[ Slobodan Radosavljevic @ 22.01.2010. 12:34 ] @
Kupio sam nov komp instalirao drjvere podigao sistem i sve radi... ali drzao sam komp upaljenim mozda 3 dana zaredom jer skidam svasta i 4-i dan se cuje neko kasljanje kompa, ali bukvalno komp kaslje i ispusta iritirajuce zvuke, a kada radi normalno vrlo je tih sta to moze biti? komp je nov ne verujem da su mi dali prasnjav kuler.. help?
[ Miroslav Cvejić @ 22.01.2010. 12:36 ] @
Ja bih to reklamirao.

MOžda je kabl neki zapao u ventilator, ali zašto da ti brineš oko toga. Zato služi garancija.
[ Slobodan Radosavljevic @ 22.01.2010. 12:47 ] @
mozda si u pravu a koji kabl? mrzi me da nosim kod njih ;S i imam passworde u kompu pa cu morati sve da brishem pa da opet stavljam lS i on je tih ali posle 5 min tj. svakih 5 min malo kaslje..
[ Aries1404 @ 22.01.2010. 17:32 ] @
Pa otvoti kuciste pa pogledaj, mozda nisu lepo skopcali kablove od napajanja pa je zapao za CPU kuler sto je moguce.Ako nije nosi, kakve pasworde, kakve to veze ima, sacuvaj, prebaci....
[ Slobodan Radosavljevic @ 22.01.2010. 21:26 ] @
Otvorio sam i nema nista sve ok izgleda, pa passworde imam rs premium i slichno.. :D
[ Slobodan Radosavljevic @ 25.01.2010. 21:03 ] @
Dobro i? :) nego smirilo se to sad nema tako cesto nego samo kad palim dok se malo ne zagreje a ne znam zasto prvih puta to nije radio... ja sam komp drzao 3 - 4 dana non stop ukljuchenim jer sam skidao ali ne verujem da je do toga, jer moj proshili komp (sta mu sve nisam radio) i posle 7 godina josh radi i izgleda bolje nego novi (sto se tice rada) ali ovaj je bolji jer je noviji hardver i sve novo :D
[ okram_ca @ 26.01.2010. 00:02 ] @
Verovatno je upitanju ventrilator koji nije dobro prisafljen.
Proveri ventilatore u kucistu.
[ Slobodan Radosavljevic @ 26.01.2010. 10:15 ] @
Imam na matichnoj i ovaj za napajenje ventilator? koji da proverim? nz ni kako da proverim najbolje da odnesem do servisa.
[ sstanimi @ 27.01.2010. 11:38 ] @
Ako problem nestaje kada se kompjuter zagreje, moze biti lako da su u pitanju ventilatori. Meni se desava to brujanje ako mi se soba ishladi previse pa kad upalim komp, ventilatori bruje dok se ne zagreju. A proveris to tako sto otvoris kuciste pa onda upalis komp i slusas odakle dolazi brujanje tj. buka koju si naveo. Ako ne mozes da odredis tacno, uzmi jedno tanko savitljivo gumeno crevo promera oko 0.5 - 1 cm, ne predugacko, jedan kraj priblizi uhu, a drugi premestaj s ventilatora na ventilator pa ces videti koji proizvodi buku.
[ Slobodan Radosavljevic @ 28.01.2010. 10:29 ] @
Hahah! dobar fazon :D ali mogu da preoblim pochetak drdanja dok se ne nakanem da ga popravim.. sad me vishe ne njaka onako kao da kaslje sada kad se zagreje da kucnem u drvo se ni ne chuje :D