[ trader6 @ 26.01.2010. 16:04 ] @
Evo novog telefona u VIP ponudi - prilicno je cudan, da li neko zna cije je ovo cudo

http://www.vipmobile.rs/privat...ilni-telefoni/vip-112.827.html
[ Laki024 @ 26.01.2010. 16:13 ] @
Moram priznati da smesniji telefon u zivotu nisam video
[ trader6 @ 26.01.2010. 16:16 ] @
ni ja ovo bi trebalo da poklanjaju a ne da prodaju ni za dinar - za ovo je motorola F3 marka
[ zvezdasbg @ 26.01.2010. 17:41 ] @
Ma takve krseve proizvode za vodafone. Sta sve ovi pacenici iz VIP-a nece smisliti da navuku ljude.
[ bachi @ 26.01.2010. 17:53 ] @
Cena u prodaji 5.499 din ... strašno.
[ gojnik @ 26.01.2010. 18:24 ] @
Ovaj telefon mi izgleda kao da je namenjen starijim osobama jer ima velike tipke, a ekran monohromatski. Verovatno je i jednostavan za upotrebu, pretpostavljam da će imati dobru prodaju.
[ karadima @ 26.01.2010. 18:51 ] @
Ako je ovom telefonnu realna cena ~5k dinara onda mora da se proizvodi u nekoj veoma skupoj zemlji :D

Ma za ovo je Casio dzepni kalkulator zakon hehehehe

kadbi naprimer napravili ovako nesto samo dosta manje tako da moze da se stavi neki kais i da se nosi kao sat na ruci , onda bih ga mozda i uzeo iz fazona, ovako ga ne bi ni podigao za zemlje kad bih ga video na ulici :D
[ bachi @ 26.01.2010. 18:56 ] @
Citat:
gojnik: Ovaj telefon mi izgleda kao da je namenjen starijim osobama jer ima velike tipke, a ekran monohromatski. Verovatno je i jednostavan za upotrebu, pretpostavljam da će imati dobru prodaju.

Kao i bilo koji drugi na Buvljaku, polovni za 300 dinara, a ne 5000 dinara. :)
[ DR83 @ 26.01.2010. 19:32 ] @
Citat:
trader6: ni ja ovo bi trebalo da poklanjaju a ne da prodaju ni za dinar - za ovo je motorola F3 marka


lol

Odvratan je.
[ MaxM @ 27.01.2010. 00:58 ] @
Sto, sta mu fali. Super je za klince, prvi-drugi razred i za matorce, kojim ne treba kamera

Nego..... khmmm


http://www.telenor.rs/index.ph...e_id=183&back=select_phone

http://www.vipmobile.rs/privat...elefoni/samsung-s5230.609.html

Zasto ovo ne iskomentarisete zvezdas i ekipa koja je zaduzena za pljuvanje vipa na ES?

Ne razumem ovakve komentare Vas, koji imate telefone sa 2, 3, 5mpx, to vas interesuje, ali sta mislite, da li nekog cicu od 70 godina interesuje HTC Tattoo da menja maske i da se pomocu WiFi nakaci na FB?? Dajte ljudi , molim Vas, o cemu vi pricate. Zbog ovakvih stvari, namerno u ovoj temi branim vip
[ Zoran Milovanovic @ 27.01.2010. 01:22 ] @
Molim vas ne nasedajte na provokacije...

I ja kazem, ovaj telefon je ekstra, samo mi kazi kako ce klinac 1-2 razred da uzme ovaj fon na postpaid (btw, objasni mi i sta ce detetu ovoliki tasteri)? A deki od 70 god ne trebaju veliki brojevi (tasteri) jer on i onako nije u stanju da zapamti 10cifrene brojeve svojih unuka, koji oni i onako menjaju kad i carape, itd...

Tako da tvoja teorija nema smisla... No dobro, imas pravo da izneses misljenje..

Sto se mene tice, telefon je pun pogodak za MaxM i tako jos po neke.. (mislim na osobe sa drasticno ostecenim vidom)

[Ovu poruku je menjao espresso dana 27.01.2010. u 11:54 GMT+1]
[ espresso @ 27.01.2010. 07:23 ] @
Meni se ovakvo rešenje sviđa. Samo se nadam da ima imenik :)
Vidim da na zvezdi i tarabi verovatno ima po jedan omiljeni broj za pozivanje. Jedino što je smešno ovde je podatak o "ceni u prodaji". To je već previše.
Vipovo je da ponudi pa ko hoće nek uzme.
[ acme @ 27.01.2010. 08:42 ] @
iNo mobile CP09

http://www.youtube.com/watch?v=HD0tcv_nF2w
[ MaxM @ 27.01.2010. 10:23 ] @
@Zoran

Da da, upravu si sto posto. Ljudima od 60 godina, pa na dalje trebaju veliki tasteri, jer su to doba kada coveku najvise slabi vid. Pitacu te kada dodjes u te godine, sta ce tebi trebati. Ja ne kazem da je ovo dobar telefon, ja ga nikada ne bih koristio, pa i da je poslednji, jer se meni licno ne svidja. Klinac nece da uzme postpaid, ali moze roditelj da mu uzme na postpaid, e sad ko ce da koristi tu karticu, to je vec njihova stvar. Zasto nisi iskomentarisao ova dva linka Zorane, koja sam ostavio?

