[ amokke @ 21.01.2010. 10:32 ] @
Pozdrav,
Koristim Win 7 x86, sa AVG internet security, SBB(preko UTP kabla). Javio se problem sa SBB da ne mogu da dobijem IP adresu. Nakon par neuspesnih pokusaja resetovanja modema, windowsa i dr., uninstalirao sam AVG i sve sad radi. Po ponovnon instalaciji problem se opet javio.
Zna li neko u cemu je problem?
[ Aleksandar Maletic @ 21.01.2010. 11:03 ] @
Problem je verovatno u Firewall-u,to je Internet Security varijanta AVG-a...instaliraj ga ponovo i malo procesljaj podesavanja vezana za Firewall...ljudi su se takodje masovno zalili na Smart Security 4 jer navodno nije dozvoljavao konekcije,ali to su nebuloze,to je samo do podesavanja,koristim Smart dugo i nikad mi nije blokirao konekciju...dakle,podesi to kako treba i bice ok...
[ valjan @ 21.01.2010. 12:20 ] @
Da bi dobio IP adresu od provajdera, tvoj racunar mora da odgovori na ping zahtev koji salje DHCP server provajdera. Tvoj AVG firewall blokira taj ping zahtev, i zbog toga ne mozes dobiti IP. Potrazi incoming ICMP ili incoming echo request ili reply to echo ili bilo sta slicno i to bi trebao da ukljucis (odnosno iskljucis blokadu tog podesavanja - zavisi kako to izgleda u samom AVG-u), ili ako nema toga proveri da li postoji opcija da se otvori port 445.

PS Posto je AVG Internet Security komercijalno resenje, onda lepo nazovi njihovu podrsku i trazi pomoc, jer to ona sleduje za te pare za koje si platio. Ako koristis krekovanu verziju, onda bolje deinstaliraj to zauvek i uzmi neko besplatno resenje, moguce je da sam taj krek uslogira firewall (i ko zna sta jos uradi samom AV programu).
[ Aleksandar Maletic @ 21.01.2010. 16:48 ] @
Slazem se,kao sto sam rekao,podesavanja firewall-a su u pitanju...moguce je i da crack pravi pometnju ako je prisutan tj instaliran...
[ amokke @ 23.01.2010. 22:20 ] @
Hvala puno na odgovorima, problem je do avg-a, update je napravio zbrku, ali sam rasio problem.