[ lazemi @ 06.01.2004. 02:52 ] @
Hocu da uzmem ovog modela TFT Monitora LG L1710B, treba mi misljenje/iskustvo oko ovog monitora.
[ Bojsane @ 06.01.2004. 07:38 ] @
Ja ga imam i zadovoljan sam. Mnogo se bolje u igricama ponaša nego samsung TFT nema dead pixel, na Samsungu sam imao dva...
Mislim da je LG sasvim ok i uvek za pare koje daš dobiješ maksimum...
[ Marvin Freestyle @ 06.01.2004. 08:27 ] @
Owaj model koristim wech ewo dwe godine i jako sam zadowoljan. Definitivno ga preporuchujem. Shto se tiche mrtwih pixela, to ipak nema weze sa modelom, odnosno proizvodjachem. Inache, LG-evi reselleri tolerishu do 3 mrtwa pixela. Sve preko moze se reklamirati.

PozDRAw
[ Bojsane @ 06.01.2004. 08:52 ] @

Prvo, zeznuo sam se, ja imam 1720b, mada mislim daje tu razlika samo u dizajnu. Ali ne slažem se s tobom u vezi mrtvih piksela. Zavisno od proizvođaća različiti su stepeni tolerancije i sudeći po mom okruženju najčešće se pojavljuju kod Samsunga.

[mod: izbrisan nepotreban citat]


[Ovu poruku je menjao mangel dana 07.01.2004. u 00:39 GMT]
[ Marvin Freestyle @ 06.01.2004. 09:09 ] @
Ne znam shta da ti kazem. Firma u kojoj radim ima status LG partnera, Nec-Mitsubishi i Xelo distributera. Svi modeli owih proizvodjacha se u manjoj ili wechoj meri wrachaju zato shto imaju mrtwe pixele. Procenat je manje wishe isti za sve izuzev za Xelo koji je ipak malo niza klasa od ova dva gore navedena proizvodjacha. I LG i Nec-Mitsubishi imaju istu politiku shto se tiche mrtwih pixela a to je d je minimum za menjanje monitora 3 pixela. Kod Xelo-a to je 5 pixela. ERC Commerc za njihowe Samsungde chini mi se takodje ima akciju sa 3 pixela. E sad, to shto ima gomila ljudi koji za zivot zaradjuju prodajuchi rachunare i rachunarske komponente (pa i TFT monitore), tako shto posreduju izmedju uvoznika i krajnjih kupaca, pa prichaju svako svoju prichu, to je druga stvar. Mogu i ja da ti kazem da chu ti zameniti monitor posle 8 meseci i 12 dana za nowi, a swe zato shto sam kwazi ok lik, ali to nije zwnichna politika proizvodjacha ... ;)

PozDraw
[ Bojsane @ 06.01.2004. 10:30 ] @
Uopšte ne želim flame. Samo govorim iz iskustva krajnjeg korisnika. Poznajem i ljude koji su, što bi ti rekao, između uvoznika i krajnjeg potrošača, a poznatiji kao prodavci:)) što naravno nije nikakva sramota jer je to normalna karika u lancu prodaje a kojima se bukvalno diže kosa na glavi od Samsung TFT monitora. Izgleda da Erc baš i nije cvećka što se tiče zamene monitora. Drugo mislim da je kod njih tolerancija do nekoliko "grozdova" koji se opet sastoje iz ? broja mrtvih piksela. U svojoj knjižici samsung spominje da nije problem ako se pojavi "some of black or bright pixels" i dalje kaže "you can use it without uneasiness". Šije mi ga Đuro, mnogo čvrsta garancija na koju se Erc verovatno masovno poziva.
Dakle moje je i samo moje, mišljenje da treba izbegavati Samsung, za razliku od LG ili NEC.
[ Marvin Freestyle @ 06.01.2004. 11:22 ] @
:)
Werowatno zato Samsunga i ne radimo. A kako widim sve wishe firmi, firmica i firmichica prestaje da ga radi. Pogotovo owe low cost modele tipa 753S.

PozdRAw
[ lazemi @ 06.01.2004. 19:58 ] @
Bas me to oko mrtvih piksela najvise zbunjuje, jeli to neizbezno pa se svakome pojavi i dali to puno smeta ???
Ko daje bolju sliku TFT ili CRT Profesional - trinitronski ekran???