[ HexTex @ 23.01.2010. 06:20 ] @
Skoro sam radio neki sajtic u Dreamveaweru, pogledam u Xp-u u par brauzera vidim sve je ok, sve je na svom mestu itd... Upalim Linux Ubuntu 9.10 pokrenem isti sajt u Mozili i vidim da vise od pola stvari nije na svom mestu vec sve razbacano. Ako se tad nisam slogirao necu nikad :( Sve sam dosad mislio, mozila je mozila i kompatibilnost sajta za nju je ista na svakom operativnom sistemu, ali izgleda sam se prevario... -_-
[ maksvel @ 23.01.2010. 08:02 ] @
Možda je do fontova - ako pod Linuksom nemaš npr. neke MS fontove, a koristio si ih.
[ agvozden @ 23.01.2010. 11:30 ] @
Problem mogu biti fontovi - ubuntu nema m$ fontove, ali ih mozes ubaciti u sistem.
Druga stvar se tive velicine elemenata, ukoliko nisi zadao preciznu metriku (recimo kod input polja) on ce to drugacije tretirati.
Dakle, pozeljno je da definises elemente koje nisi (h2, p... font, size, spacing, margin, padding... za ostale pozeljno width...)

interesantno je da u chrome brauzeru se to vidi drugacije, onako kako treba, a takodje i u operi...
[ Stefan Jocic @ 23.01.2010. 13:43 ] @
Ako koristiš Linux Ubuntu paket se zove msttcorefonts.

Code:
sudo apt-get install msttcorefonts


Ili ako koristiš Linux Arch:

Code:
pacman -S ttf-ms-fonts


Nije loše da imaš ovaj paket instaliran...
[ HexTex @ 24.01.2010. 10:16 ] @
Aj sto si premestio temu, nego sto si promenio naslov teme? Ovde se ne radi o gresci sa fontovima sajta u Linuxu, nego o greskama u celokupnom sajtu, pozicioniranju elemenata, slika itd...

[ Stefan Jocic @ 24.01.2010. 11:41 ] @
Temu sam vratio, a naslov promenio jer ima više smisla. Što se tiče fontova to rešavaš instalacijom paketa iznad. Pozicioniranje elemenata, slika ne bi trebalo da pravi problem, osim ako ima nekih grešaka u kodu. Ostavi link da vidimo.
[ Miroslav Ćurčić @ 24.01.2010. 20:10 ] @
Što se tiče fontova problem ne rešavaš instalacijom fontova kod sebe, jer ne praviš ti sajt za sebe nego za šire narodne mase i ne možeš očekivati da svi oni instaliraju tvoje fontove. Dakle treba da ustanoviš koji font je pod linuxom dovoljno standardan u svim distribucijama a opet dovoljno sličan onome što tebi treba pa ga navedi u listi font-family.
[ jablan @ 24.01.2010. 20:20 ] @
Na kraju krajeva, uvek treba staviti generičko ime serif ili sans-serif na kraju liste fontova, Linuks će naći neku zamenu.