@espresso

Potpuno se slazem sa tobom oko svega. Samo kada sam ga video sinoc na forumu, tj ovde sam saznao da su ga izbacili u ponudu, odmah sam mislio da su ga stavili u prepaid, ali doplata u postpaid 60 tarifi......nikako nije dobro. Mnogo je para i za kesh, a i kroz tarifu.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 27.01.2010. u 11:55 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 27.01.2010. 11:16 ] @
Jedino sto mi se svidja je SOS dugme, ostalo je neupotrebljivo. Sto nisu stavili veci displej na kome ce biti krupno ispisana imena iz imenika... To bi bilo mnogo bolje, ovako stariji ljudi ponovo moraju da gledaju u tefter pa da kucaju brojeve :(

A cena, pa mala rec je prenaduvana. Pre par meseci sam kupio Nokia 1680 telefon za manje pare nego sto Vip trazi za ovo cudo. Kao treci telefon za <5.000 dinara je super, a ovo je preskupo. Svojevremeno sam za 1000 din uz mts prepaid uzeo Motorolu F3 koju sam kasnije poklonio, i taj telefon radi savrseno i dan danas, po ceni mnogo jeftiniji a ima slicne mogucnosti. Ovo je preskupo. Za te manje para imate 1661 i tako neke telefone, koji ne mogu da se porede sa ovim.
[ espresso @ 27.01.2010. 11:18 ] @
Izmenjene su poruke sa nepotrebnim dobacivanjem.
[ avala100 @ 27.01.2010. 11:25 ] @
Nema vibraciju, bas steta za ovakav model...
[ dzigilibonglica @ 27.01.2010. 12:41 ] @
Meni lici na daljinski upravljac.

Ja cu ovo da uzmem za ćaleta. Uzeo sam mu onu Nokiu 1200 (monochromatski, 7 dana baterija, sijalica), ali slabo vidi, a ovo bi mu bilo extra.
Još problemi sa zaključavanjem,otključavanjem na Nokii, dok je ovo čudo je idealno!

Kartica meni, ionako mi treba, a on će konačno moći saam da ga koristi bez da mu keva pomaže :)
[ trader6 @ 27.01.2010. 12:55 ] @
slazem se da je ovaj telefon trebao da ide u pripejd - ovako ga pored samsunga i ostalih ne vredi uyimati
[ Zoran Milovanovic @ 27.01.2010. 13:18 ] @
Citat:
avala100: Nema vibraciju, bas steta za ovakav model...


Ali ima radio, tako da dekica moze da uziva uz rock n roll dok se vozaka busom... ili kako god :)

Pogledao sam onaj video, Sloba ima prava, telefon nije napravljen ni za one koji imaju losiji vid, jer ekran ne prikazuje dovoljno krupno. Ali ono, ekstra izgledaju ovi ogromni tasteri ukoliko neko uTucava uvek brojeve. Zaista ne vidim zasto su ovi tasteri ovoliko veliki, sta se postize time (u praksi - u teoriji svako moze da nalupa nesto). Bolje da su za 1/3 tastature postavili 2x ovoliki displej. Pa da kazemo da je namenjena onima koji losije vide.



[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 27.01.2010. u 19:20 GMT+1]
[ maxxxic @ 27.01.2010. 15:10 ] @
apsolutno simpatičan i zgodan aparat za matorce i sl. , šteta što nema vibraciju - ipak je bitna , a cena je zaista previsoka ( 78 U$ !!?? ) posebno za Shit-ov ( sorry : Vip-ov ) pospaid !!

mojim matorcima bi se sigurno dopao : velike tipke , lako zaklj-otključavanje tastature i flashlite !!!
[ aleksv @ 27.01.2010. 15:50 ] @
vip

Ovaj telefon je najslicniji digitronu.
[ gojnik @ 27.01.2010. 20:08 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Bolje da su za 1/3 tastature postavili 2x ovoliki displej. Pa da kazemo da je namenjena onima koji losije vide.


