[ anon157690 @ 26.01.2010. 00:25 ] @
Poštovanje svima,

iako je ovo tema o pdf-u koji nije deo officea, postavio sam je ovde jer smatram da se ovde nalazi više "kompetentnih" ljudi za ovu tematiku.

hteo bi da prebacim većinu dokumenata koje kruže po firmi iz worda u pdf, ne automatski, izradio bi ručno svaki dokument u pdf-u pošto su oni u wordu pravljeni blagi užas. Npr. zamislite trebovanje kancelarijskog materijala ili zahtev za otpis OS ili sličan dokument, samo polja koja treba popuniti ili izabrati neku od ponuđenih opcija bila bi dostupna, takođe bi voleo ako bi takav popunjeni obrazac mogao da se snimi kao klasičan non-editujući dokument ako je moguće...
Treba mi samo neki kratak tutorijal o izradi ovakvih, nazovimo ih formulara u pdf-u

zahvaljujem unapred.
[ maliradoznalac @ 31.01.2010. 22:50 ] @
Ako ti je samo bitno da budu pojedina polja dostupna za editivanje, to mozes uraditi i u Word-u
[ anon157690 @ 01.02.2010. 16:32 ] @
Naravno, ali je problem što u wordu nema zaključavanja dimenzija kolona i redova tabela tako da nestručnim kliktanjem može dosta toga da se poremeti a ja ne praktikujem nabacivanje tona text boxova na stranicu, ne izgleda lepo a nije ni praktično, excel isto nije najbolji izbor za takvu dokumentaciju, pdf mi deluje interesantno, probaću ja nešto sam da uradim pa da postavim neki tutorijal ovde ako mi vreme dozvol...
Poz.
[ maliradoznalac @ 01.02.2010. 20:44 ] @
mislim da nisi upoznat sa svim mogucnostima koje su ugradjene u Word :-)

evo ti primer zakacen gde ne moze da se menja sirina kolone i ostalo