[ bttp @ 21.01.2010. 02:12 ] @
Uopšte ne mogu da nađem ovu opciju, dok je ranije u svim email klijentima koje sam koristio moglo da se filteriše po čemu hoćeš, čak i po određenoj reči u naslovu ili telu poruke.

U Outlooku 2007 Junk email options ima samo safe senders, blocked senders, blokiranje po domenima, karakter enkodinzima, ali ne mogu da označim Junk mail po sadržaju polja subject.

Npr. SBB davi sa automatizovanim obaveštenjima tipa "ostalo vam je još X dana do isteka paketa" i to šalju svaki dan. Dosad sam to filtrirao kroz Gmail jer tamo ima filtriranje po naslovu poruke (pošto je naslov tih poruka uvek isti), ali u Outlooku ne mogu to isto da uradim. Znači neću da blokiram sendera, već samo određene poruke od tog sendera.

Jel zna neko zašto je ta prosta a korisna funkcija ukinuta ili samo ja nemogu da je nađem?
[ timmy @ 21.01.2010. 06:30 ] @
Koristi Tools/Rules and alerts.

Kreiraj novo pravilo a New rule, predlazem ti da krenes od

Start from a blank rule; Check messages when they arrive....

Interesantno je da je Outlook Express imao rule koji je mogao da brise poruke u mailboxu
na serveru a da Office Outlook tu mogucnost nikad nije imao, vec se pravila odnose na
poruke koje svuces u klijenta pa se tek onda procesiraju (sto je nekada kod sporih veza
i ogranicenih tarifa i gomile junka umelo da bude nezgodno).

Siguran sam da ces se dalje sam snaci, prosto prati wizard-a....

Pozdrav
[ bttp @ 21.01.2010. 20:14 ] @
Hvala na ukazu da je to sada pod "Rules". Na to nisam ni obratio pažnju. Inače ne koristim Outlook za mejl klijent, ali pošto na Ajfonu nema mejl filtera, primoran sam da povremeno pokrenem Outlook da bi profiltrirao sve te mejlboksove kako ne bih morao ručno da brišem sve to na telefonu.