[ Backy @ 20.01.2010. 17:35 ] @
od mog prvog posta na ovom forumu, nisam ni jednom upotrebio veliko slovo kako to pravopis nalaže (koristim ga samo kada je u pitanju nešto case sensitive, za lična imena i naravno VIKANJE) a u poslednje vreme viđam da imena tema koje otvaram i postovi koje pišem počinju velikim slovom pa sad samo pokušavam da vidim da li je do foruma ili do moderatora

ako je do foruma nemam ništa protiv, ali ako je u pitanju delo čoveka treba malo popraviti onu skriptu koja dodaje "ovu poruku je menjao..." tako da vremensko ograničenje za promenu bez propratnog teksta važi samo za onoga ko je post napisao, a da se za sve ostale tekst bezuslovno ispisuje

brza izmena: sumnjam da je u pitanju moderator jer promena nije trenutna (ne vidim je kad mi se prvi put učita tema), već nasta nakon par minuta a opet u roku da se pomenuta fusnota ne pojavi
[ Milan Gligorijevic @ 20.01.2010. 17:43 ] @
Moderator može promeniti naslov teme (zajedno sa svim naslovima postovima u njoj) bez da se dopisuje onaj standardan tekst. Tekst se ne dopisuje jer moderator ne menja poruku već naslov teme.
[ calexx @ 20.01.2010. 17:48 ] @
Jedino ne znam da li to neki moderator prati tvoje teme i ispravlja ih, vidim da svuda po ES-u ima puno naslova sa početnim malim slovom.
[ Zoran Rodic @ 20.01.2010. 18:49 ] @
Evo da se javim kao jedan od onih koji redovno stavljaju veliko slovo na prvo slovo u naslovu teme. :)
Redovno menjam nemože u ne može, sumljam u sumnjam ... i tako dalje.

Drugo, mislim da je problem ukoliko je veći deo posta napisan velikim slovima, jer se to onda tumači kao vikanje.
Veliko slovo na početku rečenice smo valjda učili u prvom razredu osnovne škole, pa ne vidim zašto bi ES imao nameru da menja tako stečenu naviku.
[ Take 5 @ 20.01.2010. 19:01 ] @
^ Mnogo je tema naslovljeno sa očiglednim slovnim greškama (gramatičko-pravopisne da ne pominjem), što između ostalog otežava i kasniju pretragu.
Pozdravljam svaki trud moderatora da makar naslove tema dovede u red!