[ mirap @ 21.01.2010. 09:36 ] @
Molim vas ako neko zna da li ikako mogu da resim ovaj problem da mi pomogne!
Naime pri ubacivanju firmware-a u DVD kucni bioskop SONY dav-dz300 nestalo je struje. Proces nije zavrsen, cd je ostao u plejeru (pomeranjem poluge sa donje strane uredjaja mehanicki su otvorena vrata i izvadjen disk). Kada se upali i prebaci na DVD funkciju samo ispisuje 'please wait' i tu je kraj!
Postoji li neko dugme za reset kod ovog modela ili kombinacija dugmica (mada nista od toga ne funkcionise)? Moze li nekako da se nakaci na kompjuter pa da mu se ubaci FW ili da kompjuterski DVD nakacim na njega pa da ga flesujem? Ovo su sve neki saveti pokupljeni sa net-a, ali nista od toga ne znam kako da primenim!
Ima li mu pomoci ili pravac kanta?!?!
[ calexx @ 21.01.2010. 09:58 ] @
Ako je u pitanju MTK chipset, onda postoje uputstva kako da se to reši uz pomoć lemilice i kablova ali nisam siguran koji je kod tog Sonija. Jesi li pitao u nekom servisu, možda oni znaju malo više?
[ mirap @ 21.01.2010. 12:11 ] @


Odgovor nekoliko servisa je, ukratko - ne radimo DVD!
Evo kako izgleda unutra! Izvinjavam se, slike su slikane mobilnim i jako su lose!
Na trecoj slici je ovaj zuti konektor u koji nista nije ukljuceno. Sa strane stoje oznake s desna na levo TXD RXD GND +3.3V V2REFO RFMON, a pored uokvireno pise 'for LINE JIG'. Za sta on sluzi, tj. moze li da ima veze sa pricom oko povezivanja na racunar?


[Ovu poruku je menjao mirap dana 21.01.2010. u 13:27 GMT+1]
[ calexx @ 21.01.2010. 17:29 ] @
Kao što sam i mislio, Sony ima svoj chipset pa ona priča otpada. Ipak, pretpostavljam da taj konektor može da se iskoristi ali ostaje pitanje kabla i programa za to. Jedino da pitaš ovlašćeni servis ili da potražiš info na matičnom sajtu, lokalni servisi sigurno ne rade tako nešto.
[ mirap @ 21.01.2010. 18:23 ] @
@calexx
Da na moju zalost imaju svoj chipset:(!
Hvala na odgovorima!
[ mirap @ 27.01.2010. 16:08 ] @
Da li neko sa foruma ili ako znate da mi preporucite nekoga u Beogradu ko moze da uradi flesovanje sony dvd playera. Nasao sam servis, gde su proverili uredjaj i rekli mi da mogu da ga srede, ali traze 100e, sto je za moj budzet, moram priznati, previse?!