[ bokily86 @ 21.01.2010. 17:28 ] @
Ljudi da li ste videli novi konkurs za trecu generaciju Vip studenata? Ja iskreno mislim da je ovo najsadrzajnija stipendija koja se nudi nama sa tehnickih smerova...
Kao proslogodisnji dobitnik ove stipendije zelim da vam kazem da ukoliko ispunjavate uslove ne propustite priliku da konkurisete (nadam se i dobijete stipendiju) jer s moje tacke gledista dobijaju samo reci hvale.
Ako nekog interesuje bilo sta vezano za ovo, tu sam i vise nego voljna da odgovorim. Naravno dosta informacija mozete naci i na adresi www.jasamvip.rs
[ ivana0912 @ 23.01.2010. 00:09 ] @
Razmisljam da se prijavim za tu stipendiju... Sto se tice eseja, koji treba da se pise u prvom krugu, koliko treba da bude strucan?
Hvala unapred!
[ Japi87 @ 27.01.2010. 22:46 ] @
Kakva je ta praksa uopšte? jel radiš nešto konkretno ili klasična burek praksa? MIslim fine su nagrade ali opet 2 meseca je dug period ako ništa pametno ne radiš
[ bokily86 @ 28.01.2010. 22:12 ] @
sto se tice eseja on ne mora da bude strucan, nego treba da izrazite svoju kreativnost... samo razradite neku zanimljivu ideju i nista ne brinite... :)
a praksa... pa ja jos nisam bila na takvoj praksi kao sto je praksa u Vipu. :) Naravno studentima se ne daje velika odgovornost i samostalnost pri radu, ali su definitivno svi bili ukljuceni na razlicitim projektima. i ono sto je meni bilo tesko - zaista se radi od 9 do 5. nema onog da te puste posle sat vremena... :) a tek kad sam pocela da radim shvatila sam koliko sam puno zaista naucila na toj praksi...
[ Japi87 @ 04.02.2010. 15:14 ] @
Citat:
Naravno studentima se ne daje velika odgovornost i samostalnost pri radu, ali su definitivno svi bili ukljuceni na razlicitim projektima.


Jel možeš ovo malo da mi pojasniš? Jel ste dobijali neke projekte samo za vas, ili su vas uključivali u projkte firme pa zato niste imali potpunu samostalnost?Jel imate nekog mentora, koji radi isključivo sa studentima? kako je to organizovano?
[ bokily86 @ 04.02.2010. 19:04 ] @
@ Japi87
Studenti su bili ukljuceni na vec postojece projekte, sto, prema mom misljenju, je od velikog znacaja. S obzirom da se odmah ukljucujete u trenutne tokove mozete mnogo da naucite. Ne kazem da ne moze ukoliko dobijete neki fiktivni projekat, ali jednostavno mislim da je bolje videti sta se desava na realnom sistemu...
Formalni mentori postoje, ali moje iskustvo govori da su svi u okruzenju spremni za saradnju i voljni da pomognu... Nadam se da je ovo od pomoci
[ Japi87 @ 05.02.2010. 12:09 ] @
Jeste, jeste, bas to me je interesovalo. Hvala puno
[ Japi87 @ 10.02.2010. 17:54 ] @
@ bokily86

Ako ti nije problem, da mi objasniš kako izgleda ta studija slučaja(video sam na njihovom sajtu da se to radi u finalu). Ja sam čuo za te studije kao neka takmičenja u menadžmentu ali kapiram da to nije ovde slučaj..
[ bokily86 @ 11.02.2010. 21:24 ] @
Studija slucaja jeste menadzerski deo posla, ali su jako bitne te vestine prezentacije. Timovi su sastavljeni tako da svako moze da radi svoj deo posla (bar smo mi u nasoj grupi tako uradili). Fora je da smislite sta hocete da uradite, pa onda tehnicari rade tehnicki deo, menadzeri menadzerski, ekonomisti ekonomski, itd. ali naravno sve to uz konsultaciju celog tima...
[ Japi87 @ 17.02.2010. 18:50 ] @
Ej, ljudi, bio sam malo pre na onom njihovom sajtu i piše da je rok za prijave produžen do 28.februara.. Sjajno!!! ja i ovako ne bih stigao da napišem esej(a da to liči na nešto).

17.02.2010 - Rok za prijavljivanje za projekat "Budi Vip student" produžen do 28. februara 2010.
Zbog velikog interesovanja studenata za projekat „Budi Vip student“, kao i molbi da se produži rok za prijavljivanje zbog trajanja ispitnih rokova i prethodnih praznika, kompanija Vip mobile produžiće ... rok za prijavljivanje do nedelje, 28. februara.


evo link za kompletnu vest
[ bokily86 @ 17.02.2010. 21:11 ] @
ja sam sigurna da je rok do 20. bio sasvim dovoljan za sve, ali moram priznati da sam prosle godine i ja konkurisala tek u produzenom roku... bas zbog toga "daj da napisem da to lici na nesto", a na kraju sam poslala ono sto sam prvo napisala... :)
[ bokily86 @ 22.02.2010. 18:53 ] @
Nadam se da su svi koji se dvoume odlucili jer je sad za konkurs ostalo samo jos 6 dana...
[ Japi87 @ 22.02.2010. 20:20 ] @
Ja sigurno konkurišem :D esej sam završio, čekam još samo potvrde sa faxa
[ Japi87 @ 24.02.2010. 22:37 ] @
Najzad... Ja poslao esej i odgovore malo pre... Biće valjda dobro.. Hvala puno na pomoći
[ ivana0912 @ 25.02.2010. 12:18 ] @
Ja hvatam poslednji voz za prijavu...
Ostalo je jos 4 dana...
[ Japi87 @ 28.02.2010. 17:43 ] @
Danas poslednji dan za prijavu!!!