[ bezicnabubica @ 29.01.2010. 23:11 ] @
Postovanje, i unapred HVALA svima...
Kako mogu da instaliram neki program da bi mi radio GPS na ovom telefonu i da ubacim mapu srbije.
HTC TATTOO - Android platforma.
Na youtoube sam pronasao klip i extra je.

TnX
[ Dejan Lozanovic @ 30.01.2010. 08:59 ] @
GPS sam po sebi radi, uz tattoo vec dolazi preinstaliran Google maps, pa u njemu mozes da vidis Srbiju bez problema.
[ bezicnabubica @ 30.01.2010. 10:53 ] @
Pa da ali nema live navigaciju. Mapa ko mapa. Igo je super odradjen. Vidim na netu da moze da se ubaci, samo niko nije bas napisao od a do s kako....
[ lnick @ 30.01.2010. 12:40 ] @
deder okaci link za tattoo i igo.
Nece da moze,mala je rezolucija na tattoo,jedino ndrive radi-doduse dosta bagovito,al radi
onaj sygic nisam probao-kazu da su lose mape za srbiju
ako te zanima ndrive dobices link pa skidaj-instaliraj

poz.
[ nmilosev @ 30.01.2010. 13:07 ] @
Sve su loše mape, nažalost, osim naravno Contrast. iGo se pojavio i radi (potvrđujem) brzo i stabilno, ali je za sada samo na HVGA uređajima, dok će za QVGA izaći tek kasnije...

Pozdrav.
[ bezicnabubica @ 31.01.2010. 20:18 ] @
Sto znaci sta? Da nema za TATTOO..?

=(
[ Memomax @ 02.02.2010. 14:23 ] @
Citat:
bezicnabubica: Sto znaci sta? Da nema za TATTOO..?

=(


tattoo je simpatičan telefon, ali ima veliki problem zbog male rezolucije, pa samim tim puno aplikacija nije kompatibilno sa njim. magic i hero imaju drugačije rezolucije, i uglavnom se sve aplikacije prilagođavaju tim rezolucijama. koliko će se to promeniti, to je sad veliko pitanje. mislim da je android još uvek konfuzna platforma, telefoni se štancuju kako ko stigne, anroid ide od 1.5, 1.6, 2.0, 2.1, ima sense ui, nema sense, biće update, neće biti, biće za ove update, ali neće za ove, a ko je već kupio telefon nek se naoruža strpljenjem.
[ bezicnabubica @ 05.02.2010. 09:25 ] @
A sta je sa ovim CONTRAS ili kako vec.
Kazu da Ndrive nece da radi lepo.
Da li neko ko je instalirao bilo ali bilo koju navigaciju na kojoj radi BEOGRAD bar ako nista drugo moze da me uputi korak po korak gde sta da nadjem i kako da ubacim. AKo ne ovde na PP.
[ nikolicabgd @ 09.02.2010. 13:32 ] @
Ja sam na tattoo instalirao ndrive 9.3.02. Ali da bi mogao da se koristi potrebno je prethodno skinuti sa marketa program GPS status. Taj program se mora pokrenuti pre pokretanja samog Ndrive. Meni sasvim solidno radi ndrive..imam samo mapu srbije, koristio sam ga poslednjih 3 dana za bg i sasvim su solidno odradjene ulice po beogradu...dalje od beograda nisam isao ali s'obzirom da sam uzeo mobilni telefon a ne gps navigaciju odradice posao :) koliko znam ostali programi za navigaciju jos uvek nisu podrzani od strane tatoo-a...
[ instructionSet @ 31.03.2010. 09:54 ] @
Ja sam skinuo nDrive, ali se mape placaju. Da li imaju negde da se skinu jeftinije (npr. dzabe)?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.03.2010. 10:10 ] @
Google mape su besplatne, a od skora podržavaju rutiranje za Srbiju. Manaje jedno što zanemaruju kućne brojeve,jer ih verovatno nemaju još uvek.
[ ninjaz @ 31.03.2010. 10:22 ] @
^ A i nisu dovoljno detaljne, cak ni u Beogradu.
[ JSN @ 07.04.2010. 03:19 ] @
iGo radi na Tattoo-u i licno tvrdim da je skroz ok

mora prvo da se rutuje telefon a posle da se instalira iGo i neki mali patch koji menja rezoliciju na ovu koja je na tattoo-u

malo je neobicniji nego na winmob-u ali je perfektna...

kome treba uputstvo sta i kako neka me kontaktira na pm
[ Dishko @ 10.05.2010. 15:31 ] @
Uz JSN-ov hint , uspeo sam da napravim da iGO radi na Androidu.
Elem, mapa - nije ni izbliza detaljna kao Garminova mapa koju ja koristim na Symbianima. NPR, u mestima gde Garmin ima adrese i najmanjih sokačića, iGO ima samo glavnu džadu i možda po koju glavnu ulicu (govorim o manjim mestima, primerice Majdanpek, ali uzmite bilo koji manji grad u Srbiji).
iGO ima svoje prednosti i mane, u odnosu na Garmin, ali u principu, najbolje što trenutno za navigaciju može da se koristi za Android, za Srbiju - barem po mom mišljenju.

