[ zli_gli @ 25.01.2010. 19:19 ] @
potrebno mi je da napravim zaglavlje za ceo dokument, tako sto ce se u gornjim i donjim tabelama (heder i footer) provlaciti auto text dok ce kucani text da ide izmedju (pogledaj attach)!!!
[ Matorac @ 25.01.2010. 22:37 ] @
Bojim se da nisi bio dovoljno jasan. Šta ti zapravo treba? Ono što si prikačio liči na obrazac za neki seminarski rad.
[ zli_gli @ 26.01.2010. 21:20 ] @
tako nekako. znaci , potrebno mi je tako da izgleda da se u gornjim poljima upisuje datum , br. stranica, naziv itd. koje ce se normalno provlaciti kroz ceo dokument koliko god da ima kucanih stranica, dok ce se u centralnom delu kucati tekst. da li sam sada bio malo jasniji? pokusao sam da gornje i donje tabele napravim u hederu i footeru a deo gde cu kucati text da jednostavno uokvirim page borderom ali nikako da se poklope linije i postoji razmak izmedju srednjeg dela i hedera i footera!!! ako postoji iole laksi nacin bio bih vam zahvalan.
[ ib.kroki @ 26.01.2010. 21:47 ] @
U hederu pozicioniraj se u ćeliju gde hoćeš broj strana da upišeš i ukucaj
Strana
pa klikni na prvu ikonicu u toolbaru za header and fuooter, bela ikonica sa jednom tarabom (Insert page number)
zatim upiši
od
pa klikni na drugu ikonicu u toolbaru za header and fuooter, bela ikonica sa dva plusa (Insert number of pages )


Ovim ćeš dobiti da na svakoj stranici piše koja je po redu od ukupno stranica.

Naziv i datum ako upišeš u header ili footer prikazivaće se na svim stranama.



P.S.
Pogledaj ostale ikonice, imaš Insert date, Insert time ...
[ Matorac @ 27.01.2010. 20:25 ] @
Još nešto. U radovima kao što je tvoj često se traži da prva (naslovna) strana rada bude bez hedera i futera. Onda klikni na Page Setup i u kartici Layout, u Headers and Footers čekiraj ono Different first page. Ako rad šalješ elektronski. Ako ga štampaš, nije problem napisati obaška naslovnu stranu.
[ zli_gli @ 27.01.2010. 21:02 ] @
nismo se razumeli, jasno je meni kako da ubacim autotext u celije!!! problem je kod pravljenja samog zaglavlja!!!! jednostavno ga ne mogu napraviti da se sve linije (okvira) poklapaju! da li sam sada bio jasniji? mozes li mi dati ideju kako da ga napravim?poz
[ Ivek33 @ 27.01.2010. 21:41 ] @
Citat:
zli_gli: jednostavno ga ne mogu napraviti da se sve linije (okvira) poklapaju!
Vjerojatno mišem ne možeš poklopiti okomite linije ( headera/footera i bordera koji si postavio ) pa probaj postaviti razmak crta rešetki na 0,01 cm ( prvi button na toolbar DRAW

btw: ne znam koliko toga imaš pisati ali mi je sinula jedna ideja, postavi text box i piši u njega, s tim da bi na svaki list morao kopirati text box i poravnati ga ( vidi attach ) ( nije rješenje ali "snađi se"
[ ib.kroki @ 27.01.2010. 22:39 ] @
Meni nešto pada na pamet, ne znam da li je izdvodljivo.

Da se u nekom od vektorskih programa (ilustrator ili slično) nacrta kako bi želeo da izgleda radni list, pa da se taj fajl postavi kao pozadina u Wordu (Format ---> Backgraund ...).
[ Matorac @ 28.01.2010. 09:32 ] @
Ne znam da li ti je propisano kako izgleda obrazac. Kada ga napraviš kako treba sačuvaj ga kao Template, trebaće ti za kasnije.
[ zli_gli @ 29.01.2010. 19:43 ] @
Citat:
Vjerojatno mišem ne možeš poklopiti okomite linije ( headera/footera i bordera koji si postavio ) pa probaj postaviti razmak crta rešetki na 0,01 cm ( prvi button na toolbar DRAW

btw: ne znam koliko toga imaš pisati ali mi je sinula jedna ideja, postavi text box i piši u njega, s tim da bi na svaki list morao kopirati text box i poravnati ga ( vidi attach ) ( nije rješenje ali "snađi se"


xvala, jeste o tome se radi, ne samo da ne mogu misem da ix poklopim vec ni podesavanjem skale na 0.5 (posto nece manje od 0.5)!!!
ideja ti je dobra sa text boxom ali ima oko 80 strana!
[ Ivek33 @ 29.01.2010. 21:08 ] @
Citat:
zli_gli:posto nece manje od 0.5....................dobra sa text boxom ali ima oko 80 strana!
nije mi jasno da ne možeš manje od 0,5. Probaj nakon postavljanja na 0,01 kliknuti na gumb Default (Zadano)

Nije baš najsretnije rješenje sa textboxom, a možda da probaš postaviti dvije okomite linije koje spajaju Header i Footer umjesto textboxa.

[edit] malo sam se poigrao sa Border and Shading ( u Backgroundu ), uspio sam nešto dobiti kako želiš. Na ovom prikačnom fileu poigraj se sa marginama.

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 29.01.2010. u 22:59 GMT+1]
[ Matorac @ 29.01.2010. 22:51 ] @
Kad ti je zaglavlje aktivno klikni gore na Horizontal Ruler tačno iznad granice tabele, ima mala ikonica na kojoj ti se pojavi obostrana strelica. Ali klikni i levim i desnim istovremeno. Videćeš tačne mere. Možda će ti nešto značiti.

[ zli_gli @ 30.01.2010. 13:14 ] @
Citat:
Ivek33: nije mi jasno da ne možeš manje od 0,5. Probaj nakon postavljanja na 0,01 kliknuti na gumb Default (Zadano)

Nije baš najsretnije rješenje sa textboxom, a možda da probaš postaviti dvije okomite linije koje spajaju Header i Footer umjesto textboxa.

[edit] malo sam se poigrao sa Border and Shading ( u Backgroundu ), uspio sam nešto dobiti kako želiš. Na ovom prikačnom fileu poigraj se sa marginama.

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 29.01.2010. u 22:59 GMT+1]


tako sam i ja probao da uokvirim heder i footer sa borderom ali mi kao i tebi donji deo page bordera ne uokviruje footer vec produzava malo dole, e to ako bih mogao da popravim sve bix bilo idealno, poz!!