[ van t hoff @ 06.01.2004. 00:31 ] @
Pozdrav!
Nadam se da ima onih koji su upoznati sa besplatnim phpnuke portalom. Namjerio sam da taj isti phpnuke iskoristim kao osnovu za sajt koji za sebe pravim. Ne nemam problema sa instalaciom i sl. :).

Znam osnove php-a (mozda i nesto vise, al' nikada nisam pravio neke velike aplikacije), nazalost skroz sam slab sa mysql/php kombinaciom sintaxom/semantikom. Zelja mi je da napravim modul za phpnuke u kome ce registrovani korisnici moci da izberu recimo iz padajuceg menija skole koje su zavrsili i iz josh jednoj menija broj od 1-10, pa da se onda njihovo ime, interest polje (koje unose pri registraciji) i datum postovanja nadje u jednoj tabeli (npr. polje1: Pera petrovic, polje2: interests, polje3: izabrane skole iz padajuceg menija polje4: broj od 1-10 polje5: Datum Ispod sljedeci korisnik itd...).

Znaci sve u jednoj tabeli, nista fancy i sareno, samo da moze da se istampa ljudski (Eventualno ako je mnogo korisnika da se raspodjeli u vise tabela, zbog stampanja).

Ne znam da li je ovo mnogo sto vas pitam kako da uradim (samo recite), ako nije, bilo kakav pomoc je dobrodosla !
Hvala !
[ noviKorisnik @ 06.01.2004. 07:38 ] @
Možda želiš da proširiš registracioni formular? Tako mi se čini ali nisam u potpunosti siguran da dobro razumeh.

Ili je to proširenje formulara za personal settings? Mogu da lupam do besvesti jer nemam phpnuke u blizini a neću ga skoro ni imati.

Uglavnom, phpnuke je prilikom instalacije napravio gomilu mysql tabela, sve imaju isti prefiks (verovatno phpnuke ili nuke ili pn). Jedna od njih zove se recimo pn_users i čuva podatke o registrovanim korisnicima. Ta tabela ima definisanu određenu gomilu polja. A sada je potrebno tabelu još i proširiti... Direktno proširivanje tabele potrebnim poljima (škole i ostalo) može da dovede do nepredviđenog ponašanja sistema. Bolje je napraviti dodatnu tabelu s proširujućim poljima, koja se vezuje s ovom preko ključa. Moguće je da u nukeu već postoje varijante za proširenje custom poljima, za to je bolje malo ugnjuriti u dokumentaciju.

Sve u svemu, pravljenje modula za neke sisteme nije najveseliji poso. Da bi sistem mogao da se menja i proširuje mora prethodno da se razume na koji način funkcioniše. Plus programski jezici i baza podataka (ovde php, html, mysql).

(... ignorisao sam malo priču o štampanju jer mi je totalno nejasna...)
[ van t hoff @ 08.01.2004. 00:18 ] @
huh ja sam nejasan. Ovako jednostavnije: Necu nista da remetim sa registraciom, ako si se nekada susretao sa phpnuke-om sjecas se da je modularan tj. ima raze module (koje mozes po zelji dodavati ili ne na index), npr. forum, popularne teme, ankete itd.
Sada, ja sam mislo da napravim jedan takav modul u kome bi prethodno ulogovani useri mogli da izberu neku vrijednost iz padajuceg menija i da se napravi posebna tabela u kojoj bi pored imena tog usera stajala vrijednost koju je izabrao u meniju. I da tu tabelu mogu onda da stavim na index da je svi vide.

Evo kako bi to npr. izgledalo:
Code:

 +------------+------------+-------+
 |user name   |iz p.menija |datum  |
 +------------+------------+-------+
 |Pera peric  |FK Vozdovac |datum  |
 +------------+------------+-------+
 |Mile matic  | FK Bor     |datum  |
 +------------+------------+-------+