Prednosti su mu :
-relativno brzo kačenje na GPS ( na winmobile i win ce nisam oduševljen kako to radi, a na windows ce čak pada iz dometa satelita, dok Garmin cepa kako radi)
-lep 3D prikaz
-ćirilični napis na mapi (ovo je više opcija mape, nego opcija software-a)

Mane :

-za tattoo to je neskladna rezolucija, ali nije nenabudživo
-nedovoljno detaljne mape (opet fičr mape, a ne software-a)

Verujem da će uz upgradeove mapa, ovo biti odličan software za mape na Androidu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.05.2010. 16:09 ] @
iGO radi na Androidu, tako da skoro svaku reč Android možeš da zameniš sa Tattoo, kako ne bi unosio zabunu :)
[ JSN @ 23.05.2010. 17:46 ] @
Sto kaze voyager...to ti je samo za tattoo...na ostalim modelima nemas potrebe da menjas rezoluciju...pa je samim tim sve mnogo lepse...
ja sam rekao da nemam druge mape sem srbije...i to je jedina koju imam....ako ti treba nesto vise...proguglaj...
iskreno mene nije zanimalo....jer na tytn2 ( koji je inace winmobile ) imam iGo koji je savrsen
preko 3D prikaza, POI i sve ostalo

tako da ne znam o cemu pricas sto se tice garmina...iGo je za 2 veka ispred garmina...kog sam koristio 2 godine...i nije da ne sluzi svrsi...nego je jednostavno iGo bolji

a to da li negde imas neki grad bolje ili losije detaljan to nije do sistema nego do mape...psoto svi znamo da 2 firme rade mape kod nas
jedna radi za iGO druga za Garmin...i tu je jedina caka....
[ nenad1969 @ 08.06.2010. 07:55 ] @
pozdrav,....

instalirao sam iGO na Tattoo i proslo je OK sto se tog dela tice.

Sad mi je nastao problem sto mi prikazuje textualni deo sa licencom koju treba samo da odgovorim Agree....
sve bi to bilo OK da ja mogu da spustim ekran odnosno textualni deo i dodjem do tog magicnog dela koji treba kliknuti. Naime jednostavno nece da ide do samog kraja a i sirina na ekranu nece da pomeranjem u levu stranu prodje do tog dela i prakticno ne mogu da kliknem dugme da se slazem sa uslovima.

predpostavljam da sam pogresio u nekom delu ali ne znam kojem.

kad okrenem ekran u vodoravan polozaj isto se desi , medjutim kad ga vracam u uspravan polozaj na momenat mi se prikaze samo opcija DECLINE i odmah se rezolucija vrati na ono kad sa pocetka.


ne znam ni sam da li sam dobro opisao.

pomazite
[ zexon @ 10.06.2010. 15:28 ] @
pozzz
Jel moze pomoc oko instaliranja navigacije za Tattoo? I gde mogu da skinem Igo My Way?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.06.2010. 15:01 ] @
Pročitaj Pravilnik, sa posebnim akcentom na član 14.
http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici/
[ predy @ 02.07.2010. 09:53 ] @
JSN jel mozes da mi posaljes uputstvo i instalaciju na mail za Igo ili bilo koju drugu navigaciju koja radi. Imam htc tattoo i danima se vec mucim da ubacim ali mi ne ide. Verzija androida je 1.6 fabricka. Ili ako imas link gde mogu da skinem a samo mi upotstvo prosledis. Trebalo bi da putujem za nedelju dana a bzvz mi je bez navigacije. Hvala unapred!!!
[email protected]

[Ovu poruku je menjao predy dana 02.07.2010. u 11:17 GMT+1]
[ djurkash @ 12.07.2010. 21:44 ] @
Ja sam baš danas root-ovao ženin tattoo (pošto sam na odmoru, pa imam malo vremena baviti se ovim stvarima), elem, to je prošlo ok, 1-click root, AmonRa recovery i goldcard naravno.
Odmah zatim sam instalirao iGO i prebacio čuveni data.gro fajl da bi dobio rezoluciju za tattoo-a. I sve je proradilo ali me malo buni kako je ispalo, pa sad ko ima igo na tattoo, neka pogleda ove 4 sličice:
http://www.flickr.com/photos/51997649@N03/4787284995/
ovo je main menu koji izgleda ok u vertikali, a još bolje u horizontali: http://www.flickr.com/photos/51997649@N03/4787285087/
E, sad problem je u podmeniju postavke koji u vertikali izgleda ovako: http://www.flickr.com/photos/51997649@N03/4787284819/ a u horizontali nešto bolje:http://www.flickr.com/photos/51997649@N03/4787284901/
Dugme nazad u vertikali je jedva vidljivo, ali se može kliknuti, da li ovo treba ovako ili ima neka "fora" koju sam prevideo...

