[ dusan.kg @ 31.01.2010. 21:56 ] @
čisto da pitam i rezimiram (ako admin misli da ima potrebe da se obriše post slobodno i izvini )

na mts 066 kartici pripaid ne postoji NIKAKVA mogućnost da se kupi paket podataka za protok tipa "dodaj internet" u telenoru nakon potrošnje inicijalnih 66MB?

rešenje:
varijanta A: da se kupi data sim kartica i obnavlja svaka dva meseca i menja u telefonu kada hoćeš da izađeš na net
varijanta B: prelazak na postpaid paket, gde dobiješ 100MB

čini mi se da je na mondu lik pričao da je sa standardne kartice 065 poslao poruku na 777 (što je vezano za data kartice) i da mu je paket omogućen a sa 066 ne može??
s obzirom da operateri ne raspolažu baš nekim znanjem o svojoj mreži, smatram da se više može saznati ovde ispravite me ili dodajte neku varijantu
[ Slobodan Milivojevic @ 01.02.2010. 10:44 ] @
Postoje posebne data prepaid kartice kod mts-a na obicnim bilo standardnim ili 066 karticama nije moguce kupiti megabajte.
[ dusan.kg @ 02.02.2010. 17:36 ] @
i sa njih se ne može zvati, zaista ne vidim logiku da se postojećim pripejd korisnicima ne ponudi neki sličan "dodaj internet" paket ali verovatno prave posao kinezima sa duo sim Hvala na odgovoru
[ Slobodan Milivojevic @ 02.02.2010. 18:04 ] @
Da, kod Telenora na svakoj prepaid kartici mozete aktivirati dodatak za internet (50MB kosta 290din (sa porezima), i traje 60 dana), sto ce reci da ako koristite vise od 4.53MB interneta u periodu od 2 meseca (64din/MB * 4.53MB = 290din), svakako se isplati koriscenje dodatka. U ovom delu mt:s uzasno kasni za Telenorom.
[ zzviktor @ 02.02.2010. 19:30 ] @
A u mailovima mt:s ne kasni za telenorom, naime mt:s ima mail ciji pop/smtp
ne radi.Telenor radi bez problema.

Kako resiti slanje maila kroz pop/smtp klient preko mt:s ili vipa sa
telefona, ako se koristi gmail,yahoo,live ili neka od besplatnih mail
usluga?
[ Slobodan Milivojevic @ 02.02.2010. 19:34 ] @
za gmail:
Outgoing Mail (SMTP) Server - requires TLS or SSL: smtp.gmail.com (use authentication)
Use Authentication: Yes
Port for TLS/STARTTLS: 587
Port for SSL: 465

Mada nikad nisam probao dal radi na mts-u. Nisam slao mailove sa njihovog neta.
[ dusan.kg @ 02.02.2010. 21:44 ] @
mogu da pričam u svoje ime, N70 je u pitanju, u poštanskom sandučetu sam imao e-mail sanduče tako da sam namestio podešavanja:
Ime poštanskog sandučeta: Gmail
Aktivna pristupna tačka: Mts wap
Moja e-mail adresa: [email protected]
Server za slanje: pop.gmail.com
Pošanji poruku: odmah
korisničko ime: [email protected]
Lozinka: xxxxx
Server za prijem: smtp.gmail.com
Tip poštanskog sandučeta: POP3
Bezbednost (portovi): Uključ.(993/995)
Bezbednosna prijava: isključeno


U korisničkim podešavanjima sam stavio samo zaglavlja, a preuzimanje mi je automatsko na 4 sata od xh do xh ali to je normalno proizvoljno

Nadam se da se pitanje na ovo odnosilo i šljaka kako treba