[ Mirjana21 @ 27.01.2010. 09:31 ] @
U kom programu mogu da animiram logo sa ovog sajta www.spellskola.com?
Logo želim da animiran na taj način što kvadrati slova L želim da se okreću pa stanu a ostala slova samo da se zumiraju pa stanu.
[ madcama @ 27.01.2010. 10:42 ] @
Flash je na zalost (zbog cene) ipak najbolje resenje. Alternative su SwishMax i OpenLaslo itd.
Ima i gomila programcica koji rade flash animacije, ali o tome ne mogu nista da ti kazem jer ih nisam koristio.
[ Mirjana21 @ 27.01.2010. 10:46 ] @
Da li bi mi mogao kratko uputstvo reći kako to u flashu da uradim?
U Flashu sam i krenula tako što sam importovala logo a kako da obeležim te kvadrate i da ih animiram, odnosno rotiram?
Hvala
[ madcama @ 27.01.2010. 21:30 ] @
Pazi relativno je lako to sto hoces da uradis. Predhodno je potrebno da 'razbijes' svoj logo na delove. Mislim da je dovoljno da SPE i SCHOOL bude jedan deo svako L posebno. Ono sto ti treba je shape tween. Dakle, kada ubacis ova tri objekta u biblioteku dodaj ih na stage i to u tri odvojena lejera. Cisto da ti bude lakse da se orijentises. Preporucujem ti da animacija ne bude kratka zbog osoba sa kognitivnim ostecenjima. Dakle pronadji ravnotezu izmedju duzine trajanja animacije i tezine u bajtima. Niko ne voli stranice koje se dugo ucitavaju.