[ twobeers @ 21.01.2010. 18:55 ] @
Cisco ASA 5505 neprihvata password default-om određen ili sam ja nešto pogrešno napravio??

Ovako u firmi u kojoj sad radim, sam zateko več spomenuti uređaj koji je jedna tehnička podrška konfigurisala radi stvaranja tunela od njihovog servera do naših računara(kolko sam shvatio) radi funkcionisanja jedne aplikacije(nije bitno šta i kako).Sad se promjenila i aplikacija i tehnička podrška koja nije htjela da mi pomogne oko konfiguracije Cisca.U sustini taj mi sad uređaj kad ga već imamo, treba samo za dodjeljivanje ip adresa lokalnoj mreži i povezivanje na internet preko adsl modema(D-linka najobičniji).Resetovo sam cisca na fabrička podešavanja sledečim koracima :

Restoring Factory Defaults to the Cisco ASA5505 Firewall via the Console:
......
Instead, you’ll need to use the Console Port!

1. hook up the blue console cable to your serial port, plugging the other end into ‘Console’ port on the ASA 5505. The console port looks like a network jack, but it’s above the usb ports.
2. Use hyperterminal, click Start, Programs, Accessories, Communications, Hyperterminal, create a connection on Com1 using the terminal settings:
* Bits per second: 9600
* Data bits: 8
* Parity: None
* Stop bits: 1
* Flow control: None
3. After you open your connection, press enter a couple times, and you should get a prompt like: ‘ciscoasa>’, or ‘nameofyourdevice>’
4. type ‘ena’ to go to enable mode. Enter the password, or just press enter if there is no password set.
5. type ‘config t’
6. type ‘config factory-default’
7. hit spacebar when the ‘more’ thing happens. You want to get back to the prompt that looks like: ‘ciscoasa(config)#’
8. type ‘reload save-config noconfirm’
9. make sure that the outside line is plugged into port zero, and your pc is plugged into any of the ports 1-7.
10. The Cisco ASA has been reset to factory settings. DHCP is enabled on the cisco device, and it’s internal IP address is now 192.168.1.1!
........
i cisco se resetovo na fabrička podešavanja (bar mislim) jer je promjenio ospeg ip adresa koje dodjeljuje računarima u mreži.Unaprijed zadate su mu bile u opsegu od 10.10.6.100 do 10.10.6.254, a sad posle ovakvog reseta daje fabričku ip adresu 192.168.1.2 kako sam i pročito u uputsvu koje sam skinuo sa njihovog sajta.

Ali je problem sto neće da prihvati blanko password kako stoji u uputstvu.Pokušo sam i sa praznim mjestima, i stari password i kombinacije s rečima admin, cisco i tako to.Pa me zanima moželi mi neko pomoći jer nemogu pristupiti uredjaju.
Unaprijed hvala,
pozdrav.
[ RiciSambora @ 21.01.2010. 23:06 ] @
Jesi li pokusao password recovery proceduru?
http://www.cisco.com/en/US/doc...n/guide/trouble.html#wp1058131