[ milan87 @ 20.01.2010. 12:13 ] @
Poz svima, imam jedan problem, na kompu koji je star bar 3godine sam odlucio da ocistim prasinu iz kucista, cale u garazi ima kompresor vazduha pa sam otvorio obe strane kucista i sa njime izduvao svo brdo prasine iz kompa, ventilatora itd... Problem je kada sam ga spojio nazad i ukljucio slika na monitoru je pocela da treperi i to vidno, nekad slabije nekad jace ali uvek treperi, monitor je LCD samsung 17 inca stariji, u sobi imam isti takav pa sam ih zamenio i na drugom monitoru je ista stvar, graficka kartica je ati 9200se, mislio sam da je do nje pa sam je zamenio sa GeForce MX 440 i opet ista stvar, slika na monitoru treperi, vec se kod ucitavanja vidi, kod windows logo-a, u windowsu, u igrici, u filmu... ne znam do cega je ako sam promenio i monitor i graficku karticu, jedino da je maticna ploca otisla ili napajanje, sta mislite do cega je i kako se to desilo? hvala svima unapred
[ Binary Mind @ 20.01.2010. 16:24 ] @
Moze biti, izmedju ostalog, i do VGA kabla, ili do uticnice na produznom kablu ili zidu gde spajas napojne kablove od monitora i napajanja. Prvo probaj da promenis uticnicu u koju ubadas napojni kabl od monitora pa i napajanja. Ako nema druge onda okreni utikac/utikace od napojnih kablova na drugu stranu. Moguce je kao sto sam rekao i da je do VGA kabla. Proveri kontakte sa grafickom i sa monitorom. Novi VGA kablovi sa feritima nisu skupi pa mozes probati kako ce ici sa novim. Ovo dvoje sto sam naveo su samo neki od uzroka treperenja monitora a uzroka moze biti jos... Potrazi malo po forumu posto ima vise slicnih tema.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 21.01.2010. u 00:48 GMT+1]
[ milan87 @ 21.01.2010. 10:40 ] @
Hvala na pomoci, ali ako si citao ceo moj post video bi da sam probao drugi monitor, znaci monitor sa svojim VGA kablom, svojom uticnicom za struju i na drugo mesto za struju u zidu... problem se desio odmah posle izduvavanja prasine iz kucista tako da ipak mislim da je nesto u kucistu.
[ Binary Mind @ 21.01.2010. 21:30 ] @
Mislim da sam pomenuo mogucnost da napojni kabl iz napajanja moze takodje da prouzrokuje takve probleme, kao i samo napajanje, pogotovu ako je neko genericko. Dalje tu je mogucnost, da ako imas TV karticu i/ili kablovski modem da nesto od toga pravi probleme...
[ milan87 @ 22.01.2010. 06:24 ] @
Aha, mislis na kabel od napajanja u kucistu, moze biti, a sad kad vec spominjes, prvi i glavni razlog zasto sam ga otvarao je taj sto sam ubacivao mreznu karticu, izbacio sam stari modem i ubacio mreznu pa onda ocistio kuciste, imam i TV karticu nju nisam dirao, pa sam posle izvadio tu mreznu reko da nije ona problem medjutim isto je... a nesto mi se cini da ne valja sa voltazom, u everestu tamo gde pise +3.3V vrednost je oko 2.8 nekad padne na 2.7 s +12V je skoro 13 oko 12.90 jel moze biti problem do napajanja onda?
[ Binary Mind @ 22.01.2010. 20:23 ] @
Moze da bude problem do napajanja, ali pre diranja napajanja iscupaj koaksiajalni kabl iz TV kartice ako je prikljucen...
[ milan87 @ 10.02.2010. 10:45 ] @
Nisam imao pristup internetu vec duze vreme, problem je verovatno do TV kartice, cim sam izvukao kabel iz nje slika je prestala da treperi, cim ga prislonim opet treperi slika, verovotno se nesto pokvarilo dok sam izduvavao prasinu, sta sad da radim? da nabavim novu TV karticu ili moze ova nekako da se namesti...?
[ Mare_TS @ 20.05.2010. 16:59 ] @
I ja imam slican problem ... Nakon ubacivanja koaksijalnog kabla u TV karticu (Leadtek Winfast TV200XP Expert), LCD monitor (LG W2453-PF) pocinje da treperi (1920x1080@60Hz). Zanimljivo je to da kada se poveca refresh rate na 75 slika ne treperi (!), ali monitor ne moze da podrzi toliki refresh rate na 1920x1080, vec samo na 1280x1024 i nizim rezolucijama. :((

Zna li neko kako se moze resiti ovaj problem??
[ Mladja_VR @ 21.05.2010. 19:28 ] @
Ne znam kako bi ste mogli da resite taj problem, ali ja bih se zadrazao na uzroku... Vecina ljudi gresi kada koristi kompresor vazduha za izduvavanje prasine iz kucista racunara kako i ostale elektronske opreme... Stvar je u tome sto vazduh iz kompresora moze da sadrzi veliki procenat vlage, a svi znamo da vlaga+elektronika bas i ne idu zajedno... Mozda je to bio uzrok tvog problema... Onda se namece pitanje, sta uraditi sa dosadnom prasinom? Ako neko ima neke predloge kako to resiti na drugi nacin, neka javi... Pozzzz
[ markantz @ 21.05.2010. 20:31 ] @
A da nemas kablovski internet i da ti nije mozda kablovski modem spojem preko USB-a?