[ katarina.kaca @ 24.01.2010. 14:28 ] @
Odlicna sam ucenica i imam sve petice osim iz muzickog.......
Nastavnica je veoma stroga i ovo nije samo moj problem, i ostala deca u skoli imaju problem sa ovim predmetom.
Ostavite vas komentar, zelim da cujem misljenja drugih ljudi. Hvala unapred!
[ golden eye @ 24.01.2010. 15:10 ] @
Obratite se grupno ( celo odeljenje ili grupa ucenika ) sekretaru ili direktoru skole sa problemom koji imate i trazite misljenje drugog nastavnika na vase znanje
[ maksvel @ 24.01.2010. 15:28 ] @
A da pokušate da prvo razgovarate sa razrednim starešinom?
[ Srđan Pavlović @ 24.01.2010. 17:36 ] @
Prvo sa razrednim razgovarajte, nemojte "preskakati instance", jer se moze
desiti da problem resite sa razrednim, ako i to ne upali, tek onda se obratite
direktoru.

To je sa vaseg gledista, naravno ocekujte i argumente sa druge strane zasto
ocena iz muzickog nije 5, nego 4 ili 3....
[ golden eye @ 24.01.2010. 17:54 ] @
Mislim da je bolje da se prvo obrate sekretaru/direktoru iz razloga st ovo nije problem jednog ucenika/odeljenja vec problem "ostale dece".
Imace vise argumenata ako odu neki iz tih odeljenja kod sekretara/direktora skole.

Barem je to moje misljenje i iskustvo sa slicnom situacijom koju sam imao u sredjoj skoli
kod profesora kod koga niko nije imao vecu ocenu od 2 ako mu ne da > 200 eura pa je sve to zavrsilo na miliciji i sudu u nasu korist!

Korisno bi bilo neki snimak ako se nastavnik cudno ponasa ili snimak sa mobilnim telefonom da to potvrdi.
[ namespace @ 24.01.2010. 21:30 ] @
Prvo razgovarajte sa razrednim
[ ptak 13. @ 31.01.2010. 08:41 ] @
Cekajte ljudi polako. Pre svega post ti je mnogo nedorecen. Ako je profesorka stroga to ne znaci da je losa kao nastavnik...kazi u cemu to imate problem. Iskreno ja sam odlican ucenik a i bavim se muzikom, sviram onako sam za sebe za svoju dusu pa mogu da ti kazem da je muzicko predmet koji zavisi i od ucenja i od sluha. Jednostavno ona tebi ne moze da da 5 ako te tera da sviras legato a ti sviras stakato...ajde malo bolje objasni u cemu je konkretno tvoj problem pa da ti damo neki konkretniji savet ?! Mozda nije problem profesorka nego ucenje, a opet mozda je i profesorka problem...ajde malo opisi svoj problem.
[ Desmond @ 23.02.2010. 23:03 ] @
golden eye >>> Koriscenje mobilnih telefona za vreme nastave je zabranjeno i smatra se za laksu povredu discipline ucenika.

Sto se tice ocena iz muzickog, ucenici obicno taj predmet smatraju sporednim sto je oduvek i bio slucaj. Verovatno doticna nastavnica ceni predmet koji predaje i na tome joj nemozete zameriti. Ako svoj posao radi kako treba, postuje pedagoske norme, ispunjava plan i program i ne vredja ucenike, onda je to to. Ne postoji zakon koji definise strogocu ocenjivanja od strane nastavnika. Iskreno nije logicno da ni sva deca imaju 5-ice iz fizickog vaspitanja. U svakom slicaju moj savet je da se ucenici zajedno sa svojim odeljenjskim staresinom obrate nastavnici muzickog i pokusaju da se nadju negde na sredini, odnosno da ucenici ozbilnije shvate predmet, a da nastavnica pokaze malo dobre volje i ublazi kriterijum ocenjivanja.
[ novatorta @ 04.03.2010. 12:44 ] @
Razgovarati sa nastavnicom muzickog. Ako se tu ne nadje zajednicki jezik onda sa razrednim, pa tek ako i to ne da rezultate videti sa direktorom. Najvise me nervira preskakanje hijerarhije. Tako sam ja juce oduzela jedan mobilni jer je zloupotrebljen i dala ga razrednom staresini te devojcice, a majka je odmah zvala direktora, dakle sve je preskocila, pa tek sutradan ujutru dosla ne da razgovara nego da vice na mene jer je to telefon pod ugovorm i nisam smela da ga uzmem. Da ne sirim temu, samo mala digresija.

I da, koriscenje mobilnih za snimanje na casu je zloupotreba ( i to po novom zakonu je cini mi se tezi prekrsaj), tu su pedagog i direktor da kontrolisu rad nastavnika.