iNo Mobile CP10

http://www.youtube.com/watch?v=dARUWe2mOSM

Već su izbacili naslednika sa tim karakteristikama. Bolje da ovaj prodaju, ali ne kod Vip-a je stari model. Mada nije ni jeftin, 118$!
[ zzviktor @ 27.01.2010. 20:42 ] @
Ne znam od kada se vip trudi da tako udovolji penzionerima, ali da zele stvarno nekome da naprave korist oni bi napravili posebne pakete za razlicite grupe lica. Ne znam zasto imam utisak da ljudi u VIP-u ne znaju sta je mobilni provider i da taj termin mesaju sa prodavnicom mobilnih telefona. VIP-u treba prvenstveno da bude bitan kvalitet usluga a da mobilni telefoni budu usputna delatnost, ali mi se cini da je to kod vipa obrnuto. No da li neko ima vaucer VIP mobile koji su radnici dobijali da ga ustupi?

[Ovu poruku je menjao espresso dana 27.01.2010. u 22:15 GMT+1]
[ zvezdasbg @ 29.01.2010. 19:36 ] @
E bez uvrede, mozemo da pricamo o razlicitim cenama telefona kod operatera, ali ponuditi ovakvu skalameriju (bolje igracke dobijes u kinder jajetu) je vec vredjanje zdrave pameti. Na ovom primeru se najbolje vidi kako bi gospoda iz VIP-a navukla nekog naivnog coveka da uzme ovu kantu i veze ugovorom na dve godine.
[ MaxM @ 29.01.2010. 21:49 ] @
Zasto tako mislis? Pa naravno da vecina nas mladih, tj svi mi mladi necemo uzeti ovaj telefon. Onaj kme se svidja ovo, uzece ga naravno, kao sto rece espresso, ma njima je da ponude.A moj matori ujak od 68 godina, koji nosi tegle na ocima, je video telefon u vipu u krusevcu i najverovatnije ce da ga uzme, jer mu odgovara velicina tastature. Zvao da me pita kakav je, a ja sta da mu kazem, kada ga nisam video uzivo . Svaka roba ima svog kupca
[ zvezdasbg @ 30.01.2010. 10:01 ] @
Pitam se da li takve "fantasticne" aparate nude u svojoj Austriji?

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 30.01.2010. u 16:22 GMT+1]
[ trader6 @ 31.01.2010. 13:22 ] @
bojim se da je ta ekskluziva vezazna samo za nas
[ miki069 @ 16.02.2010. 23:05 ] @
Kako će ujak sa "teglama" pročitati poruku na ovom displeju od 1X4cm?
Ili još bolje kako će je otkucati?

Kao linijski editor (edlin) na starim skalamocijama od računara.
Kako su ljudi progledali kad je neko napisao ekranski editor.
Za H6 računare sa zvao Scorpeo.
To je bili pre 50 godina.

Ovo je OK za muzej.
Ali cena od 5499.00 dinara stvarno vređa zdravu logiku.
[ Deki11 @ 05.03.2010. 09:19 ] @
Kada sam video ovaj mobilni, odmah mi se upalila lampica: "SAVRŠEN TELEFON ZA STARE LJUDE!"

Vidim da su ovde skoro svi bezmalo zgroženi ovim mobilnim.
Sa druge strane, on je projektovan za sledeću situaciju:

Stariji ljudi, pogotovo u selima, nemaju baš mnogo veze sa tehnikom niti imaju želje da uče novu tehnologiju. Oni znaju samo za telefon. Telefon ima samo brojčanik da bi mogli da "okrenu broj". Nekoliko brojeva telefona koje često zovu imaju napisane na listu papira, velikim slovima (jer ne vide dobro). Imenik u mobilnom ne bi znali da koriste ni pod razno. Svaki broj direktno ukucaju pre pozivanja (i čini se da je ekran dovoljno veliki da se brojke vide). Ruke im se obično tresu, pa im teže ide nabadanje tastera - dakle veliki tasteri su dobrodošli.
Novosti iz sveta van sela se obično saznaju preko radija - još jedan plus.
Ako je mrak, ne mora da pale sveću, niti da nose baterijsku lampu.
Budilnik? Ne znam koliko je ovde komplikovan za korišćenje, ali možda i nije potreban. Ovi ljudi se sami bude u ranu zoru :)

E, a što se cene tiče, to je već VIP-ov problem.


[ freeworld @ 02.07.2010. 21:35 ] @
Ako ovaj telefon kupuju roditelji svojoj deci kao poklon za dovoljan uspeh,sledece godine deca ima vise da uce samo da im nebi kupili isti takav :D .Inace ovaj telefon je Anycool cefon 6380 a trenutna cena mu je 47 evra.