[ Suns @ 28.01.2010. 19:27 ] @
Na Ubuntu 9.10 sam instalirao VirtualBox i u njemu instalirao Windows 7 x64. Sada hocu da dodam fizički disk u Windows 7, koji je prikačen na računar, ali nigde u VirtualBox-u ne vidim tu opciju, već samo opciju da kreiram .VHD tj virtualne diskove.

Moje pitanje, kako da uradim da pod emuliranim Windows 7 u "My Computer" vidim ceo fizički disk na kome su filmovi, muzika etc etc!?
[ combuster @ 28.01.2010. 19:57 ] @
Dodas ga kao shared folder u Vbox-u i onda iz virtualne masine tj iz Win7 mapiras kao drajv...
[ Suns @ 28.01.2010. 20:07 ] @
To sam već uradio, ali Windows 7 ga ne vidi u Networking-u?!
[ maksvel @ 28.01.2010. 20:43 ] @
Uf, pre sam se nešto zezao sa tim, čini mi se bezuspešno
Kao prvo, da li si instalirao additions za Windows 7?
LM, ima još mogućnosti: možeš naokolnim putem - share diska, pa pristup iz gosta (smbclient). Mislim da ova varijanta i nije baš nešto praktična.
Za pristup fizičkom disku, opet uz par začkoljica, možda posluži ovaj tut. (doduše, u primeru je host Windows.) Pravi se neki mali vmdk, koji uz fizički disk "glumi" virtual-drajv..


[Ovu poruku je menjao maksvel dana 28.01.2010. u 22:00 GMT+1]
[ combuster @ 28.01.2010. 21:14 ] @
Da potrebni su ti guest additions i ucitan vboxnetflt modul. Ako nece onda mi stvarno nije jasno...
[ Suns @ 30.01.2010. 09:26 ] @
Sorry nisam se javio....

Citat:
maksvel Kao prvo, da li si instalirao additions za Windows 7?


Jesam i nisam ništa postigao sa tim :S

Citat:
maksvel
LM, ima još mogućnosti: možeš naokolnim putem - share diska, pa pristup iz gosta (smbclient). Mislim da ova varijanta i nije baš nešto praktična.
Za pristup fizičkom disku, opet uz par začkoljica, možda posluži ovaj tut. (doduše, u primeru je host Windows.) Pravi se neki mali vmdk, koji uz fizički disk "glumi" virtual-drajv..


Prvi rezultat na Google pre postavljanja ove teme mi je izbacio upravo taj link ^^ ali mi to deluje kao mnoogoo za'ebancije uz to nisam siguran da bi radilo, a i meni je "host" Linux tako da nisam siguran kako bi se taj tutorial odrazio na kontra host!?

P.S. Imam instalirane smb (samba) pakete u linuxu, i kada odem na neki fajl sa desnim klikom pa na opciju Share pa tu dozvolim šta već treba, on se posle toga sasvim normalno vidi u Network's-u u mreži, a zašto ne mogu CEO HDD da sharujem odjednom!? Kada kliknem desnim klikom na disk u My Computer nema opcije Share... Čini mi se da je u ranijim verzijama Ubuntu-a bila takva opcija!?

Znam da sam noob šta da se radi
[ mkaras @ 30.01.2010. 09:45 ] @
Ako želiš da Windows u virtualnoj mašini vidi tvoj novi fizički disk prvo ga mora videti Ubuntu kao domaćin. Znači, montiraš novi disk u Ubuntu i dobijeni folder bratski podeliš sa Windows-om.
[ Suns @ 30.01.2010. 11:26 ] @
Eh pa sada nisam baš toliki laik da ne mountujem disk pod ubuntu-om

Uglavnom rešio sam da eskiviram VirtualBox jer mi mnogo komplikuje prostu stvar