @
Onda ostaje neki adapter HDMI na AV pa da opet koristiš tv tuner koji verovatno ima AV ulaz. Ili da kupiš televizor sa HDMI ulazom i opet povežeš kao pre. ;)
[ notaboo @ 08.11.2013. 23:09 ] @
Adapter bi bio odlicna solucija samo kada bi mogao da ga nadjem :) . Ako imate neke konkretne predloge, slobodno recite, tj. okacite link ka tom adapteru pod uslovom da cena nije basnoslovna.

Ne zelim da povezyjem HDMI izlaz na STB-u sa TV-om vec sa PC-jem, tako da kupovina TV-a otpada.
[ calexx @ 08.11.2013. 23:47 ] @
Ne pratim pa ne znam da li postoji i kakva je cena ali druga varijanta da se direkt poveže je skoro neizvodljiva, mislim da sam negde našao grafičke ili teve kartice sa HDMI ulazom ali su ezoterija i koštaju previše da bih zapamtio gde sam video.
[ Fac Ut Vivas @ 14.11.2013. 00:08 ] @
Šta imaš od ulaza na kompu? Samo antenski ili još neki?

Nekako mi se čini da bi najlakše bilo preko AV izlaza ako imaš AV ulaze na kompu. Trebala bi ti neka AV distribucija koja ne bi smela da bude skupa.

Ako imaš samo antenski ulaz, onda neki modulator.

U prinicipu, nešto kao na ovim linkovima dole:

http://www.ebay.com/itm/RCA-Co...plifier-Splitter-/271298457375

http://dx.com/p/gecen-gc-av04-...f-converter-blue-silver-231907
[ notaboo @ 14.11.2013. 04:39 ] @
Da, imam samo antenski ulaz (USB TV kartica).

Ne vidim da na ovim uredjajima sa eBay-a ima ulaz za HDMI kabl.
[ Fac Ut Vivas @ 15.11.2013. 08:53 ] @
Šta bi radio sa HDMI-jem?

Ako imaš samo antenski ulaz onda moraš neki modulator da iskoristiš. Postoje i HDMI modulatori ali su sigurno skuplji. link

Možda bi ti bilo i jeftinije da uzmeš neku drugu TV karticu pa sa nekom jeftinijom AV distribucijom rešiš problem.
[ notaboo @ 15.11.2013. 10:05 ] @
Slazem se, samo koju da uzmem? Dajte neki predlog?

[Ovu poruku je menjao notaboo dana 15.11.2013. u 11:37 GMT+1]
[ calexx @ 15.11.2013. 15:06 ] @
Zaboravili ste na osnovne detalje. STB ima samo AV i HDMI izlaze, od toga je AV povezam na televizor. Ostaje neki razdelnik za AV što i nije neko rešenje kao i eventualna konverzija HDMI u nešto. Nešto sa HDMI ulazom se teško nalazi a i mislim da je skupo ako postoji, na monitor nećeš ... malo je izglednih rešenja.
[ notaboo @ 16.11.2013. 21:49 ] @
Resenje postoji, samo je preskupo (300 i kusur dolara):

http://www.intelix.com/RUB_IMA...IGI-HD-COAX2-EU_Tech_Specs.pdf
[ digisat @ 10.12.2013. 03:03 ] @
Ja imam jedno pitanje ako neko zna odgovor, da li postoji nacin da se gleda na primer OPEN TV od Telekoma Srbija na kompijuteru na VLC ili nekom drugom slicnom plejeru. I ustvari mene zanima postoji li nacin da se procitaju IP adresa servera koji gadja set op box i user name i password.
[ Fac Ut Vivas @ 10.12.2013. 21:33 ] @
Kanali su enkriptovani, ne možeš da ih otključaš.
[ digisat @ 11.12.2013. 18:01 ] @
Postoji li mogucnost koriscenja drugih uredjaja mimo ovih telekom srbije.
[ BBS @ 03.02.2014. 23:16 ] @
Da li je i dalje moguća pretplata na ovu uslugu ili je sad u sklopu box paketa