[ nnstudio @ 21.01.2010. 07:53 ] @
Da li neko ima rešenje za konvertovanje cdr (corel 12) fajla od 300 MB (knjiga) u ai ili eps.
[ skemamen @ 21.01.2010. 10:33 ] @
A zasto bi to radio, mislim koja je svrha toga?
[ nnstudio @ 21.01.2010. 11:04 ] @
a tebi je normalno da neko uradi prelom knjige u corelu?
konkretno, hoću da iščupam ilsutracije i tekst, pa da uradim redizajn prethodnog izdanja
[ skemamen @ 21.01.2010. 11:20 ] @
Ne, nije mi normalno da neko uradi prelom u Corelu, ali video sam da ljudi prelom rade u i Wordu pa se ne treba ubedjivati sa njima da to tako ne moze...! Ako vec imas prelom u Corelu, onda ga upotrebi kao takvog i napravi PDF-ove koje mozes da montiras u InDesignu ili Prepsu.

U drugom slucaju, ako hoces re-design, ne vidim zasto bi radio AI ili EPS...?! Ali ok, iz Corela "Export to AI" i napravio si fajlove koje zelis... rizik da pukne senka ili ferlauf je prisutan. Najbolje resnje bi bilo korak po korak, copy / paste / export / stranu po stranu... ako vec hoces sve ponovo.
[ nnstudio @ 21.01.2010. 11:42 ] @
hoću samo da izvučem ilustracije iz tih strana i tekst (ako može), ostalo ću da bacim, pa cu da radim knjigu u INDD. a AI ili EPS, ma može i PDF, samo da nije COREL jer ga nemam.
ova zajebancija sa CDR fajlovima se desava s vremena na vreme, za fajlove do 10 MB ima online konvertovanje na netu, ali eto zanimalo me je da li neko ima rešenje za veće fajlove
[ strujnik_adi @ 05.03.2010. 18:30 ] @
Da nebi otvarao novu temu, meni treba convertor, iz PSD (PHotoshop) u EPS ili AI, pokusao sam u Phtoshopu ono sto ima Save as, ali kad otvorim taj fajl ponovo u Phtoshopu nema mi onih layera.
[ skemamen @ 05.03.2010. 18:54 ] @
Jesi li siguran u to sto hoces...???

Sacuvaj sliku kao TIF i otvori je u Illustratoru. Photoshop je rasterski program a Illustrator vektorski, dva potpuno razlicita principa rada...!!! Sliku iz photoshopa mozes konvertovati u Illustratoru ali se nemoj nadati dobrom rezultatu kad je budes "trace"-ovao...
[ strujnik_adi @ 06.03.2010. 09:44 ] @
ovako, uradio sam jedan logo za neki konkurs u phptpshopu, i u konkursu traze da bude spremljeno u neke od ovih formata (EPS, AI ili CDR)
[ skemamen @ 06.03.2010. 11:02 ] @
Taj logo iz Photoshopa mozes da bacis, jer on mora biti vektorski, znaci crtas ga PONOVO u Illustratoru ili Corelu...!
[ nnstudio @ 07.03.2010. 13:45 ] @
a da ga opcrtaš, pa da eksportuješ path u ilustrator i tamo da završiš?