[ dusantod @ 31.01.2010. 10:09 ] @
Pozdrav,

1' ako mom postu nije mesto ovde molim vas da me preusmerite kako bi blagovremeno bila obrisanasa ovog podforuma, posto stvarno ne znam gde da ga postavim
2' ako pitanje nije za ovaj podforum takodje Vas molim da me obavestite ili posavetujete, posto opet ne znam gde da postujem ovakvo pitanje

Pitanje:

Zeleo bih ako neko zna da li moze da se sa odredjene web stranice (php, asp, html, xml itd) na kojoj je tabela sa podatcima napravi forma (znaci web prog) ili program
koji ce da cita te podatke i da ih smesta u log fajl tipa npr txt ili dat ili bilo sta drugo?
Ako jeste, moli boh za ideju (nije potrebno detaljisati posto zelim sam da uradim).
Ako nije da li postoji neki drugi nacin da se pridobiju ti podatci? (znaci kontakt webadmin-a te stranice i sl)

Cela ideja nije "spijunske" prirode niti protivzakonite vec licne potrebe, tacnije: google pravi Activity information kao log pristupa google nalozima i u njima upisuje podatke
o pristupima google nalogu (nebitno da li je gmail ili google.com). Fora je sto se taj log formira u tabeli od najvise 6-8 redova i ne postoji opcija arhive niti neka opcija
redovnog cuvanja na gmail nalog radi arhiviranja. A posto nisam u mogucnosti da provodim ceo dan ispred kompijutera i da redovno arhiviram ovu tabelu hteo sam da
napravim neki program ili web formu da to obavlja umesto mene.
Moja pocetna ideja je bila uz pomoc MySQL-a i "necega" na web domenu postavim aplikaciju i da jednom dnevno skidam log.

primer za one koji imaju google nalog mogu da pogledaju o cemu je rec:
kada se ulogujete na svoj nalog ispod liste email-ova stoji
Citat:
You are currently using 572 MB (7%) of your 7418 MB.
Last account activity: X minutes ago at this IP (**.***.***.***). Details

Link Details vodi na stranicu sa logovanjima.



Unapred zahvalan
Dusan T

[Ovu poruku je menjao dusantod dana 31.01.2010. u 11:21 GMT+1]