[ alajmovic @ 22.01.2010. 14:41 ] @
Pozzz,

Eh ovako kupio ja PCI ATI RADEON X550 256 MB DDR2. I sve fino ubacim grafičku ( do tada sam furo ovu integrisanu) u njen slot, upalim komp kada ono kaže ovako: expansion rom not initialized - PCI network controller on motherboard.
Pritisni F1 to resume or F2 to setup (tj, da udjes u BIOS)

Kontam ubacim drivere sve instaliram, uđem u Bios promijenim da primary bude PCI - a ono VGA-ON BOARD ostavim "auto". I sve ja to uradim pa ono opet nece - i odem ja onda guglati i guglam i guglam - i da prostite sje*em se guglajući, nidje nista. Pa kontam da me ko uputi ako nije kakav problem.

Konfiguracija mi je sljedeća:
Intel 2.8
RAM DDR1: 2 GB
ATi Radeon 256 MB (Gygabite)
Matična ploča: naka od Fujitsu simensa: Motherboard Name FUJITSU SIEMENS D1931, Motherboard Chipset Intel Grantsdale-G i915G

Et ne znam šta više da radim BIOS mi je phoenix-ov: DMI BIOS Vendor FUJITSU SIEMENS // Phoenix Technologies Ltd.

Et ljudi molim vas pomagajte samoukom hajvanu.
[ Binary Mind @ 22.01.2010. 20:19 ] @
Problem nije u grafickoj vec najverovatnije u integrisanoj mreznoj kartici na maticnoj ploci koja najverovatnije baguje zbog toga sto si dodao tu ATI graficku karticu. Probaj nju (integrisanu mreznu karticu) da iskljucis u BIOS-u i vidi da li ces dobiti istu gresku. Ukoliko je integrisana mrezna problem, bilo bi dobro da saznamo koja je da bi videli da joj ima leka preko flashovanja BIOS-a ili njenog firmware-a (ovo je rizicno ako si kao sto sam kazes samouk.) ili da kupujes drugu PCI mreznu i tako resis problem.
[ combuster @ 22.01.2010. 20:24 ] @
Sumnja moze da padne i na neki IRQ konflikt izmedju mrezne i graficke kartice, probaj da ucitas BIOS defaults pa vidi da li se i dalje ovako ponasa...
[ alajmovic @ 22.01.2010. 20:46 ] @
Iskljucio sam je i dalje je sve isto. I stvarno bih da izbjegnem kupovinu neku druge, tek sam ovu platio, nemam love za drugu. Imam opciju PCI upaljenu a vga on board sam stavio disabled.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 22.01.2010. u 21:56 GMT+1]
[ Binary Mind @ 22.01.2010. 21:00 ] @
Znaci, ako sam dobro razumeo, iskljucio si integrisanu mreznu (ne graficku) karticu u BIOS-u, sacuvao ta podesavanja, i isto se pojavilo? Da li si probao sa combusterovim predlogom? I to moze da pomogne. Sve u svemu problem jeste definitivno do integrisane mrezne kartice. Maticne ploce u "brendiranim" masinama (u ovom slucaju Fujitsu Siemens) su poznate po problemima kada se na njih dodaje hardver koji nije "bendiran".
[ alajmovic @ 22.01.2010. 21:13 ] @
Znaci, ako sam dobro razumeo, iskljucio si integrisanu mreznu (ne graficku) karticu u BIOS-u, sacuvao ta podesavanja, i isto se pojavilo? Da li si probao sa combusterovim predlogom? I to moze da pomogne. Sve u svemu problem jeste definitivno do integrisane mrezne kartice. Maticne ploce u "brendiranim" masinama (u ovom slucaju Fujitsu Siemens) su poznate po problemima kada se na njih dodaje hardver koji nije "bendiran".[/quote][quote]Binary Mind

OK, izgleda da se nismo razumjeli - ja sam isključio integrisanu grafičku a ne mrežnu karticu. Sad ću to probati pa javim, a probao sam i ovo gore što je predložio combuster.
[ combuster @ 22.01.2010. 21:16 ] @
Ok, probaj da iskljucis i mreznu karticu, ako po iskljucenju mrezne kartice se vise ne pojavljuje onaj problem, probaj da eksperimentises sa opcijama tipa:

1. Assign IRQ for VGA card
2. PnP OS installed

Dakle isprobaj kombinacije ukljuceno/iskljuceno za ove uredjaje pa vidi da li ti se slicno dogadja a i vidi da li ti je boot-ovanje sa mrezne kartice slucajno ukljuceno, ako jeste iskjuci je.
[ alajmovic @ 22.01.2010. 21:21 ] @
Znaci, ako sam dobro razumeo, iskljucio si integrisanu mreznu (ne graficku) karticu u BIOS-u, sacuvao ta podesavanja, i isto se pojavilo? Da li si probao sa combusterovim predlogom? I to moze da pomogne. Sve u svemu problem jeste definitivno do integrisane mrezne kartice. Maticne ploce u "brendiranim" masinama (u ovom slucaju Fujitsu Siemens) su poznate po problemima kada se na njih dodaje hardver koji nije "bendiran".[/quote]
Citat:
Binary Mind

OK, izgleda da se nismo razumjeli - ja sam isključio integrisanu grafičku a ne mrežnu karticu. Sad ću to probati pa javim, a probao sam i ovo gore što je predložio combuster.
[quote]alajmovic


Eh ovako iskljucio sam mreznu i sve u redu, sta sad da radim bez mrezne? Imam jednu viška, ali do nje mogu tek sutra, da stavim nju?
[ alajmovic @ 22.01.2010. 21:23 ] @
Ok, probaj da iskljucis i mreznu karticu, ako po iskljucenju mrezne kartice se vise ne pojavljuje onaj problem, probaj da eksperimentises sa opcijama tipa:

1. Assign IRQ for VGA card
2. PnP OS installed

Dakle isprobaj kombinacije ukljuceno/iskljuceno za ove uredjaje pa vidi da li ti se slicno dogadja a i vidi da li ti je boot-ovanje sa mrezne kartice slucajno ukljuceno, ako jeste iskjuci je.[/quote][quote]combuster

Ovo pretpostavljem se nalazi u biosu? A vidio sam tamo da je bootanje ukljuceno sa mrezne, samo ne znam kako da to iskljucim?
[ alajmovic @ 22.01.2010. 21:32 ] @

PROBLEM RIJEŠEN!!!

LJUDI HVALA PUNO! Čim sam isključio bootanje sa mrežne karte odmah je sve bilo u redu. Hvala puno COMBUSTERU!! Hvala i Binary Mind-u! Da ste gdje blizu platio bih vam piće, ručak i par golih plesačica!!!! Hvala još jednom.
[ combuster @ 22.01.2010. 21:34 ] @
Dogovoricemo se za plesacice ;-)