[ radmilac @ 19.01.2010. 20:21 ] @
Nokia e52 sama se ugasi i nece posle da se upali!
[ gandrag @ 05.05.2010. 12:40 ] @
Poštovanje,

Da li ste uspeli da rešite problem i čemu je bio. Meni se sad već desilo dva puta. prvo mi je rečeno da je u pitanju bio čip, a sada je trenutno u servisu ;(
[ svakaVamcast @ 05.05.2010. 18:49 ] @
"Cip" je sirok pojam, i ja ga nebi prihvatio kao odgovor ! A ipak mislim da je tu sasvim nesto drugo u pitanju. Niti u jednom slucaju ti kao korisnik ne mozes da resis sam problem (sto i mislim da ne trazis ovde, nego je samo moja opaska).
[ radmilac @ 05.05.2010. 20:36 ] @
I meni se to desava drugi put kao i prvi put i sada sam ga odneo u servis (Telenor). Prvo je bio softver bar tako kazu a sad ce mo videti.
[ svakaVamcast @ 06.05.2010. 06:33 ] @
Telenor nema servis, na oficijelnom Nokijinom sajtu postoji spisak ovlascenih servisa (od strane Nokije) u Srbiji. Telenor nema ama bas nikakvih obaveza da posreduje izmedju musterije i servisa, jedini realan razlog koji mogu da smislim je taj da su "nasi" trgovci, koji prodaju telefone (komisiono), "vaspitali" musterije da im garanciju daje onaj ko prodaje telefone a ne onaj ko ih uvozi, sto je za mene kao servisera, besmislica.

Voleo bi da vidim nekoga kome crkne, na primer, ves masina, pa da je odnese u prodavnicu u kojoj je kupio istu da je poprave :))))
[ espresso @ 06.05.2010. 07:30 ] @
Neretko se dešava da je servis u drugom gradu a ne tamo gde je proizvod kupljen. Hoćeš reći da kupac treba snositi troškove prevoza veš mašine do najbližeg servisa - 200 kilometara? Mom kolegi se desilo da je kupio miša u Idei u Beogradu a odande ga uputili da nosi miš za Novi Sad jer je tamo servis!? Srećom im je proradio zdrav razum pa su preuzeli miša na popravku. Ko je lud da plaća kartu i gubi ceo dan da bi odneo miša na popravku iz Beograda u Novi Sad? A pritom miš košta kao ta karta. Tako da to što si napisao ne stoji.

Uostalom zakon kaže:
Citat:

Prigovor se podnosi u prodajnom objektu u kome je proizvod kupljen, odnosno usluga izvršena, a uz saglasnost potrošača i na drugom mestu koje je za to određeno, licu ovlašćenom za prijem prigovora koje mora biti prisutno na tom mestu tokom radnog vremena.
[ gandrag @ 06.05.2010. 08:27 ] @
Pozdrav.

Telefon je jos uvek u servisu "navodno" je naručen deo. Videćemo. Sa vlasnikom radnje je dogovoreno da ukoliko se ne može popraviti ili se nakon popravke greška vrati dobiću nov telefon. Već nakon prve popravke maska je u donjem levom uglu počela da škripuće pošto "odstoji" a serviser kaže da je sve noramalno stegnuto i da će probati da zalepi (lepkom koji je takođe naručen još posle prve popravke)na tom mestu.
Mislim da je se treba "osloboditi", i vratiti se na njegovog predhodnika E51 kojeg sam koristio godinu dana i sa kojim nisam imao ama bas nikakvih problema.

[Ovu poruku je menjao gandrag dana 06.05.2010. u 13:31 GMT+1]