[ abitbp6 @ 22.01.2010. 15:27 ] @
Samo brzom intervencijom vatrogasaca i ludom srećom nema nastradalih. Ovaj soliter ima 13 spratova i 12 stanova po spratu. Stanari kažu da je ova žena i ranije pretila da će zapaliti svoj stan.

TOTALNO, ALI TOTALNO LUDILO!!!


http://www.novosti.rs/code/nav...ar%2C%20povredjen%20vatrogasac

VATRENA stihija "progutala je" stan na devetom spratu zgrade na Bulevaru despota Stefana 68b u velikom požaru koji je izbio u četvrtak oko 14.30. Iako je 11 vatrogasnih vozila stiglo posle nekoliko minuta, za lokalizaciju vatre bilo je potrebno čak sat i po. Prilikom gašenja lakše je povrećen vatrogasac Ivan Ž. (29), a pričinjena je velika materijanla šteta. Uzrok izbijanja požara zasad nije poznat.
Kako smo nezvanično saznali, dim je prva osetila komšinica koja živi na desetom spratu. Kada je primetila da se nešto čudno dešava, istrčala je u hodnik i krenula stepenicama sprat niže, gde je naišla na komšinicu Snežanu K. (52), iz čijeg stana je dopirao neprijatan miris. Na upozorenje da se nešto upalilo u njenom domu, Snežana je rekla da "nema ništa sa tim", a potom je utrčala u lift i krenula ka prizemlju. Komšije pričaju da Snežana "ima psihičkih problema" i da su sa njom i ranije imali probleme.


[ Ivan Dimkovic @ 22.01.2010. 15:36 ] @
Haha 29-ti 68b, u toj zgradi je ziveo jedan moj ortak... brate, nisam znao da tolikih ludaka ima tamo :)
[ Kosuth @ 22.01.2010. 16:55 ] @
Pa sad,teško je definisati šta je to normalan čovek,ali ako uzmeš u obzir činjenicu da nije normalno da ljudi jedan drugom kenj@ju na glavu,onda baš i nećeš naći mnogo beograđana koji se normalno ponašaju.:o))
[ VlaK @ 22.01.2010. 18:50 ] @
Ma ne trebaju zgradama požarne stepenice. Šta će im. Jedno vreme sam živeo u onih 6 kaplara na Novom Beogradu na 11 spratu i bio je manji požar na 6 ili 7. Bome sam se us**o dok sam silazio kroz dim. A ništa se ne vidi...
[ abitbp6 @ 22.01.2010. 22:23 ] @

Imam rodbinu u tom soliteru, baš u blizini tog stana, i kad sam prvi put pročitao vest, odmah sam zamislio jednu katanu i fataliti nindžutsu na lobanji ove poremećene žene. Ali na sreću...

Soliter ima požarne stepenice, ali je baš veliki i evakuacija bi trajala. U zgradi ima oko 150 stanova, znači cca 500-600 ljudi kad je pun, u vreme požara je bilo verovatno manje, radni je dan, pre kraja radnog vremena, ali opet, trudna žena je bila u stanu iznad. Požarne stepenice za koje ja znam su na terasama u jednoj vertikali (nisam siguran, ali možda ih ima i na dve vertikale), a plan evakuacije je da svi sa sprata idu u stan na čijoj terasi su stepenice i onda se spuštaju sa spoljašnje strane zgrade, što je sasvim OK. Ali, ko može smisliti zaštitu od bolesne žene koja sama zapali svoj stan, zaključa ga i pobegne. Koliko mi je poznato, ovo je prvi ozbiljan požar u ovoj zgradi.
[ Take 5 @ 23.01.2010. 00:55 ] @
Najcrnje u celoj priči je što je zaključala blindirana vrata pa vatrogasci, koji su dojurili veoma brzo, dugo nisu mogli da uđu u stan.
Komandir vatrogasne jedinice je rekao na TV-u da su izgubili mnogo dragocenog vremena dok nisu uspeli pomoću specijalne tehnike da otvore ta blindirana vrata. Još reče da nisu imali drugog načina da uđu u stan, pa je zbog tog zastoja stan totalno izgoreo!

Inače je u zgradi posle gašenja bio totalni potop pa je na mnogim stanovima ispod takođe naneta velika šteta