Pozz...svima...
[ Kosta Smosta @ 17.07.2010. 13:17 ] @
Molim JSN da mi posalje uputstvo za instalaciju iGO-a na tattoo
hvala
[email protected]
[ biotech @ 19.07.2010. 11:37 ] @
tako je izgledao kod mene na tattoo dok ga nisam obrisao, jednostavno mi se nije dopao, skroz sam se razocarao jer sam koristio igo na win mobile
i uradjen je savrseno...ovo na htc-u.. ;) hmmmm vise manje smesno, odma' sam ga izbrisao, koristim google mape, moras da imas neki paket sa netom i radi koliko toliko
da ubace jos nekoliko opcija za navigaciju bice ok
[ Kosta Smosta @ 16.09.2010. 19:45 ] @
za biotech-a,
na tattoo je nemoguce zbog rezolucije bolje da izgleda navigacija, ali sluzi svrsi.
[ djurkash @ 16.09.2010. 20:01 ] @
Fala svima, ali ndrive mnogo bolje služi svrsi, ne znam da li ste probali, ali je definitivno bolji od igo-a...
[ bezicnabubica @ 24.09.2010. 11:26 ] @
Koji crni Ndrive... u beogradu me umesto u rakovicu odvede kod vazduhoplovnog muzeja... i kaze ladno stigli ste na cilj. On gubi vezu sa satelitima, I je cak i tesko uspostavi, ... i nastavlja u simulaciji + sto je brzina kretanja nerealna i uvek manja do 10km, tako da ne moze da vodi realno.
I adrese nisu bas najsjanije, ja sa Ndrive na tattoo nisam uopste zadovoljan.
[ Dejan Lozanovic @ 18.10.2010. 11:10 ] @
Hmm, ako moze uputstvo kako namestiti IGo na na tatoo-u vidim da igo ima rezoluciju za 480x320 a tattoo je manju rezoluciju.

Opet ne znam za NDrive, skinuo sam NDrive10 i one mape za istocnu evropu, za Srbiju se vide samo magistralni pravci. u cemu je fora ?
[ crews_adder @ 18.10.2010. 19:42 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic: Opet ne znam za NDrive, skinuo sam NDrive10 i one mape za istocnu evropu, za Srbiju se vide samo magistralni pravci. u cemu je fora ?


Fora je u tome da su za mapu Srbije pokriveni samo magistralni pravci. Isto je i na svim drugim, osim na iGo/MotoNav.

Citat:
bezicnabubica: Koji crni Ndrive...


Posto sam imao priliku da isprobam sve znacajnije navi programe za Android platformu (Ndrive, Navigon, iGo, Copilot, Sygic), NDrive je ubedljivo najbolja offline navigacija (ako se kao kriterijum za poredjenje uzmu one zemlje koje su pokrivene mapama). Nazalost, mapa Srbije jos nije ozbiljno podrzana ni na jednoj osim na iGo.
[ Dejan Lozanovic @ 20.10.2010. 16:36 ] @
Citat:
crews_adder:Fora je u tome da su za mapu Srbije pokriveni samo magistralni pravci. Isto je i na svim drugim, osim na iGo/MotoNav.


I za magistralne pravce zele da naplate 20e ?
[ Mobtel @ 22.10.2010. 21:44 ] @
naravno.zasto da ne ako ima kupaca
[ salmarko @ 29.11.2010. 07:56 ] @
Molim JSN da mi posalje uputstvo za instalaciju iGO-a na tattoo

unapred hvala,

[email protected]
[ Mister Big Time @ 02.05.2012. 21:40 ] @
Kakva je danas situacija sa ovim? iGo postoji za ovu rezoluciju, meni na WF radi odlicno... sta je prepreka da radi isto to na Tattoo - Android < 2.x? Dakle onda je root-ovanje na 2.1 prvi korak, i drugi bi bila klasicna instalacija iGo za male rezolucije (kao za WF)?
[ Kosta Smosta @ 05.05.2012. 21:25 ] @
Odgovor Misteru Big Time
Za Tattoo sve je isto kao i za WF, ne mora da se cak ni rutuje odnosno radi i na androidu 1.6.
[ Mister Big Time @ 07.05.2012. 09:49 ] @
Citat:
Kosta Smosta: Odgovor Misteru Big Time
Za Tattoo sve je isto kao i za WF, ne mora da se cak ni rutuje odnosno radi i na androidu 1.6.


Hvala na informaciji!

Javio sam prijateljima da probaju, hteli da uzimaju novi WF S radi iGo, ako radi kao na WF (jer imaju istu rezoluciju) super. :)
[ Kosta Smosta @ 07.05.2012. 18:57 ] @
WF i WF s nemaju istu rezoluciju odnosno
WF ima 320x240 kao i tattoo a,
WF S ima 320x480.
[ Mister Big Time @ 07.05.2012. 21:13 ] @
Nisi me razumeo - to sam upravo i rekao da ako radi na WF (bez S) koji ima istu rezoluciju kao Tattoo... a hteli su da uzmu WF S jer obicnog WF i tako vise nema u prodaji (novog) :)